Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego brakuje w Brzegu??
Autor Wiadomość
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-10-17, 17:14   

Abyśmy z całego serce i z całe duuuuszyyyy!
For już jest aż nadto... Nie yłem na wszystkich, ale to chyba mi najbardzie przypadło do biustu...
W sumie to nie samym chlebem człowiek żyje, więc może przydałby się jakiś Klub Ludzi Należacych Do Klubu... Tzn, coś co połaczy Was w jakąś społeczność (podobnie jak grono.net). Przecież można się lepiej poznać i na mieście pyfko wypić.
0 UP 0 DOWN
 
Shorty 

Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2005-10-17, 17:56   

Dżizys na tym forum są sami filozofi.Piszą posty jak filozofy... Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś tu powiedział coś śmiesznego i luzackiego.Co drugi to jakiś nudziarz.Sorry ale musialem to napisac
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-10-18, 10:37   

Shorty napisał/a:
Dżizys na tym forum są sami filozofi.Piszą posty jak filozofy... Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś tu powiedział coś śmiesznego i luzackiego.Co drugi to jakiś nudziarz.Sorry ale musialem to napisac


He, he... Może to tylko zabrzmiało jak filozoficzy wywód (nie mylić ze wzwodem).
To może coś na rozruszanie tematu...

Przychodzi baba do lekarza caaała oblepiona muchami.
Lekaż się pyta:
- Co pani się stało?
A ona na to:
- Zostałam ZMUSZONA!


Hje, hje, niezłe nie? Mnie tam się podoba :D

pomidor.gif
Tylko nie rzucajcie kamieniami...
Plik ściągnięto 6038 raz(y) 1,13 KB

0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-10-18, 18:38   

Shorty Masz humor. Niektóe tematy wymagają powagi której tobie znacząco brakuje. Ciągłą krytyka z twojej strony. Może sam założysz jakiś sensowny temat? Forum jest dla wszystkich i każdy może zakładać swoje tematy, a więc działaj w tym co lubisz a nie unoś się ciągle.
0 UP 0 DOWN
 
kv
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-12-18, 19:41   w Brzegu brakuje :

1. IMPREZ : koncertów, występów... - mamy amfiteatr wiekszy od opolskiego, swietnie polozony, niestety nie potrafimy go wykorzystac. Nie mowie juz o gwiazdach estrady, bo to za wysokie progi ostatnio dla nas (przykladem ostatnie dni Brzegu, na ktorych koncerty przyjezdzaja te same "drugorzedne" zespoly, zobaczcie np. na Dni Nysy, tam w 4 dni 4 gwiazy : Lady Pank, Krawczyk, Kayah.... i tak kazdego roku). Dlaczego mlode zespoly miejscowe nie moglyby zagac za darmoche w kazdy weekend w amfiteatrze? Ludzie z checia przychodziliby posluchac czegos takiego a muzykom sprawialoby radoche samo granie dla publicznosci.

2. HOTEL!! - jak mamy zatrzymac turystów skoro nie maja gdzie spac, w autokarze przeciez nie beda. Ten "hotel" Piast, nie powinien sie nazywac hotelem, juz sam wyglad zewnetrzny odstrasza, a ilosc miejsc i jakosc obslugi jest bez komentarza. Ludzie wola pojechac pol godziny dalej i zatrzymac sie we Wroclawiu w super warunkach. A przeciez nie tak zdawno mowilo sie o budowie nowego hotelu w okolicach basenu krytego.

3. PROMOCJA MIASTA - mamy tyle do zaoferowania a nie potrafimy tego w ogole wykorzystac. I nie chodzi mi tu o duze pieniadze, ale o cos co moze podniesc atrakcyjnosc naszego miasta za mniejsze fundusze, czyli np. wyfrukowanie ulotek (broszur) z najatrakcyjnieszymi miescami w naszym miescie oraz najlepsza proponowana trasa do zwiedzenia. Te broszury wystarczyloby pozostawic na zamku (nie bede juz pisal o sklepie z pamiatkami z Brzegu, czy punkcie informacyjnym, gdzie mozna byloby znalezc np. mape Brzegu - mam tu na mysli porzadna mape a nie to cos co pojawilo sie ostatnio. Czesto turysci pytaja mnie gdzie mozna kupic mape - nie znam odpowiedzi na to pytanie). Nie wiem czy zauwazyliscie ze wycieczki autokarowe do brzegu ograniczaja sie jedynie do zamku. Ludzie go zwiedzja wsiadaja w autobus i jada dalej, niue swiadomi nawet ze kilkaset metrow dalej znajduje sie najpiekniejszy renesansowy ratusz na slaksu, jeden z nawjiekszych kosciolow, jeden z najstarszych kosciolow, najstarsza na odrze sluza, jedna z najstarszych stacji kolejowych, przepiekne parki... ONi po prostu o tym nie wiedza, miasto nie robi nic zeby ich zatrzymac, chociazby na 2 dni zeby zostawili tu pieniadze, zeby mogli podziwiaci nasze piekne miasto a wieczorem sie zabawic i przespac w porzadnym hotelu.
Kiedys (2 lata temu)byli mieszkancy SLaska z Niemiec urzadzili sobie splyw barka wzdluz odry. Wysiadali przy wszystkich miastach z wyjatkiem
Brzegu, ktory nie mial przystosowanej przystani i ludzie w podeszlym wieku nie mogli przeskakiwac na brzeg. Nasze miast o najpieksniej wyglada od strony odry, sa tam zapomniane promenady, ktore przed wojna byly duma miasta, kiedys mozna bylo plywac po odrze lodziami i podziwiac kepe mlynksa i brzeskie widoki z rzeki. Teraz przechadzka promendada grozi raczej laniem od opryszkow, wyspa odrzanska zamienila sie w slums, ktory wstyd komukolwiek ukazywac na oczy. Kepa mlynska - przepiekna wyspa, na ktorej mozna wyburzyc wszystkie budynki, usunac garaze i zasadzic drzewka, lawki - jakze przyjmne miejsce do spacerow (oczywiscie np. zeby uniknac aktow wandalizmu moznaby zamykac wejscie na wyspe na godziny nocne). Wiem ze to kwestia pieniedzy, ale czasami miasto marnuje je na glupoty.

3. KINO TEATR - kino slonce! zaraz przy wjezdzie do miasta jest swietna nasza wizytowka, zreszta jak zaniedbany i czekajacy na smierc budynek palacyku czy dom araba w centrum miasta, czy dalej budynek przy ul. Chrobrego i Kamiennej)! Wstyd!! jak mozna dopuscic do czegos takiego!? W Brzegu nie musi byc multipleksu, moze byc kinow iwelkosci kina slonce, tylko musi spelniac standardy jak nowoczesne kina( porzadne naglosnienie, siedzenia, klimatyzacja) wtedy sukces bedzie gwarantowany, bo ludzio m nie bedzie oplacalo sie jechac do wroclawia i tracici pieniadze na benzyne czy bilety, skoro maja u siebie taki sam standard. Warunkiem jest oczywicie mozliwie szybka emiscja nowosci a nie jak to jest teraz po pol roku. Puszczaja tu filmy ktore juz kazdy dawno ogladal i nie ma ochcoty isc drugi raz. Nawet kino centrum wydaje sie byc ok miescem, tylko unowoczesnic, dorownac standardom.

4. KLUBY, PUBY, z prawdziwego zdarzenia, gdzie monza byloby wyjsc na weekend, posluchac muzyki, czy jak kto woli zatanvczyc. Tak pienkie wygldaja rynki we wroclawiu czy poznaniu latem kiedy wystawiane sa ogrodki piwne, u nas tez tak byl oprzez rok czy dwa ale byl problem z toaleta, bo w Brzegu na rynku powinny sie znajdowac wlasnie puby ( z WC wewnatrz jak to jest np w ww miastach) a nie warzywniak, czy pralnia chemiczna. podstawowa sprawo byloby calkowite zamkniecie ruchu na rynku, nawet dla autobusow, i taksowek (kto to widzial zeby na rynku w miesjcu reprezentacyjnym robic postoj taksoweek- nawet zdjecie nie mozna zrobic bo zawsze szpeca samochody).Autobusy puscic ul. Chrobrego - wiele by drogi nie nadrobily. Inna sprawa ze moze ludzie boja sie mafii, wiec nie zaczynaja interesu pubowego.

5. MALA ARCHITEKTRURA- fontanny, male pomniki, przydalaby sie fontanna w rynku, gdzie latem mozna byloby sobie zasiasc dla ochlody. PRzed wojna w Brzegu mnostwo bylo np. estetycznych zegarow stojacych na slupach prxzy chodnikach, malych postumentow, pomnikow, jak chociazby "dziewczyna pijaca wode" ktorej kopia jest w posiadaniu zamku a nie wiedziec czemu nic sie nie robi by odtworzyc pomnik i postawic na miescu gdzie pierwotnie on stal).

6. SPORT - Mowia ze mlodziez sie rozbija po ulicah, ale np. rozgrywki halowe w sezonei zimowym kosztuja 300zl od druzyny!! ktorego z dzieciakow bedzie na to stac, kiedy np. ma bezrobotynych rodzicow? NA wakacjach, nudzielem sie z kolegami i chcielismy pograc w pile w jednez z brzeskich podtawowek ( a co tam to byla OSEMKA - niech maja reklame) nie moglismy wyjsc z podziwu ( a raczej nie moglismy przestac sie smiac) kiedy zopbaczylismy ze bramki sa przypiete lancuchem do plotu przy kotlowni, a boisko stoi puste!

7. MIEJSCA PRACY - bez komentarza

8. TERENY POD ROZBUDOWE NOWYCH OSIEDLI - przy ul. wroclawiskiej zabierali ludziom dzialki juz 20 lat temu i doprowadzili nawet prad (slupy sa do dzisiaj) gdyz mieli rozpoczynac budpowe osiedla wzdluz wroclawskiej az do przejazdu kolejowego. 5 lat temu podlaczyli tam wode i ... sprawa umarla. NIc sie nie dzieje, NAsze miast osie wo gole nie rozrasta, stagnacja a nawet zapadamy sie, ludzi ubywa, a miasto nie robi nic, staje sie noclegownia dla wroclawia,

9. BRAKUJE WOJ. DOLNOSLASKIEGO - tam wladze ojewodzkie staraja sie o rozwoj swoich miast i przykladem moze byc nie tylko Olawa, kotra kiedys byl jedna ulica z wiaduktem, Polmozbytem i centrozlomem, ale i Boleslawiec, Olesnica, Kobierzyce...
Znalazlem stronke na ktorej mozna zaglowosowac iwyrazic swoja opinie www.ankietabrzeg.webpark.pl glosujcie i namiawiacjie innych mieskzancow naszego powiatu do zaglosowania


Niestety wiekszosc z tych rzeczy ktore wymienilem to tlyko marzenia i nigdy nie wejda one w zycie, czy to z pwodu pieniedzy, czy tez niezbyt wielkich checi naszych wladz.

pozdrawiam
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-12-18, 23:34   

KV jestem pod wrażeniem twojego posta :wink:

Zapraszam do rejestracji na forum i nie ukrywanie się pod kryptonimem gość. Widzę że możesz dużo powiedzieć więc mów jak najwięcej.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2005-12-19, 17:46   

Dzieki za opinie, zarejestrowalem sie jako kvm, zabieralem juz tu glos na kilku dyskusjach i mam zamiar kontynuowac to
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2005-12-20, 13:52   

brawo brawo tylko trzeba jeszcze by ktos dobrze ustawiony w tym miescie to przeczytal i wysnul z tego jakies wnioski na przyszlosc!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-01-02, 21:51   

No moze jeszcze mniej wazne ale zawsze jakies ulatwienie, to uruchomienie przejadu kolejowego i kawalka drogi laczacej ul. Fabryczna (przedluzenie) z ul. Starobrzeska. Chodzi mi o te uliczke kolo dzialek i fabryki Odry. Obecnie ustawione sa zapory przed torami kolejowymi Katowice-Wroclaw blokujace przejazd i przejscie dla pieszych.
Otwarcie tego odcinka znacznie ulatwiloby komunikace w tamtym tegionie miasta, m.in. ulatwiony dojazd do cmentarza, stacji benzynowych, czy osiedla przy Slowackiego. Teraz zeby sie dostac w okolice cukierkow (oddalonych zaledwie kilkadziesiet metrow) trzeba przebyc ok. 1 km wiecej. Mogliby np. uruchomic przejazd zaporami sterowany automatycznie ze znajdujacej sie nieopodal stacji kolejowej.
A gdyby sie juz tak bardzo uparli na nieuruchomienie ruchu samochodowego, to mogliby pomyslec chociaz o pieszych i ustawic w tym miejscu np. kladke nad torami, jak to jest w wielu miastach.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 21:20   

Może dobrym pomysłem było by stworzenie coś na wzór klubu, pzbu w którym było by można pograć w kręgle/bowling. Często bywam u rodzinki w Niemczech, w mieście tym znajduje się coś takiego i powiem,że jest to strzał w dziesiątkę zawsze jest tam mnóstwo ludzi młodych i starszych. Budynek jest jednokondygnacyjny, w srodku znajdują się dwa puby,leci muzyczka jest nawet pełno wymiarowe boisko do kosza!! No i oczywiście najważniejsze tory do gry w kręgle, jest ich 20 wszystkie pełno wymiarowe,można usiąść przy stolikach popijając browarka z kumplami, w między czasie komputer pilnuje wszystkich wyników ziomków :-) Wiele razy tam byłem i zawsze musiałem rezerwować sobie tor i miejsce do grania z 2 dni wcześniej, tak więc widać że było to bardzo popularne i dalej jest :-)
I teraz najważniejsze gdzie coś takiego można by zrobić w Brzegu? Jest pewno miejsce nie tak duże jak to przedstawione wyżej. Pewno kojarzycie dawne koszary ruskie na Wolności, stoi tam stara hala gimnastyczna, jest ona w kiepskim stanie i niestety trzeba włożyć troche kasy aby zrobić z niej coś na wzór przykładu przedstawionego wyżej. Mogło by to być naprawdę niezłe miejsce do spotkań w sobotnie wieczory sporej grupy brzeżan, którzy by się doskonale przytym bawili :-)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 22:56   

Powiem, że bardzo dobry plan na przyszłość. No, ale kto się czymś takim zajmie :/ i czy Brzeg nie jest za mały na taką inwestycje ??
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 23:02   

steve napisał/a:
Powiem, że bardzo dobry plan na przyszłość. No, ale kto się czymś takim zajmie :/ i czy Brzeg nie jest za mały na taką inwestycje ??



Fakt jest to projekt który potrzebuje niezłych nakładów pieniężnych, i raczej nie szybko coś takiego powstanie, wielka szkoda bo naprawdę to by było coś co może troche by ożywiło nasze miasto. No ale to chyba nie w tym życiu :-)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 23:57   

Według mnie w Brzegu od środy będzie brakować puby takim jaka była Tequillla. Tam można było posiedzieć wygodnie bez żadnego wstępu, napić piwka i nawet pograć w bilard. Niestety był to tylko za mały lokal. W Brzegu musi być właśnie taki lokal, ale duzy i z ciekawymi rzeczami w środku. Restauracjie według mnie mamy Brzeska, pójśc na piwko i coś zjeść to też Wozownia, Grilll Pub, Karczma, Herbowa, Relax dużo tego jest, ale te miejsca nie raz są za niewygodne lub nudzą jak się długo siedzi. Trza coś nowego, najlepiej sportowego :D
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-14, 00:08   

steve napisał/a:
Według mnie w Brzegu od środy będzie brakować puby takim jaka była Tequillla. Tam można było posiedzieć wygodnie bez żadnego wstępu, napić piwka i nawet pograć w bilard. Niestety był to tylko za mały lokal. W Brzegu musi być właśnie taki lokal, ale duzy i z ciekawymi rzeczami w środku. Restauracjie według mnie mamy Brzeska, pójśc na piwko i coś zjeść to też Wozownia, Grilll Pub, Karczma, Herbowa, Relax dużo tego jest, ale te miejsca nie raz są za niewygodne lub nudzą jak się długo siedzi. Trza coś nowego, najlepiej sportowego :D



Dokładnie tu się z tobą zgadzam. Powinno być coś sportowego, przyjść, napić się browarka, ludziki grają w jakieś sporty, tak jak mówisz w bilarda ( z 2 stoły) jakieś kręgle.Na ścianach z 3, 4 tv na dwóch leci muzyczka a na drugich jakieś sporty :-) . Chyba bym umarł ze szczęścia :-)
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-03-19, 12:03   Ale, po co????????????????

W brzegu brakuje wszystkiego. Jeżeli chodzi o puby i dyskoteki to niestety trzeba się zastanowić czy to się opłaca? Sam zastanawiałem się czy nie otworzyć jakiegoś PUBU i wiem jedno począwszy od braku ochrony ze strony miasta (sam osobiście widuję osoby, które powinny dbać o nasze bezpieczeństwo siedzących razem przy stole z największymi bandziorami) tak, więc do kosztów trzeba będzie doliczyć „ochronę”. To jest pierwszy minus. Następna sprawa to ludzie, którym wszystko przeszkadza, zbyt głośno po godzinie 22 (dlatego nie ma parasolek w rynku) totalne nieporozumienie! Niestety władze boją się takich ludzi! Ceny za wynajem lokalu są porównywalne z Wrocławiem. Brzeg rządzi się swoimi prawami. Pod ratuszem są wolne pomieszczenia, lecz pewnie komuś zależy żeby nie wchodzić w paradę istniejącej tam knajpie. Jak ktoś już pisał zamknąć rynek, zaprosić browary i mamy extra ogródki piwne. Ale, po co??????????????? Lepiej siedzieć i nic nie robić.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brakuje, brzegu, czego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu