Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-08, 15:18
Komunikacja miejska w Brzegu
Autor Wiadomość
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2005-07-13, 12:12   Komunikacja miejska w Brzegu

Co sądzisz o brzeskiej komunikacji miejskiej, czy spełnia ona Twoje wymogi, czy liczba kursów jest odpowiednia oraz czy liczba i trasy linii autobusowych są odpowiednie. Swoje opinie kieruj tutaj na tym forum, być moze dzięki Twojej opinii uda się coś zmienić by społeczeństwo miasta było zadowolone z komunikacji zbiorowej.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-07-13, 17:05   

Mało jeżdze autobusami są troche zbyt drogie samochodem wychodzi mi taniej (jak mam zapłacić 4 zł za przejechanie się kilka kilometrów) wydaje mi się że powinni zainwestować w mniejsze autobusy a ich koszt eksploatacji spadnie więc zmniejszy się koszt biletów......
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-13, 20:20   

warlike napisał/a:
jak mam zapłacić 4 zł za przejechanie się kilka kilometrów


to lepiej opłaca się jechać taksówką :)


Borut napisał/a:
Co sądzisz o brzeskiej komunikacji miejskiej, czy spełnia ona Twoje wymogi, czy liczba kursów jest odpowiednia oraz czy liczba i trasy linii autobusowych są odpowiednie. Swoje opinie kieruj tutaj na tym forum, być moze dzięki Twojej opinii uda się coś zmienić by społeczeństwo miasta było zadowolone z komunikacji zbiorowej.


Nie jestem zadowolony :evil:
Kierowcy otwieraja dzwi w autobusie jakie chcą i trzeba się ustawiać albo gonić do tych co się otwierają. Odjeżdzaja mimo tego ze widzą ze ktoś biegnie albo się spóżni. I co najważniejsze droga usługa jak byłem łepkiem chodziłem do 3 klasy podstawowej to za bilet płaciłem 0.50gr a teraz nie wiem jakie ceny ale ok 2, 3 zł przegięcie totalne :evil:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-13, 20:57   

Faktem jest , że usługa jest za druga nie wspominając już o konieczności wyjazdu poza strefę miejską (Skarbimierz, Pawłów itp).

Z usług MPK korzystają moim zdaniem tylko osoby na nią skazane, nie mające innego wyjścia, głównie starsze osoby dla których długie wędrówki piesze nie wchodzą w grę a mają zniżki. Młodzi wolą się przejść i zaoszczędzić parę złotych.

MPK oszczędza zmiejszając ilość kursów i nadrabia cenami, ale to praktycznie powoduje pogorszenie usług i odejście kolejnych klientów. I to nakręca spiralę absurdu.
Faktycznie bardziej się opłaca zamówić taksówkę na Skarbimierz w 3-4 osoby (z zamówieniem na kontretną godzinę o niedzieli nie wspominając gdzie jest tylko kilka kursów na dzień) niż każdy wydać na bilet i czekać czy się autobus pojawi czy nie.
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2005-07-14, 01:49   

Jaką rade proponujecie by zmienic to co dzieje sie teraz? Wiele ludzi chce a wrecz pragnie zeby linia 2 czyli Pawłów-Dworzec PKP-Lotnisko jezdzila czesciej w godzinach szczytu (zwlaszcza z dworca na osiedle Skarbimierz), czy wtedy znalazlo by sie jeszcze wiecej chetnych na podróże MPK na tej linii. Wiem że treraz w godzinach szczytu autobus na tej trasie kursuje co 30-25 min i jest przepełniony co z tym zrobić? Kogo przekonać? :/
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 02:04   

Właściciel MPK powinien przeanalizować ruch na wszystkich trasach i wyciągnać wnioski, które linie i w jakim stopniu obciążone.
Widocznie mu na tym nie zależy :( , bo sam jeździ autem.

IMHO dwie linie są tylko rentowne:
"0" - okólna, która praktycznie wystrcza dla ruchu w Brzegu.
"2" - Pawłów - Skarbimierz, która ma chyba najwięcej pasażerów.
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 10:54   

PKS nie MPK...
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 14:01   

butters napisał/a:
PKS nie MPK...


Znaczy się, że właściciel PKS i MPK to ta sama instytucja :?:
Czyli tym bardziej daje to lepsze możliwości dla PKS/MPK których jednak nie wykorzystuje :(
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 14:18   

alferx napisał/a:

Znaczy się, że właściciel PKS i MPK to ta sama instytucja :?:
Czyli tym bardziej daje to lepsze możliwości dla PKS/MPK których jednak nie wykorzystuje :(


W Brzegu nie ma firmy, która nazywa się Miejskiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (przynajmniej jeszcze ostatnio nie było :wink: ). Firma przewozowa, której dyrektorem jest p. Posyniak nazywa się PKS (najprawdopodobniej Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej)
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 14:21   

Oczywiscie PKS obsluguje w Brzegu linie miejskie. Moim zdaniem oprócz analizy każdej z linii pod względem potrzeb pasazerów przydałaby sie również reorganizacja przystanków i tychże linii. Wiele przystanków istnieje od początku kiedy to pojawiła sie komunikacja w Brzegu, toteż niektóre z nich są bezużyteczne.
Może się coś zmieni, ale nie szybko na ul. Chocimskiej oraz na Armii Krajowej powstaną nowe przystanki z zatoczkami:). A przydała by sie linia 2A, dla której przystanek można by bylo zrobić jeszcze koło Lidla oraz na osiedlu Wierzbowa.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-07-14, 18:21   

Cytat:
dla której przystanek można by bylo zrobić jeszcze koło Lidla



zgadzam się z tym koło każdego marketu powinien znajdować się przystanek, często widze ludziz wielkimi reklamówkami którzy zasuwają po kilkaset metrów na przystanek...
:evil:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-07-14, 18:56   

warlike napisał/a:
często widze ludziz wielkimi reklamówkami którzy zasuwają po kilkaset metrów na przystanek...


teraz będe mieli jeszcze dalej nowy przystanek na chocismkiej z zatoczką :)
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-01-12, 20:20   

Myśle że komunikacja miejska jest dobra. Bilet autobusowy miesięczny dla ucznia na poruszanie sie po całym brzegu bez limitu kosztuje 25zł. mysle ze to nie drogo a autobusy sa praktycznie co godzine! :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, komunikacja, miejska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu