Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do mieszkańców [media]
Autor Wiadomość
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-19, 23:04   Pytanie do mieszkańców [media]

Czy w Brzegu waszym zdaniem potrzebne jest lokalne radio?

Wpadłem na pomysł dość REALNY. Nie pwoiem ,że tani ale myślę ,że dałoby się go zrealizować dzięki Waszej pomocy.

Aby korzystać z tych fal i wysyłać sygnał za pomocą nadajnika tak aby radio było słyszalne dla tych niecałych 40 tys. mieszkańców potrzebna jest odpowiednia koncesja przydzielana przez KRRIT. Koncesja kosztuje dużo, ale może też być DARMOWA.

Koszt takiej koncesji to 60.000zł + (40*220zł) czyli dla naszego miasta około 80 tysięcy złotych, ale jest to sprzeczne z pomysłem, nad którym myślałem. Chodzi mi o radio NIEKOMERCYJNE czyli działające na zasadzie non-profit - żadnych reklam, żadnego zarobku. Dla radia o takim charakterze przysługuje 80% zniżka na koncesję , czyli dla naszego miasta jakieś 20 tys. zł - to bardzo mało! Jak napisałem wyżej istnieje możliwość "dostanie" za darmo koncesji - należy najpierw wpłacić te "20 tysięcy" później dostosować się do poleceń KRRIT, po dostosowaniu się - pieniądze są zwracane.

A teraz coś o sprawach technicznych - rozgłośnia potrzebuje dobrego sprzętu - dobrych mikrofonów, dobrej konsolety, procesorów, oprogramowania (w stylu RCS Selector), komputerów, mikserów oraz ludzi, którzy potrafiliby to obsługiwać - mam na myśli przede wszystkim realizatorów ,a także co najważniejsze nadajnika i anteny.

Myślę , że koszt używanego sprzętu + nowych mikrofonów to około 25 tysięcy złotych.

Na początek potrzebne jest około 50 tysięcy.

Teraz co nieco o miesięcznym utrzymaniu radia. Mam na myśli licencję stowarzyszeń ZAIKS, ZPAV i STOART. Są to stowarzyszenia, które pobierają opłaty za prezentowanie publiczne utworów muzycznych i słowno-muzycznych. Napisałem kilka mailów do w/w organizacji. Pobierają one opłaty za czas utworu. Np. minuta prezentowania utworu dla radia, które sięga do 0,1 mln mieszkańców to 0,20 zł. Przeliczając małe stacje (jakim byłaby też stacja z Brzegu) płacą dla STOART uwaga 350 zł (trzysta pięćdziesiąt) na miesiąc (jeśli prezentują utwory polskich wykonawców) a od 1500 - 2000zł jeśli zagranicznych. Podobne stawki mają inne organizacje.

Teraz coś o radiu.
W radiu możnaby było usłyszeć przede wszystkim młodych ludzi (licealistów, studentów) oraz tych, którzy dobrowolnie chcieliby wesprzeć nasz projekt. Radio miałoby na celu promocję Brzeskich wykonawców - oraz tych, którzy działają w brzeskim podziemiu. Ponadto radio prezentowałoby (skoro kierowane jest dla ludzi młodych) muzykę formatu CHR, HOT AC. Kilka razy dziennie można by było usłyszeć brzeskie wiadomości, na antenę wprowadzilibyśmy również bloki tematyczne spikerskie.

Czy pomoglibyście wesprzeć projekt? I czy przekazlibyście raz na jakiśczas (raz na 6 miesięcy) złotówkę na rozwój radia?

PROJEKT MUSI DOJŚĆ DO SKUTKU, razem z moją ekipą na dniach przeprowadzimy ankiety.. a potem zawzięcie i uparcie doprowadzimy to do skutku.

Aha - mam dość pewny inny środek finansowania. Szczegółów nie mogę zdradzić, bo sztuką jest napisanie dobrego biznesplanu. Będziemy działać. Wy trzymajcie kciuki.

NA koncesję czeka się ok. 9 miesięcy -> mamy jeszcze prawie rok. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-06-19, 23:08, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-19, 23:10   

Bochen napisał/a:
Na początek potrzebne jest około 50 tysięcy.


było radio BOSS i co się z nim stało..... zniknęło....
mamy Radio Opole i wystarczy.....
a 50 tys. złotych można lepiej spożytkować......
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-06-19, 23:14   

Kiedyś funkcjonowało w Brzegu Radio Boss i długo nie pozyło... Ale gratuluje pomysłu...
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-19, 23:20   

Po pierwsze ku ścisłosci radio BOSS było radiem komercyjnym, dlatego opłaty dla w/w radia były o wiele wyższe. To raz, a dwa to to, że nie było ono w Brzegu tylko znajdowało się w Oławie i uderzało nie tylko w Brzeg ale również w inne miasta. I było oddziałem radia BOSS - chyba przynosiło zbyt mało dochodów i je zlikwidowano. Było dużym radiem i nie należy mierzyć tego z małą stacją, która nadawałby z brzegu.

"bartoszek" uważasz, że radio nie jest potrzebne? Jak można spożytkować? Radio miałoby być odskocznią dla młodych ludzi, miałoby w nich obudzić inwencję twórczą, gdzieś ostatnio widziałem plakat - "nie wyjeżdżaj z Brzegu".

Myślę, że radio przynisołoby dużo korzyści.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-19, 23:26   

Z koncesji zwolnione są radia przy kościołach, więc może by dogadać się z jakimś proboszczem?
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-19, 23:31   

O, to też jest pomysł. W każdym bądź razie musimy zacząć działać. Proszę zadawać pytania, chętnie odpowiem. Zapraszam również na gg: 6807974
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-06-19, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-06-20, 00:26   

yasiu napisał/a:
może by dogadać się z jakimś proboszczem


nie wiem czy któryś proboszcz bedzie chciał konkurować z radiem ma ryja ??? a po za tym ingerencja kościoła w "młodzieżowe" radio jest jednoznacznie postrzegana jako cenzura co wolno mówić i puszczać a czego nie... Choć Koscielne Radio Młodych pewnie miało by fanów i fajny skrót KARMI ;) :-P :-P :-P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-20, 00:27   

To, że Brzeg jest mały (albo za mały), że radio już był i nie przeżyło czy to że jest Radio Opole i wystarczy to nie argumenty! To forum na przykład jest przykładem, że można jak się chce i wcale nie trzeba być ani pierwszym, ani z grubym portfelem żeby odnieść sukces.

Tylko te koszty...

No i zero reklam...

Z tym proboszczem to też nie będzie różowo - na pewno będzie miał swoje uwagi do funkcjonowania i programu. I bardzo proszę nie wspominać tu bannera z ul. Wyszyńskiego bo to nie na temat i niesmaczne :P

Cholewcia - szkoda, że non-profit! Bo komercyjne radio mogło by sporo zarobić na ogłoszeniach, reklamach, komunikatach i obwieszczeniach urzędowych. A "żniwa" miało by w czasie wyborów.
Uważam, że pomysł dobry.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-06-20, 00:32   

proponuje więc radio które bedzie działać co cztery lata w trakcie wyborów lub co pięć lat jesli idzie o prezydenta - ile jescze mu zostało ???
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-20, 00:36   

No nie, bo radio musi mieć wyrobioną markę i w tym przypadku pochwalić się słuchalnością, żeby miało argument w ustalaniu cen. Więc nie może działać od tygodnia przed wyborami. Poza tym wybory są rozmaite: samorządowe, parlamentarne (krajowe i europejskie), prezydenckie. Po drodze jakieś referendum, wybory uzupełniające...

a2r napisał/a:
esli idzie o prezydenta - ile jescze mu zostało ???


Czego? ;) Bo jak popatrzeć to czegokolwiek niewiele :)
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-20, 07:43   

i widzę tych biednych ludzi, którzy biegną do rozgłośni bo zaraz będą prowadzić swoją całkiem darmową i dobrowolną audycję... a jeśli tacy już się znajdą to ciekawy jestem co będą mieli do powiedzenia na antenie, czy będzie dało się ich słuchać przez więcej niż 30 sekund bez odruchów wymiotnych etc. znając takie bezreklamowe "wybryki" śmiem sądzić że wypadnie to maaarnie. chyba że ktoś ma nadmiar wolnego czasu, niespożytkowanej energii, dobry głos, niezłą gadkę, a w dodatku nie zależy mu na pieniądzach... osobiście nie chcę kolejnej stacji, w której będziemy doświadczać wybryków typu "hity z satelity" i "bumcyk bumcyk". chciałbym posłuchać sobie o Brzegu, mieszkańcach, problemach, o tym co dzieje się w samorządzie itp. jeśli chcę posłuchać muzyki to odpalam jakąś płytę i słucham czego chcę, a nie tego, czym mnie poją w radio.
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-20, 09:06   

Bartku, jasne, że tak, ale trzeba zauważyć ,że dla takiego radia koszty są o wiele wyższe - a kto by nas dofinansował? ok. 80.000 zł sama koncesja, własna działalność gospdarcza, a i przy udzielaniu koncesji KRRIT zaraz sprawdza nasze fundusze..., to dość trochę ryzykowne, chyba, że miasto wyraziłoby chęć współpracy - w co wątpię.

ZALEV, chodzi mi o właśnie takie radio, uważasz, że nie znaleźliby się ospowiedni ludzie? Tutaj jesteś w ogromnym błędzie. Z doświadczenia wiem, bo również pracuję w niekomercyjnym radiu we Wrocławiu, że ludzie by byli. I to nie byle jacy, osobiście wolę usłyszeć prezentera, który robi coś z pasji, a nie takiego, który robi to dla pieniędzy. Istnieje możliwość utworzenia radia grającego np. tylko polską muzykę - dla tekiego radia opłaty licencyjne też są o bardzo wiele niższe.

Ale szczerze mówiąc, nie potrzeba tylkop prezenterów - będzie potrzeba też ludzi do ewsroomu, realizatorów (dla chętnych przyszkowane będzie specjalne seminarium) oraz prezenterów, dla których również będzie przyszkowany kurs dyckji - te jest pewne, bo już do uzgadniałem. Na dniach przyszkowane będą odpowienie ankiety, które bardziej nas ukierunkują. Chciałbym aby radio tworzyli mieszkańcy - nie komeryjna instytucja.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-06-20, 10:22   

życzę powodzenia, ale raczej nie wierzę że się uda ;-)

Brzeg to za małe miasto. Nie potrzebujemy radia, aż tak wiele tu się nie dzieje :wink:

Kilkadziesiąt tysięcy złotych można spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób.

A jeśli jesteście na tyle uparci to proponuję najpierw założyć radio internetowe i zbadać czy będzie jakiś odzew ;-) Jeśli będzie zainteresowanie, to może wtedy... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-20, 10:41   

Jestem gotów siłami osobistymi i stowarzyszeniowymi oraz redakcyjnymi wesprzeć radyjko. A jeżeli będę miał gwarancję, że ta kaska co ją wpłacę naprawdę pójdzie na radio - to dorzucę więcej niż złotówkę.

Acha - sprzęt można załatwić taniej od rozgłośni jak się ma w nich kontakty.

Pytanie jednak mam podstawowe - czym to radio ma się różnić od innych rozgłośni które są słyszalne w Brzegu?, bo robić gorszego klona tego co już jest chyba nie ma sensu.
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-20, 13:13   

SKALPEL, jeśli nie ma się pojęcia o czymś, to proszę się nie wypowiadać. RADIO INTERNETOWE jest tylko uzupełnieniem radia naziemnego i rozgłośnia internetowa nie może być wyznacznikiem zainteresowania, bo nie jest aż tak ogólnodostępna (w każdym miejscu) jak radio nadające na falach UKF.

Jestem po rozmowie z panią z KRRIT, koncesję można zdobyć tylko wtedy kiedy zostanie dodane ogłoszenie przez przewodniczącego krajowej rady. Ogłoszenia dla miasta Brzeg już nie jednokrotnie widniały na stronie KRRIT, ale nasze "brzeskie" dostępne częstotliwości przejmowały inne znane duże radia - aby zwiększyć swój zasięg. Nasze miasto narazie nie widnieje w ogłoszeniach, ale można złożyć tzw. aplikację, która zostanie rozpatrzona i po upływie odpowiedniego czasu przewodniczący zdecyduje się wydać to "ogłoszenie" dla naszego miasta.

Jestem również po rozmowie telefonicznej z organizacjami - ZPAV, STOART - łączny koszt opłat dla tych związków to około 800 zł (osiemset złotych), więc nie dużo.

Radio wyróżniałoby się tym, że ingerowałoby w kulturalne życie miasta, uświadamiałoby odbiorcom, że Brzeg jednak nie jest taki "nudny", oczywiście w naszych zamiarch też jest przejmowanie patronatów nad imprezami, organizowanie imprez. Jeszcze raz powtarzam, RADIO TWORZYLIBY MIESZKAŃCY, byłby to taki "wolny głos naszego miasta", jak Bartek wspomniał wcześniej przykładem takiego czegoś jest to właśnie forum.

Co do funduszy - każdy będzie miał pewność, że kasa idzie w radio, nadwyżki choć w to wątpię, że będą) przekazane będą na cele charytatywne. Ale to jest przyszłość, przed nami długa droga do uzyskania tej koncesji, ale działać trzeba już.

A i potrzebujemy dużej ilości osób za sobą, mogą to być stowarzyszenia, organizacje, liczymy na wasze poparcie.

Pozdrawiam.

//edit

Proszę znalazłem ogłoszenie, ->

http://www.krrit.gov.pl/k...0902_milicz.pdf

stare, ale najprawdopodobniej jest aktualne, bo głucho pod częstotliwością 94,0. Zaraz będę dzwonił. Niestety to było ogłoszenie o rozszerzenie koncesji, a nie o "uzyskanie". Więc odpada.
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-06-20, 13:43, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, media, mieszkancow, pytanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu