Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Instytut Kurta Masura
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-10, 14:27   Instytut Kurta Masura

http://www.instytut-masur.md4.pl
Taki to Instytut z pompą otwierany w roku 2005. Ciekawy jestem co robi ów Instytut? Pytam bo mam świeżo w pamięci koncert we Wrocławiu z okazji 1 Mistrzowskich Kursów Dyrygenckich. Koncert artystycznie był bardzo bardzo okej, aż miło, trochę niedoorganizowany bo nagłośnienie siadło, więc mało kto wiedział co mówiła Pani i Pan i jeszcze jeden Pan, no ale muzyka brzmiała okej.

I szkoda mi trochę, że nie zanosi się na to by Instytut z taką pompą otwierany zechciał w Brzegu działać. W każdym razie mnie niewiele o tym wiadomo. A takie letnie kursy dyrygenckie czy np. mistrzowska klasa jakiegoś unikalnego instrumentu mogła by funkcjonować - dzięki kontaktom Maestro Masura.

A piszę to zakupiwszy wykonania koncertów skrzypcowych Brucha, Mendehlssona gdzie orkiestra Gewandhaus gra z Maximem Wengerowem pod dyrekcją Masura. Mój Boże, doczekać się czegoś w tym stylu w Brzegu!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-12, 01:55   

Radek W. napisał/a:
A piszę to zakupiwszy wykonania koncertów skrzypcowych Brucha, Mendehlssona gdzie orkiestra Gewandhaus gra z Maximem Wengerowem pod dyrekcją Masura. Mój Boże, doczekać się czegoś w tym stylu w Brzegu!



Radek W., coś nie do końca mi gra w Twoim poście. Tzn. nie chodzi mi o samo pytanie - niech jest i może doczeka się odpowiedzi, ale w międzyczasie rzuć okiem :
Na przykład
- tutaj <18.07.2006r.> Kurt Masur w Brzegu
albo
- tutaj <19.04-13.05.2007r.> Dni Brzegu / koncert finałowy II Olimpiady Muzycznej Organizowany Instytut Kurta Masura

...albo po prostu dać wyszukiwanie..coś sie jeszcze znajdzie..
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-08-12, 01:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-08-12, 16:49   

Radek W. zadaje pytanie co obecnie robi Instytut, raczej niewiele sądząc po publikacjach na stronach internetowych. A z drugiej strony, kogo to w zasadzie obchodzi, nie ta skala, nie ten format. Od roku 2001 w samym New York Times była ponad setka artykułów na temat Kurta Masura.
http://topics.nytimes.com...asur/index.html
nie wspominając różnych artykułów europejskich do części których wejście jest wyłącznie odpłatne. Np. audycja radia francuskiego http://www.radioactu.com/...-Kurt-Masur.htm za wejście na byle jakie strony nikt nie zapłaci ani centa.
I nie o tym chciałem, a o wielkim człowieku, który na każdym kroku podkreśla, że urodził się w Brzegu niezależnie od tego jak to jest podawane w różnych krajach. Amerykanie uporczywie piszą Brieg Germany. Europejczycy raczej poprawnie, albo Brieg Germany po wojnie Polska, albo ostatnio Brieg Silesia po wojnie Polska.
Wydaje się, że nie potrafimy jednaki skutecznie wykorzystać tego wielkiego nazwiska, podobnie jak bitwy pod Małujowicami i innych zjawisk historycznych, które mogą rozsławić nazwę Brzegu. Ciągle chyba wychodzą nasze uprzedzenia, jak to Niemiec ma być symbolem naszego miasta? W kontekście tego, co napisałem Instytut to jakby sprawa trochę na pokaz.
Ale to już raczej problem Wydziału Promocji UM. Choćby śledzenie i prostowanie w czasopismach amerykańskich, że Brzeg to jednak nie Germany - to też reklama miasta.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-08-12, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-12, 23:44   

Cytat:
Orkiestra Symfoniczna PSM II st. w Opolu - przygotowanie Hubert Prochota, Chór Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach - przygotowanie Tadeusz Eckert, Chór Liceum Ogólnokształcącego „Capricolium” w Głuchołazach - przygotowanie Jan Dolny.

Sorry gregory, ale mam mimo wszystko poczucie, że to jest dorabianie ideologii anie działalność. Festiwal Eurosilesia to osobne przedsięwzięcie a wykonawcy chociaż nie wątpię że pełni werwy do Wengerowa, Gewandhaus maja jeszcze daleko i taki koncert wydarzeniem muzycznym trudno nazwać. Wydaje mi się, że mając Instytut w mieście, mając żyjącego dyrygenta światowej klasy można by było zadziałać żywiej. Kiedys był w Brzegu Majowy Festiwal Muzyczny (i poł lat 90-tych ub. wieku) wspominam go miło, bo zdarzało się że bywali wykonawcy już, no klasy europejskiej. A teraz niejako kątem mamy kilka festiwali ale żadnego brzeskiego, takie który by jednoznacznie identyfikował Brzeg. No na przykład taki, że by juz nie pisywali ci i owi Germany Brieg.
Pisałem o klasach mistrzowskich instrumentów albo kursach mistrzowskich żeby one miały miejsce w Brzegu.
Wreszcie - czemu by nie - Masurowski festiwal ale nie taki gdzie występuje rodzina Maestro, bo maestrii nie dziedziczy sie w genach. Wole słuchać Mistrzów niż ich rodzin.
Nic z tego nie zachodzi.
I ostatnia rzecz - jeden koncert rocznie to jest działalność Instytutu? Trochę mało... czy ten Instytut może więcej?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: instytut, kurta, masura


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu