Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Straż Miejska na Piłsudskiego i absudarny przepis !!
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 21:49   

Sam mieszkam na Piłsudskiego wiele lat i od kiedy pamiętam auta ZAWSZE były parkowane pod ukosem.

Dziś wracając z pracy zauważyłem jedno stojące równolegle do krawężnika i pomyslałem "Co za patafian zaparkował zajmując miejsca innym" - teraz wiadomo przepisy.

Oczywiście przepis wejdzie i zacznie sie bitwa o miejsce. Większość aut będzie tak zaparkowana, że uniemożliwi to wyjazd innym (z oszczędności miejsca), a Ci którzy się nie zmieszczą zaczną szukac od strony podwórek gdzie i tam już miejsca brak.

Co do akcji strażackich to jak połowa parkujących obecnie przeniesie swe auta na podwórka, to w przypadku pożaru mieszkania od strony podwórka straż na akcje nie będzie miała żadnych szans. Niech teraz straż spróbuje wjechać chociażby na Piłsudskiego 19 od strony podwórka, a o numerach 11 i 13 gdy poustawiane są auta to może zapomnieć. :?

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem było by proponowane przez Yasia, a mianowicie wywieszenie znaku określającego sposób parkowania - pod skosem, oraz namalowanie linii parkingowej, zza której zaparkowane auto nie powinno wystawać (aby nie utrudniało przejazdu dużym pojazdom - straży).

Przepis przepisem, życie życiem. To rozwiązanie zamiast ułatwić utrudni życie i mieszkańcom i straży, chyba że zaraz wejdzie w życie nowy zakazujący mieszkańcom ul. Piłsudskiego parkowanie na ulicy i podwórkach. :x
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 21:54   

A czy na terenie czerwonych koszar nie ma możliwości zrobienia parkingu dla mieszkańców, tam jest trochę wolnego placu i można by go wykorzystać. Podobnie ma się sytuacja z podwórkiem na Robotniczej gdzie znajduje się jeden zakład mechaniki samochodowej ( otoczony murem ) tam też można by zrobić miejsca parkingowe. Oby tylko nie doszło do sytuacji aby mieszkańcy musieli zostawiać swoje pojazdy na parkingu Intermarche. Nie wiem kto jest właścicielem tych terenów dlatego są to moje pytania kto jest właścicielem tych terenów które wymieniłem wcześniej i czy nie można by ich zagospodarować na parking gdyż tego w Brzegu bardzo brakuje.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 22:05   

yasiu napisał/a:
Nie wiem kto jest właścicielem tych terenów
z tego co wiem plac jest własnością miasta, ale wydzierżawia ten teren. (chodzi mi tu o ul. Robotniczą) Mój szwagier wynajmuje część, część mechanik, a resztę to nie wiem. Ale wątpię, żeby komuś chciało dryłować się codziennie z Piłsudskiego na Robotniczą, tylko dlatego, że nasze przepisy bywają absurdalne :x
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:08   

Ale ad_kaska, przecież to tylko kilka kroków, ja wolałbym tam parkować niżeli musiałbym jeździć w kółko i szukać miejsca.

A to że 2 warsztaty są wydzierżawione chyba nie przeszkadza w zagospodarowaniu reszty terenu? Chodzi mi głównie o plac który się tam znajduje.
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:11   

yasiu napisał/a:
przecież to tylko kilka kroków, ja wolałbym tam parkować niżeli musiałbym jeździć w kółko i szukać miejsca.


Nie stety mi to tez sie nie widzi ... po co mam lezc po samochod skoro moge go miec pod oknem.... ?
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 22:19   

yasiu napisał/a:
A to że 2 warsztaty są wydzierżawione chyba nie przeszkadza w zagospodarowaniu reszty terenu? Chodzi mi głównie o plac który się tam znajduje.

Ale warsztaty są dzierżawione razem z placem :mrgreen: Nie mówię, że są wydzierżawione dwa. Mówię, że wiem komu są dzierżawione dwa, a reszta to nie wiem, czytaj uważniej. Teraz tak mówisz, bo masz swój samochód zawsze pod domem, ale ciekawa jestem jakbyś był w takiej sytuacji i za każdym razem musiał przejść kilkaset metrów, to pewnie nie byłoby już tak wesoło. Przynajmniej mnie to śmieszy.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:23   

Musze sie trochę poprawić.

Auta były parkowanie wzdłuż gdy była to ulica dwukierunkowa. Z powodu pojawiania się coraz większej ilości parkowanych aut i problemy z mijaniem zmieniono organizację ruchu na Piłsudskiego i Słowiańskiej, zmieniając te ulice na jednokierunkowe.
Od tamtej pory własciciele aut niejako automatycznie i odruchowo zaczęli parkowac pod ukosem dając miejce innym, tak by więcej aut mogło się zmieścić.

Teraz w świetle przepisów co drugi właściciel pojazdu będzie bez miejsca dla swego auta, a Staż Miejska zaczęła egzekwować przepisy nie dając żadnej alternatywy.

Teoria spiskowa w takim przypadku mówi : "Jeśli nie wiesz o co chodzi - to zawsze chodzi o kasę".
A idąc dalej tym tropem skorzystają na tym właściciele parkingów strzeżonych oraz właściciele garaży, które jak sądzę za jakąś chwilę powstaną w okolicy (Czerwone Koszary, Robotnicza ??).
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:25   

ad_kaska napisał/a:
Teraz tak mówisz, bo masz swój samochód zawsze pod domem, ale ciekawa jestem jakbyś był w takiej sytuacji i za każdym razem musiał przejść kilkaset metrów, to pewnie nie byłoby już tak wesoło. Przynajmniej mnie to śmieszy.


Jeżeli miałbym zostawiać auto tak że nie wiem czy jak rano wyjdę to wyjadę to uwierz mi że zostawiał bym na parkingu. Auto to nie zabawka którą może się wyciągnie z kosza bądź nie bo inna ją przykryła. Dla mnie auto jest potrzebne do często pilnych wyjazdów i wolałbym się przejść niż szukać właściciela który mnie zastawił.

Może inaczej rozumuję i chciałem pomóc w rozwiązaniu tematu, ale pewnie nie trzeba będzie tylko zobaczymy jak aut nadal będzie przybywać.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 22:41   

yasiu napisał/a:
potrzebne do często pilnych wyjazdów

to nie wiem czy tak szybko wyjedziesz, skoro najpierw będziesz musiał dojść na parking. Poza tym po to się ma samochód, żeby bezpiecznie dotrzeć do domu, nie dźwigać zakupów itp. Więc można sprzedać samochody, bo i tak będziemy chodzić na piechotę. A staruszki, które poruszają się samochodem z braku innej możliwości skazane będą na dożywocie siedzenia w domu :x
alferx napisał/a:
Staż Miejska zaczęła egzekwować przepisy nie dając żadnej alternatywy.
o właśnie! Skoro Straży Miejskiej się to nie podoba, to niech zaoferuje mieszkańcom ul. Piłsudskiego jakieś alternatywne wyjście, bo przecież najprościej jest zostawić biednych i zdesperowanych brakiem miejsc parkingowych, mieszkańców samym sobie.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:49   

ad_kaska napisał/a:
to nie wiem czy tak szybko wyjedziesz, skoro najpierw będziesz musiał dojść na parking.


Gwarantuję że szybciej dojdę te 200 metrów na parking, niżeli zajmie czas na znalezienie auta które nas zastawiło.

ad_kaska napisał/a:
Więc można sprzedać samochody


Konstruktywna myśl :shock:

ad_kaska napisał/a:
o właśnie! Skoro Straży Miejskiej się to nie podoba, to niech zaoferuje mieszkańcom ul. Piłsudskiego jakieś alternatywne wyjście, bo przecież najprościej jest zostawić biednych i zdesperowanych brakiem miejsc parkingowych, mieszkańców samym sobie.


A jeżeli straż miejska zaproponuje ci takie rozwiązanie jak moje? To powiesz nie dziękuję ale nie chcę chodzić 200 metrów dalej, ja muszę mieć auto pod oknem i nikt go nie może zastawić. Jakoś ludzie mają garaże znacznie dalej od domu niż 200 metrów i nie narzekają, wiedzą że mają auto bezpieczne i że nim wyjedzie ( no chyba że ktoś zablokuje garaż :D ale to mało prawdopodobne ).

Niestety ale jeżeli komuś co się nauczył tak zaproponujesz inne rozwiązanie to będzie lament bo za daleko na parking :wink:


Zapytam ciebie a co byś zrobiła jak by paliło się mieszkanie w twoim bloku a straż nie mogła by dojechać ze względy na brak przejazdu i spowodowało by to też straty u ciebie? Wtedy powiesz przez tych kierowców straż nie mogła dojechać, albo krzyczałabyś usuńcie te samochody bo straż nie przejedzie ( oczywiście metodą taranu ).


Mi się wydaje że lepiej próbować rozwiązać problem niż ciągle narzekać. Swoją drogą zastanawiam się gdzie mieszkańcy parkowali zanim nie zmieniono organizacji ruchu?Przecież aut nie przybyło w dniu kiedy zmieniono ruch tylko wcześniej.

Jeszcze dodam że nie zawsze znajdę miejsce u siebie pod blokiem i wtedy szukam innego bezpiecznego miejsca ( często jadę 400 metrów dalej na parking na reja ) ;)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 23:06   

yasiu napisał/a:
A jeżeli straż miejska zaproponuje ci takie rozwiązanie jak moje?

To piersze pytanie jakie zadam, to: kto będzie mi otwierał bramę o każdej porze na robotniczej (bo być może pan strażnik miejski).

yasiu napisał/a:
co byś zrobiła jak by paliło się mieszkanie w twoim bloku a straż nie mogła by dojechać ze względy na brak przejazdu
myślę, że większość mieszkańców będzie szukając miejsca najbliżej domu próbowała "wcisnąć" się w podwórko, więc straż i tak nie dojedzie, jeśli pożar będzie w mieszkaniu od strony podwórka. Zresztą do mojego domu też straż nie dojedzie, bo sąsiedzi sobie szlaban założyli, a z drugiej strony umieścili słupki (to tak na marginesie).

yasiu napisał/a:
nie zawsze znajdę miejsce u siebie pod blokiem

to dziwne, bo ja je zawsze znajduje pod Twoim blokiem, a bywam często :lol: :oops:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 23:16   

ad_kaska napisał/a:
To piersze pytanie jakie zadam, to: kto będzie mi otwierał bramę o każdej porze na robotniczej (bo być może pan strażnik miejski).


A może nie będzie tam tej bramy i wyburzy się niewykorzystywane i stare wiaty.

ad_kaska napisał/a:
myślę, że większość mieszkańców będzie szukając miejsca najbliżej domu próbowała "wcisnąć" się w podwórko, więc straż i tak nie dojedzie, jeśli pożar będzie w mieszkaniu od strony podwórka.


Z takim podejściem to gratuluję wyobraźni, człowiek myśli po stracie?


Dobra nie ważne, ja bynajmniej podałem kilka argumentów aby pomóc w sytuacji.

ad_kaska napisał/a:
to dziwne, bo ja je zawsze znajduje pod Twoim blokiem, a bywam często


To często życzę ci powodzenia jak przyjedziesz późnym wieczorem. Uwierz mi parkuję tu znacznie częściej niż ty i to często kilka razy dziennie.

To może ty podaj jakiś rozsądny argument a nie straż i tak nie dojedzie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-13, 23:26   

yasiu napisał/a:
Z takim podejściem to gratuluję wyobraźni
No widzisz a większość na pewno tak zrobi. Bo co będą losować kto dziś staje na parkingu, a kto pod domem, czy będą równi i równiejsi?

yasiu napisał/a:
To może ty podaj jakiś rozsądny argument a nie straż i tak nie dojedzie ;)

A czy to nie jest wystarczającym argumentem, że to nic nie da? Bo większość aut będzie stawiana na podwórkach (które z czasem będą wyglądały tak koszmarnie jak moje, zwłaszcza podczas deszczu). Poza tym na ulicy będą dalej stawiane samochody, tyle, że będą zajmowały kilkanaście centymetrów mniej szerokości ulicy, więc czy to naprawdę jest taka różnica dla wozów strażackich, które jak możesz przeczytać wyżej i tak się zmieszczą :?:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 23:39   

ad_kaska napisał/a:
które jak możesz przeczytać wyżej i tak się zmieszczą :?:


Strażak Brandman się wypowiedział że jest z tym problem.

Cytat:
A czy to nie jest wystarczającym argumentem, że to nic nie da?


Dla mnie nie, bo zawsze można znaleźć wyjście z sytuacji.

ad_kaska napisał/a:
No widzisz a większość na pewno tak zrobi. Bo co będą losować kto dziś staje na parkingu, a kto pod domem, czy będą równi i równiejsi?


Kto pierwszy ten lepszy, w ruchu samochodowym nie ma równych i równiejszych, właśnie po za pojazdami uprzywilejowanymi. Zresztą wszędzie tak jest, ten co nie znajdzie dzisiaj miejsca przy bloku jedzie na parking.

ad_kaska napisał/a:
Poza tym na ulicy będą dalej stawiane samochody, tyle, że będą zajmowały kilkanaście centymetrów mniej szerokości ulicy



Z tym trochę przesadziłaś nie jest to kilkanaście centymetrów lecz znacznie więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-13, 23:41   

czasem trudno jest sie przyznać do błędu ale Yasiu i inni mają racje...
Byłem tam dzisiaj i jezeli inaczej beda stawac to nie bedzie wiecej miejsca o te


ad_kaska napisał/a:
Poza tym na ulicy będą dalej stawiane samochody, tyle, że będą zajmowały kilkanaście centymetrów mniej szerokości ulicy


tylko wiecej...

Przepraszam wszystkich za mojego wczesniejszego posta
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-08-14, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: absudarny, miejska, na, pilsudskiego, przepis, straz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu