Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Straż Miejska na Piłsudskiego i absudarny przepis !!
Autor Wiadomość
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-16, 22:36   

http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT05/70816021

Jestem sławny :D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-16, 22:43   

Ano Tomaszu :)

Dziś własnie zauważyłam sama te parkowanie aut, już tylko nielicze parkują pod skosem... Fakt faktem ze rzeczywiście ładniej to przejrzyściej wygląda ulica gdy parkowane są samochody jeden za drugim, aniżeli pod skosem, ale mniej aut zdecydowanie - ma wówczas miejsce do postoju.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-18, 01:06   

Po pierwsze życzę wszystkim kierowcą niestosującym się do obowiązujących przepisów, którzy zostaną na tym fakcie złapani apelu odpowiednich służb. Przypominam, że Straż Miejska od 17 lipca br. ma uprawnienia niemal policyjne w stosunku do kierujących. Tak więc na miejscu zbulwersowanych faktem apelu SM zastanowiłbym się co by znaleźli za szybą gdyby tym problemem zajęła się brzeska drogówka...

Myślę sobie tak: po pierwsze nie ma się co unosić, bulwersować itp. Wystarczy się zastanowić: Strażnik Miejski musi egzekwować przepisy jakie by one nie były. Ani do niego, ani do nas nie należy ich ocena. Od tego są sądy. Jeśli ktoś uważa, że lepiej jak stoi "ukosem" to niech po niedzieli tak auto stawia i nie przyjmie mandatu. Przypominam jednak, że sąd też będzie się kierował obowiązującymi przepisami a nie tym co komu się wydaje że było by lepiej.
Poza tym pamiętajmy w jakim kraju żyjemy: jeśli znajdzie się kilkudziesięciu powiedzmy kierowców-mieszkańców danej ulicy i wystąpią oni do administratora danej drogi to jeśli nie ma przeszkód (a przecież to "absurd" więc rozumiem, że nie ma) administrator (w tym przypadku miasto) wystąpi do Starostwa o postawienie znaku jak pisał administrator wraz z tabliczką i po wszystkim.
więc zamiast wieszać psy na Strażnikach, którzy tylko i wyłącznie zajmują się tym co do nich należy wystarczy ruszyć głowa, zebrać kilka osób i napisać do Urzędu Miasta w tej sprawie. Jak napiszą, że tak musi być i nie podadzą przyczyny to wtedy będzie absurd. Póki co cieszyłbym się że mandatu nie dostałem a nie podskakiwał na forum publicznym ;) Bo "następną razą" może się nie udać :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-18, 11:14   

dwie wersje zdrowo - rozsadkowo czyli za duzo aut a za malo miejsc i druga nasze kochane pl czesto absurdalne przepisy :) i wyzej ---- nikt nie podskoczy niestety
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-18, 14:03   

Bartek T. napisał/a:
jeśli znajdzie się kilkudziesięciu powiedzmy kierowców-mieszkańców danej ulicy i wystąpią oni do administratora danej drogi to jeśli nie ma przeszkód (a przecież to "absurd" więc rozumiem, że nie ma) administrator (w tym przypadku miasto) wystąpi do Starostwa o postawienie znaku jak pisał administrator wraz z tabliczką i po wszystkim.


Pomysł jest dobry - teraz tylko trzeba znaleźć chętnego, który by się tego podjął poprowadzić całą sprawę.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-19, 03:45   

Powiem więcej - pomysł jest nie tylko dobry, ale i skuteczny. Wiem, bo sprawdziłem osobiście na przykładzie jednego przejścia dla pieszych które udało mi się wskórać. Przykład jest na mojej stronie. Poza tym tak na zdrowy rozsądek - skąd urzędnicy mają wiedzieć o potrzebach czy pomysłach mieszkańców jakiejś ulicy? No, w tym przypadku z NTO, ale nie każdy leci z jakimś problemem zaraz do gazety. Poza tym to nadal niczego nie rozwiązuje.

alferx napisał/a:
Pomysł jest dobry - teraz tylko trzeba znaleźć chętnego, który by się tego podjął poprowadzić całą sprawę.


Nie wiem czy to jakaś sugestia ale zróbmy tak - napiszę gdzie trzeba w tej sprawie (jeśli nikt się tego jeszcze nie podjął) i złożę odpowiednie zapytanie czy rozwiązanie "parkowania pod ukosem" jest możliwe i co za tym idzie ustawienie odpowiedniego znaku z tabliczką. Złoże zapytanie pisemnie w trybie określonym przepisami w ciągu 30 dni uzyskam odpowiedź, którą umieszczę w tym temacie. tylko zaznaczam, że nie jestem wcale a wcale przekonany do tego pomysłu więc będzie to zapytanie a nie prośba. Póki co proponuję temat zamknąć.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 20:37   

Pozwolę sobie na nie łączenie postów żeby był widoczny mój wpis. A to dlatego, że jak obiecałem, wystąpiłem do Burmistrza z zapytaniem w tej sprawie i ją otrzymałem. Odpowiedź dostałem na piśmie więc ją opublikowałem w postaci pliku pdf. Mam nadzieję, że przerwie to dyskusje i domysły :)

Odpowiedź znajduje się tutaj
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 23:08   

W zeszłą sobote wracają z piwka ze Smoothem rozmawialiśmy o parkowaniu na Piłsudskiego. Do naszej rozmowy dołączyła się mieszkanka , która już zdążyła zadrzeć ze Strażą Miejską, ponieważ z uporem maniaka parkuje dalej po ukosie.

Co więcej jakoś kar żadnych nie przyjmuje i wyhaczyc jej nie mogą, ponieważ zasłania się Art. 47 tej samej ustawy, którą przytacza w swym piśmie Burmistrz
Prawo o ruchu drogowym napisał/a:
Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego* o dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im
ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na
jezdni.
Dz.U. 2003 nr 58 poz. 515 - Prawo o ruchu drogowym

* - interpretacja jej prawnika jest następująca (z tego co zapamiętałem) : "skoro można wjechać przednimi kołami na chodnik, to również można zaparkować jednym kołem (skos) byle by nie złamać pkt.3. Na ulicy Piłsudskiego nie ma zakazu parkowania, nie ma określonego sposobu parkowania i nie jest to Droga pożarowa. Nie ma uregulowań prawnych jaką odległość w cm należy zachować by nie tamować ruchu." Zatem skoro dopuszcza się parkowanie inne niż równoległe - korzysta z tego przywileju i nie łamie żadnych przepisów. :D

Opowiedziała również o pożarze samochodu osobowego, że to było podstawą do rozpoczęcia działań aby Piłsudskiego była bardziej przejezdna.
Wiem że wszystkiemu winny był mercedes, który parkując praktycznie blokując połowę wjazdu na uliczkę osiedlową/podwórkową (tę pomiędzy Apteką a skwerem zieleni) uniemożliwił akcję strażaków. Sam wjeżdżając w nią samochodem osobowym miałam problemy ze zmieszczeniem się a co dopieru samochód dostawczy czy wóz strażacki.

Po rozmowie z ową właścicielką jedynego auta parkującego pod ukosem na Piłsudskiego oraz po przeczytaniu wyjaśnienia pisma Burmistrza rodza się następne pytania :
- Dlaczego działania nie objęłu ulicy Legionistów? To ten sam rejon, szerokość ulic jednakowa, a i możliwość pożaru na tej ulicy jest taki sam jak na pozostałych.
- Przy wjeździe na uliczkę osiedlową (pomiędzy budynkami SM Zgoda - wjazd od Słowiańskiej) jest postawiony znak droga pożarowa. Samochody osobowe parkują na poszerzonej części drogi zawężając ją z ok. 4,5m do ok 2,5m - zatem pomimo znaków jednostka straży tam się nie zmieści choć jest to droga dla nich (gdyby ponownie doszło do pożaru w miejscu o którym pisze Burmistrz)
- Kto postawił głazy kamienne przy wjeździe na drogę osiedlową pomiędzy PSS Oława z PZU i czy jest na to zezwolenie/zgoda odpowiedniej instytucji?

Rozumiem, że poszedł z dymem samochód i bezsilność straży spowodowała konieczność nacisku na Burmistrza by coś z tym zrobił. Ale .... gdyby Droga Pożarowa (ta od Słowiańskiej) nią byłą Straż by dojechała, gdyby nie było głazów (oraz zaparkowanych przy nich samochodów - bo zrobiły się tam 2 nowe, dzikie miejsca parkingowe ) Straż by dojechała, gdyby właściciel/ka srebrnego Mercedesa nie parkowała blokując wjazd w uliczkę osiedlową (zresztą od dłuższego czasu nie widzę tego auta) Straż również by dojechała.

Wiem "Gdyby ciotka miała wąsy była by wujaszkiem", ale do miejsca pożaru prowadziły 3 drogi, okazało się że wszystkie 3 były nieprzejezdne, tylko dlaczego to ukarani zostali mieszkańcy ul. Piłsudskiego ?

Zatem wycofuję się z teorii spiskowej ;)
Mam nadzieję, że moje pytania nie zostaną bez odpowiedzi. ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-08-31, 23:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 23:27   

alferx napisał/a:
- Dlaczego działania nie objęłu ulicy Legionistów? To ten sam rejon, szerokość ulic jednakowa, a i możliwość pożaru na tej ulicy jest taki sam jak na pozostałych.


Dość wyraźnie chyba się zeskanowało: "...komendant PSP wystąpił z wnioskiem o przeanalizowanie organizacji parkowania w ciągu ulic: Marszałka Piłsudskiego, Krótkiej, Hetmana Tarnowskiego i dokonanie zmian stanu istniejącego w sposób zapewniający wymaganą szerokość drogi pożarowej, która w świetle przepisów p. poż. powinna wynosić nie mniej niż 4 m.

To, nawet nie całe zdanie wyjaśnia dwie kwestie: dlaczego te ulice a inne nie i dlaczego nie wolno tam parkować "pod skosem". Na drogach publicznych obowiązują także inne przepisy poza Prawem o ruchu drogowym. To że w tej ustawie nie ma zapisu, że na drodze nie można zastrzelić człowieka nie znaczy wcale że można to uczynić.
alferx napisał/a:
- Przy wjeździe na uliczkę osiedlową (pomiędzy budynkami SM Zgoda - wjazd od Słowiańskiej) jest postawiony znak droga pożarowa. Samochody osobowe parkują na poszerzonej części drogi zawężając ją z ok. 4,5m do ok 2,5m - zatem pomimo znaków jednostka straży tam się nie zmieści choć jest to droga dla nich (gdyby ponownie doszło do pożaru w miejscu o którym pisze Burmistrz)

to jest droga Spółdzielni więc nie zmartwienie miasta.
alferx napisał/a:
- Kto postawił głazy kamienne przy wjeździe na drogę osiedlową pomiędzy PSS Oława z PZU i czy jest na to zezwolenie/zgoda odpowiedniej instytucji?

Zapewne zarządca drogi vide wyżej.

Mówiąc inaczej: tak już jest, że Polak mądry po szkodzie. dlatego - jak się domyślam po tym zdarzeniu PSP wystąpiła do zarządców wszystkich dróg które są w pobliżu o poczynienie pewnych reorganizacji. Sprawa dotyczyła Piłsudskiego, Piłsudskiego jest drogą miejską dlatego podjąłem się "łącznikowania" tej sprawy między forumbrzeg a Burmistrzem. Pojęcia nie mam zielonego czy i co Spółdzielnia zamierza zrobić w tej sprawie. Może także wystąpiono do powiatu - nie wiem. Nie to było przedmiotem dyskusji.

Poza tym wspomniana Pani podejrzewam niedługo zostanie jednak ukarana. Poza tym, że co napisałem zabronione jest także niszczenie terenów zielonych a zdaje mi się, że między jezdnią a chodnikiem takowy występuję. Acz mogę się mylić.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 23:34   

Bartek T. napisał/a:
to jest droga Spółdzielni więc nie zmartwienie miasta.


Faktycznie, to wszystko wyjaśnia. Zatem jedynym możliwym wjazdem jest ten od strony Piłsudskiego i łatwiej staży naciskać na Burmistrza niż na SM Zgoda.

Dzięki Bartku za wyjaśnienie i zajęcie się tematem. Masz ode mnie piwo.

Aczkolwiek jak kto chce i ma dobrego papugę to parkowac pod ukosem będzie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 23:41   

alferx napisał/a:
łatwiej staży naciskać na Burmistrza niż na SM Zgoda.


Tego nie wiem - wiem tyle co napisał burmistrz. Ale coś w tym jest ;)

alferx napisał/a:
Aczkolwiek jak kto chce i ma dobrego papugę to parkowac pod ukosem będzie ;)


Myślę, że po pierwsze gra nie warta świeczki a po drugie... hmmm... Urząd też ma "niezłego papugje" :)

alferx napisał/a:
Dzięki Bartku za wyjaśnienie i zajęcie się tematem. Masz ode mnie piwo.


Bardzo chętnie - powiedz tylko gdzie i kiedy :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: absudarny, miejska, na, pilsudskiego, przepis, straz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu