Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka RnB
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-17, 23:37   Muzyka RnB

Jest temat muzyki klubowej to może i podajmy tytuły fajnych kawałków RnB? Ostatnio zagustowałem dość bardzo w tej muzyce.

Moje propozycje dobrych kawałków:
LIL' KIM - WHOA
Ciara - Goodies
P.DIDDY feat. Keyshia Cole - Last Night
X-Ray feat. Lemon Jucie – Maria
Faze - Kolomental
Nina Sky feat Daytona - Clothes Off

To tez z mojej playlisty ostatniej ;) Z czasem zrobię listę wszystkich bo jest ich trochę, czekam na wasze propozycje.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-18, 08:17   

No ok.
Ale jak to jest z tą muzyką RnB, bo czasem ktoś mówi "słucham RnB".... czasem czuję że i ja mógłbym tak stwierdzić.. no może, nie że słucham, ale że czasem coś fajnego z RnB wpadnie mi w ucho.
Mimo, iż na wyczucie wiem co to jest RnB, to jednak mam wrażenie, że nie do końca.
Moja prośba w stronę fanów RnB. Czy moglibyście (poza tytułami) przybliżyć założenia tego nurtu..
Czy RnB to to samo co R&B ? ..czyli Rhythm and blues, który to nurt w obecnej postaci wobec wikipedi
Cytat:
odnosi do wszystkich nurtów muzyki rozrywkowej, w której występują elementy rytmicznego bluesa (czyli blueso-podobny wokal i bogate, rytmiczne instrumentarium tworzone zwykle za pomocą automatów perkusyjnych). W tym sensie używa tego terminu np. American Music Association, przyznająca nagrody Grammy, m.in. w dziedzinie R&B. Współczesne R&B jest kombinacją elementów występujących w soulu, popie oraz zwłaszcza od kilku lat w hip hopie. Do wykonawców współczesnego R&B można zaliczyć m.in. wykonawców takich jak Aaliyah, Ashanti, Mary J. Blige, Chris Brown, Cassie, Ciara, Destiny's Child, Lauryn Hill, Usher, Timbaland, Justin Timberlake, TLC, Amy Winehouse, Beyonce, Rihanna.


hmm no to z tych co wymienione zostały powyżej, gorąco polecam twórczość Lauryn Hill !
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-10-18, 20:02   

Z tych wyżej wymienionych to polecam Timbaland, Justin Timberlake, Usher, Beyonce i Rihanna ;)
Jeśli już podać te tepsze kawałki to...
Timbaland - Way is are
Justin Timberlake - Sexy Back
Justin Timberlake - What goes around
Justin Timberlake - Love stoned
Justin Timberlake - My love
Usher - Yeah ;]
Beyonce - Deja Vu
Beyonce -Irreplaceable
Rihana - Umbrella
Rihana - Shut up & drive
Rihana - Unfaithful
Rihana - We Ride

Mnie się podobają ;]
Ale moją faworytką jest Nelly Furtado i jej kawałek All good things
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 15:51   

Co do Timbalanda, to gościu tworzy takie podkłady, że włosy dęba stają. Niektóre są tak dobre, że można ich słuchać w wersji instrumentalnej, i tak robię. Gościu już dość długo tworzy muzykę, dopiero od jakiś 2 lat widać go często i gęsto na każdym programie muzycznym.
Prawda jest taka, że wiele innych gwiazd zawdzięcza mu w znacznej części swoja popularność, wśród nich m.in Justin Timberlake (nikt chyba nie zaprzeczy, że w każdej jego znanej piosence, jest jakiś bit, który w magiczny sposób każe siebie słuchać ;) ), Nely Furtado, wielu raperów i wiele wiele innych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: muzyka, rnb


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu