Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-04-06, 21:35
Villa Park ..... nowe mieszkania w Brzegu
Autor Wiadomość
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-01, 19:42   

jeżeli przyjąć przeciętne zarobki to cena 4000 za metr trochę dużo, oczywiście od czego jest kredyt, tyle że analizując rynek walutowy oraz inflacje w Polsce to już tak różowo nie jest, gdyż już mieliśmy dwie podwyżki stóp procentowych co narazie zahamowało ceny mieszkań.
Lubie stwierdzenia że przecież to lokata kapitału, śmiem twierdzić że nie, bo dla mnie osobiście kapitał sie zamraża bo na chłopski rozum nawet jeżeli w rok rok ceny mieszkań rosły o kilkadziesiąt procent w poprzednich latach (mówię o średniej) to zadaje proste pytanie na jaki zysk sie ludzie nastawiają?? bo biorąc kredyt musimy zwrócić bankowi kapitał plus odsetki a przecież większość bierze na 20 - 30 lat Prosty rachunek jeżeli ceny dogoniły a w niektórych przypadkach wyprzedziły ceny europejskie to na jaki zysk sie nastawiamy??
Zadam następne pytanie a co takiego Brzeg oferuje ?? zakłady pracy (mogę je wyliczyć na palcach jednej reki )
Przeczytałem argument że ten sam czas spędzę w pociągu jadąc do Wrocławia i tyle samo czasu zajmuje mi przejazd we Wrocławiu z jednego krańca do drugiego, ale przecież i tak wolałbym mieszkać we Wrocławiu gdyż mam dostęp do kultury kin, teatrów a jak jestem pijany to biorę taxi (o dysproporcji płacowej już nie wspomne), jak kiedyś wracałem wstawiony z Wrocka do Brzegu to była tragedia.
Najgorsze jest to, że przecież gdzieś musimy mieszkać, ale to nie znaczy, że mam sie godzić się na takie dziadowskie warunki, ja sobie jednak poczekam, możliwe że będzie to co w Hiszpanii czyli mnóstwo mieszkań tylko nabywców brak, o rynku amerykańskim nie wspomne mimo że FED obniżył kilkakrotnie stopy procentowe już amerykanie są wyrzucani z domów bo nie stać ich na spłate rat
pozdr
0 UP 0 DOWN
 
kibol 

Wiek: 52
Dołączył: 31 Gru 2007

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2008-01-01, 23:05   

Ja kapitału za duzo nie zamrażam tylko kupiłem kiedyś mieszkanie w miejszej miejscowości niż Brzeg na kredyt nowe za 1800 zł m2 i po 5 latach mogę dostać 3000-3500 za m2 a mój wkład to 20 % więc rachunek jest prosty i nie płaciłem czynszu przez te lata tylko raty.
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a mieszkać gdzieś trzeba a Brzeg jest miastem które się rozwija i widać to po nowych inwestycjach choćby fabryka na skarbimierzu a i w innych zakładach praca jest i zarobki rosną pewnie że trochę wolniej niż we Wrocku, nie narzekajmy było tragicznie kilka lat temu ale się poprawia. Gdzie można kupić nowe mieszkanie taniej niż 4 tyś. Ja płace dzieciakom 600 zł czynszu, za rok będzie 7200 w plecy póżniej podniosą czynsz a ja ciągle na obczyżnie. Ja uważam że kto nie ryzykuje ten nie ma. Pierwszy raz bardzo się bałem ale wyszło i teraz też na pewno wyjdzie gospodarka się rozwija a młodzi poradzą sobie bo za kilka lat zarobki na pewno sporo wzrosną. Na potwierdzenie są ci co emigrowali powoli wracaja do kraju.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-02, 09:02   

Re kibol
ale brałes 5 lat temu ??, prosze przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześniej.
Jestem za rozwojem ale gospodarka cechuje sie cyklicznością, a wzrost gospodarczy czy zarobki to nie zasługa np PISu który tak sie tym chwali tylko UE odpływ pracowników wymusił zwiększenie zarobków, ale i na to jest sposób bedzie co w innych krajach rozwijających sie czyli praca na umowe, odpadają przeróżne koszty jak np odprawa
poza tym wzrost zarobków niesie za soba wzrost inflacji, przynajmniej ja to odczuwam a co pokazuje GUS to chyba nikt nie bierze tego poważnie, bo niby jak można liczyc rosnącą cene energii z ceną sprzętu RTV który ciągle tanieje zbijając podstawe stopy inflacji, codziennie kupujesz telewizor czy DVD??
pozdro
krt
Ostatnio zmieniony przez krt 2008-01-02, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanka 

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-25, 15:32   

Wielki projekt mieszkaniowy w Brzegu
23.01.2008.
Po kilkunastoletniej ciszy w budownictwie mieszkaniowym w Brzegu, pomijając oczywiście budownictwo indywidualne, nadchodzi wreszcie moment, na który czekało wielu mieszkańców.
Wreszcie możliwy będzie zakup mieszkania wybudowanego w nowoczesnej technologii, w którym, po kupnie, nie trzeba będzie burzyć ścian, skuwać tynków i wymieniać wszystkich instalacji. Już na początku tego roku na brzeskim rynku pojawiła się pierwsza oferta. Brytyjski developer zaoferował w wielokondygnacyjnym budynku kilkanaście mieszkań. Okazuje się, że to nie jedyna dla Brzeżan możliwość zakupu nowego mieszkania. Już wkrótce będzie możliwość porównania i wyboru lepszej oferty.





W najbliższym bowiem czasie, to jest w lutym, do sprzedaży trafią, aż trzy nowe projekty oferujące możliwość zakupu nie tylko nowego mieszkania, ale nawet domu. Sprzedażą nowych mieszkań i domów zajmie się renomowana agencja nieruchomości firma Ober-Haus, która jest największą tego typu firmą działającą na terenie Polski i Krajów Bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii oraz Ukrainy.
Łącznie w ofercie znajdzie się ponad 90 lokali mieszkalnych.
Pierwsza z trzech inwestycji to kameralny kompleks domów w zabudowie bliźniaczej przy ul. Słonecznej. Będzie tam można nabyć mieszkanie z ogródkiem lub samodzielny dom. Ta lokalizacja gwarantuje bliskość centrum, ciszę i otoczenie zieleni. Osiedle, które powstanie w ciągu najbliższego roku czasu będzie składało się z 23 budynków w zabudowie bliźniaczej. Co ciekawe, będzie można nabyć mieszkanie z ogrodem lub samodzielny dom. Mieszkania będą miały powierzchnie od 60 do 140 metrów kwadratowych (dwupoziomowe). Natomiast samodzielne domy - do 200 m2. Metraże ogrodów to 2,5 ara przy zakupie mieszkania albo 5 arów przy zakupie domu. Druga inwestycja to kompleksowa rewitalizacja i modernizacja dawnego budynku koszarowego przy ul. Wileńskiej. Nową jakość zapewnią tu wysokie, świetnie doświetlone pomieszczenia, mała ilość lokali oraz niepowtarzalna ceglana elewacja budynku. Również przy ul. Wileńskiej powstanie całkiem nowy budynek z garażem podziemnym. Nowocześnie zaprojektowane mieszkania, począwszy od studia po trzypokojowe, każde z balkonem i licznymi przeszkleniami będą miały powierzchnię od 40 do 78 m2.
Wykonawcy tych inwestycji mają duże doświadczenie w podobnych realizacjach na terenie całego kraju.
Przykładem mogą być dwie, które są obecnie w końcowym etapie wykonania. Pierwsze to osiedle mieszkaniowe „Słoneczny Ogród” w Krakowie przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, składające się z 33 mieszkań z garażami podziemnymi i ogródkami, które zostanie ukończone już w marcu tego roku. W sensie wykonawczym jest bardzo podobne do oferowanych w naszym mieście mieszkań przy ulicy wileńskiej Druga inwestycja to kompleks 47 domów jednorodzinnych w Wołowicach, 15 km od centrum Krakowa. Tam pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już pod koniec lata. Tą inwestycje z kolei można porównywać z ofertą, jaka będzie realizowana w Brzegu przy ulicy Słonecznej. Wszystkie oferowane na rynku nowe mieszkania i domy sprzedawane będą w stanie tzw. developerskim, pozwalającym na wykończenie mieszkania wg własnego gustu i potrzeb. Stan developerski to mieszkanie sprzedawane z wylewkami na podłogach, tynkami gipsowymi lub gładziami, parapetami wewnętrznymi, rozprowadzonymi instalacjami, oczywiście, są też okna i drzwi wejściowe do mieszkania, całkowicie wykończona jest klatka schodowa. Do wykończenia przez przyszłego właściciela pozostają podłogi, łazienka i kuchnia oraz tzw. części wspólne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w wielu przypadkach będzie istnieć możliwość dostosowania takiego lokalu do indywidualnych potrzeb przyszłego właściciela. Chodzi na przykład o możliwość przesunięcia ściany lub gniazda RTV czy elektrycznego w takie miejsce, aby było wygodne jego użytkowanie. Takie modyfikacje są oczywiście uwzględnione w cenie wybudowania takiego mieszkania. Ważne czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup takich lokali, jest lepsza niż w budynkach z wielkiej płyty akustyka, nowoczesne materiały budowlane, nowoczesne technologie i eleganckie wykończenie części wspólnych.
Chętnych do zakupu i zainteresowanych tymi inwestycjami zapraszamy do wysyłania pytań i opinii na adres e-mail: brzeg@ober-haus.pl
0 UP 0 DOWN
 
iwonka139 

Wiek: 42
Dołączyła: 11 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-11, 08:30   

ja bym weszla w te mieszkanika, tylko pytanie czy ktoś, coś wie o firmie budującej? bo 5000 za rezerwacje to trochę sporo zwłaszcza,że chętnych na mieszkania nie brakuje?pytanie o wiarygodność firmy????
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanka 

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-11, 09:33   

iwonka139 napisał/a:
ja bym weszla w te mieszkanika, tylko pytanie czy ktoś, coś wie o firmie budującej? bo 5000 za rezerwacje to trochę sporo zwłaszcza,że chętnych na mieszkania nie brakuje?pytanie o wiarygodność firmy????


jeśli chodzi o e mieszkania na Wileńskiej i Domy na słonecznej które sprzedaje Ober-Haus to sprawdzony i rzetelny deweloper - mają już dwie inwestycje za sobą, 5.000 to najmniejsza kwota o jakiej słyszałam za rezerwację. Nie wiem natomiast jakie doświadczenie mają ci IDB co budują na Spacerowej.

sama czekam na jakieś szczegóły tych inwestycji bo jestem bardzo zainteresowana, mają na wileńskiej i słonecznej ruszać ze sprzedażą i budową w marcu tego roku już.
0 UP 0 DOWN
 
kraz22 

Wiek: 62
Dołączył: 31 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-11, 16:28   

Firma IBC Ltd. z główną siedzibą w Londynie na potrzeby rynku Polskiego stworzyła córkę IBD sp. z o.o. w Polsce z częścią kapitału zagranicznego. IBC od 8 lat w Londynie buduje i remontuje domy zatrudniając wyłącznie Polskich pracowników a część z nich będzie teraz wracała i budowała w Polsce w standardach europejskich.
pozdrawienia
Londyn
wtajemniczony
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-11, 22:08   

kraz22 napisał/a:
a część z nich będzie teraz wracała i budowała w Polsce w standardach europejskich.

Taaaa za najniższą stawkę krajową.
pozdrawiam budowlańców
0 UP 0 DOWN
 
maver 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-12, 20:09   

Ale jak to się dzieje że firma IBD działająca na rynku brytyjskim 8 lat nie ma strony internetowej w języku angielskim? firma córka stworzona została dla nas by u nas budować, to bardzo fajnie tylko dlaczego jest tyle niewiadomych. np. z kapitałem brytyjskim a przeglądając dokumenty to ten kapitał składa sie z 600 000zł. trzech polskich wspólników.a krazz22 to przecież przedstawiciel tej firmy z oleśnicy to mógłby więcej nas zachęcić do bezpiecznego zainwestowania w tę nieruchomość.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-02-20, 23:15   

A czy wiecie moze co stanie sie z nieopodal plynaca rzeczka - potokiem Koscielna? Jakie sa plany wzgledem potoku biegnaceg obecnie wzdluz ul. Slonecznej (wg mnie jest to nieodlaczny element ulicy i tego osiedla, a poza tym jest to jedyny obecnie oprocz Odry i Potoku W-7 (wpadajacego do Koscielnej mniej wiecej na wysokosci ul Zielonej) ciek wodny w Brzegu). Slyszalem opinie mowiace, ze rzeczka ma byc puszczona w drenach i zasypana ziemia. Mam nadzieje, ze to nieprawda, w przeciwnym razie bylyby to kpiny i istny skandal!!! Przeciez cieki wodne stanowia o klimacie miast! tam takze kwietnie zycie. Podobnie po wojnie zrobiono z ciekiem wodnym ,ktory biegl mniej wieciej z kierunku ul. Slowackiego wzdluz obecnego lacznika ze Starobrzeska, dalej wzdluz ul. Szkolnej. Wszystko puszczono w drenach, i dzis niewiele osob wie, ze cos takiego w ogole bylo. Mam nadzieje ze nowy Villa Park, czy Osiedle Sloneczne, uwzglednia potok Koscielna jako odkryty ciek wodny.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-21, 09:46   

Wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Potok Kościelny albo rzeczka Kościelna (bo chyba nie po polsku jest "potok Kościelna" ;-) ) powinien być traktowany jako "korytarz ekologiczny", na którym nie powinno się wprowadzać zabudowy, nie wolno zmniejszać przekroju dolinki tego cieku etc. takie ble ble ble... bo kilka kartek dalej ten sam plan wprowadza na tej działce, przez którą płynie Potok Kościelna zabudowę a oprócz tego z ulicy Słonecznej robi śródmiejska czy też międzyosiedlową obwodnicę, która skupi większość ruchu z planowanego osiedla Tivoli do centrum. Trudno sobie wyobrazić, by obecna uliczka Słoneczna pomieściła funkcję drogi zbiorczej między płotem istniejących domków jednorodzinnych, a rzeczką. Wydaje się, że wielkie słowa o ochronie tego korytarza ekologicznego, zostały już dawno sprzedane. A z rzeczkę czeka tu tylko przykrycie betonem.

Ciekawe, czy inwestor informuje potencjalnych klientów, że ich okna będą wychodziły na ruchliwą ulicę miejską? A może plan się zmienił w tym miejscu? Nie wiem.
Swoją drogą nie widziałem też szczegółowego planu zabudowy tej działki... ma ktoś może jakiegoś linka?
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2008-02-21, 14:16   

Brzeski napisał/a:
Ciekawe, czy inwestor informuje potencjalnych klientów, że ich okna będą wychodziły na ruchliwą ulicę miejską?


Hehe, no tak, rzeczywiście baaaardzo ruchliwą ;)

http://www.ibdevelopment....=villaparkmapka
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-02-21, 19:45   

Brzeski napisał/a:
Trudno sobie wyobrazić, by obecna uliczka Słoneczna pomieściła funkcję drogi zbiorczej między płotem istniejących domków jednorodzinnych, a rzeczką. Wydaje się, że wielkie słowa o ochronie tego korytarza ekologicznego, zostały już dawno sprzedane. A z rzeczkę czeka tu tylko przykrycie betonem.

To by byla tragedia. Kiedys slyszalem o planach budowy trasy "przelotowej" wjazd z ul. Wroclawskiej na przedluzenie Slonecznej, - Wyszynskiego,-JPII- przebicie i budowa nowej drogi az do ul. Nysanskiej. PRzeciez to porazka. Zniszczenie klimatu osiedla, i ul. Slonecznej (chyba jednej z najpiekniejszej ulic tamtego osiedla, wlasnie dzieki m.in. rzeczce. Ehh, To jest Polska, tutaj wszystko sie sprzeda i kupi :( . Niech jeszcze odre puszcza w drenach i dobra bedzie. Wszystko zabetonowac, zasypac, powycinac parki, ale najwazniejsze ze beda za to pieniadze. Pepel pewnie sie w grobie przewraca.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-24, 18:40   

kwm napisał/a:
To by byla tragedia. Kiedys slyszalem o planach budowy trasy "przelotowej" wjazd z ul. Wroclawskiej na przedluzenie Slonecznej, - Wyszynskiego,-JPII- przebicie i budowa nowej drogi az do ul. Nysanskiej. PRzeciez to porazka.


To co piszesz, to już uchwalone. Znalazłem w BIPie marne skany, ale da się zauważyć, że ze Słonecznej będzie ulica o natężeniu takim jak na Słowackiego co najmniej. A później po wybudowaniu osiedla Rataje II to lepiej nie mówić. Ale póki co, pierwsze będzie chyba jednak realizowane Tivoli, czyli osiedle w trójkącie miedzy Wrocławską a Zieloną i to będzie koniec raju na Słonecznej.
http://bip.brzeg.pl/zalaczniki/438/zal._3.jpg - układ komunikacyjny
http://bip.brzeg.pl/zalaczniki/438/zal._2.jpg - układ funknonalny

Sama trasa W-Z i tak jest nieunikniona... w końcu miasto musi się troszkę rozwijać, i postępu nie zatrzymamy. No ale o ile dla JPII czy dla Chrobrego trudno znaleźć alternatywę, to Słoneczną można było ocalić.

Bez szkody dla istniejącej dziś oazy spokoju można było drogę W-Z wyprowadzić z ulicy Wyszyńskiego, wzdłuż torów a dopiero potem ją skierować do obwodnicy osiedla Tivoli. Wówczas Potok Kościelny i ten teren zielony przy Słonecznej mógłby sobie egzystować razem z żabami. Ulica Słoneczna byłaby doskonałym cichym, zielonym łącznikiem dla pieszych i rowerzystów, a samochody małym łukiem i po dużo szerszej szosie miałyby dogodny dojazd.
No cóż... szkoda gadać... chociaż plan zawsze można zmienić... i to bez szkody, bo inwestycje żadne nie ruszyły. Co na to nowa Rada?
Ostatnio zmieniony przez Brzeski 2008-02-24, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-02-24, 19:34   

Brzeski napisał/a:
Bez szkody dla istniejącej dziś oazy spokoju można było drogę W-Z wyprowadzić z ulicy Wyszyńskiego, wzdłuż torów a dopiero potem ją skierować do obwodnicy osiedla Tivoli.


To swietny pomysl! Glowna droga moglaby smialo przebiegac rownolelgle przy torach kolejowych. Tak jak pisales odbyloby sie to bez szkody dla wszystkiego co ezgystowalo przez ostatnie kilkadziesiat lat. Zwlaszcza ocaliloby rzeczke. A moze taka decyzje zaproponowac odpowiednim osobom? Bartku T. jesli czytasz, co Ty na to?

ps. Po za tym na planach widac przyszla zachodnia obwodnice Brzegu. Myslalem ze bedzie ona bardziej przesunieta w kierunku zachodnim (przejazdu). Przeciez miasto sie bedzie rozwijac, i co wtedy? Obwodnica zostanie zabudowana z obu stron.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, mieszkania, nowe, park, villa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu