Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Romów w Brzegu
Autor Wiadomość
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-01-17, 22:39   

a tak zapytam czy może wiecie czyj jest ten serwis BMW na Łokietka ???
0 UP 0 DOWN
 
sven 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 22:40   

:twisted: nalezy wygonic ta zaraze z brzegu
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-18, 00:12   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
a tak zapytam czy może wiecie czyj jest ten serwis BMW na Łokietka ???


Albo piszesz nie w temacie :-P , albo zakładasz, że jest własnością Romów i co wtedy ?

sven napisał/a:
nalezy wygonic ta zaraze z brzegu


No właśnie, my nie jesteśmy od tego by kogokolwiek siłą wypędzać, wymierzać kare itp. itd.
Działania Policji już były w kontekście tego problemu niejednokrotnie komentowane i w sumie zdania są podzielone - to w kontekście kar (samosądów itp), natomiast w kwestii wypędzania też nie możemy nic zrobić, a czy wojaże mogą? Zakładam, że nie!
Jakiekolwiek by nie budził emocji ten temat, to chcąc zachować poczucie człowieczeństwa, nie możemy myśleć w kategoriach "a sio", co raczej możliwości stworzenia im jakiegoś "azylu"..miejsca, gdzie mogliby żyć po swojemu.. ale to raczej czcze słowa...
Cóż mieliśmy akcje społeczną przeciwko wysokim cenom paliw, ale czy problem Romów w Brzegu jest na tyle znaczący, żeby myśleć w podobnych kategoriach...
Jak wygląda problem Romów na terenie całej Polski? Czy można coś w tej kwestii zmienić?
Osobiście nie wydaje tak szybko wyroków i jednoznacznych opinii w kwestii Romów i działań jakie powinny być podjęte wobec nich, a to dlatego, że mam wrażenie, iż mimo wszystko wskaźnik przestępczości, szkodliwości społecznej w Brzegu jest większy wśród społeczności brzeskiej (nie romskiej) niż tej części, która stanowią Romowie, a bynajmniej mi się nie zdarzyło być w niebezpiecznej sytuacji spowodowanej przez Romów. Wcale nie zaprzeczam, że Romowie są uciążliwi i zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, ale nie jestem za radykalnymi rozwiązaniami, a życzyłbym sobie po prostu normalnej odpowiedzialności karnej wobec Romów!
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-18, 16:37   

No, więc ja też się wypowiem na ten temat.
Ludzie, dlaczego ich bronicie?? Czy zrobili dla was coś dobrego ? albo zapytam inaczej, czy zrobili cokolwiek normalnego?? oni robia same złe rzeczy;/
Osobiscie mam kontakt z osobami poszkodowanymi przez Romów, a chodzby moja kuzynka ma warzywniak na ulicy dzierżonia, malo to razy przyjda i cos ukradla?? albo kłócą sie ze za malo pieniedzy sie im wydano??
Oni są jak taka " WSZA " szkodza tylko miastu, nie jestem rasistą, ale ich zachowanie jest niedopuszczalne!! skandaliczne i nieodpowiednie
Podam jeszcze kilka przykładów :
Ćpanie w parkach, buchanie klejów, zaczepianie ludzi, kradzieże, napady [ min. na Księgarnie ]
Ludzie Zadajcie sobie pytanie... Zrobili oni cos pozytywnego dla miasta?!
Z nimi to tylko KLOPOTY SĄ !!
Mieszkam pareset metrów od bloku w ktorym mieszkaja cyganie, i co sie okazuje na moim parkingu np znikały Kołpaki od aut, zmasakrowali auto mojego sasiada, powybijali szyby i ograbowali wnetrze;/
Moze to nie koniecznie cyganie zrobili... ale na nich są najwieksze podejrzenia
Chodzą po tych miastach drą te ryje
Sorry
Ale Brzeg Byłby miastem na poziomie, bez nich .
Dziekuje tyle mam do powiedzenia
Sorry za orty jezeli takowe sie zdazyły
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2008-01-18, 18:06   

Jestem tolerancyjny, ale to co cyganie (Romy, moresy czy jak ich zwał) zrobili z naszym miastem nie miesci sie w głowie. Kiedys mogłem wieczorem spacerowac po naszym pieknym rynku a teraz na kazdym rogu grupa moresów zebrających wymuszających pieniądze od starszych osób itp. Ostatnio byłem w sklepie papierniczym wchodzi 2-ch małych (10latków) moresy kradną jakąś pierdołe i uciekają. Oni są nauczeni od małego kraść!
Albo Romowie zrobią sami porządek z tymi którzy robią im taką opinie (wszyscy wiedzą jaką) albo zrobia to inni ....

ps. zapraszamy skinów
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-01-18, 22:23   

A ciekawa jestem ,czy ktos zatrudnilby Cygana? Niektorzy chca pracowac ,ale nikt nie chce dac im szansy
Dlaczego piszecie ogolnikowo? Przeciez wsrod Cyganow sa porzadni ,jak rowniez czarne owce ,to dotyczy Polakow rowniez.
Tylko Cygani zaczepiaja? A nikt nie pisze o mlodziezy polskiej.Nie mozna zwrocic im uwagi ,bo zaraz epitety itp
Ktos napisal ,ze boi sie wyjsc na miasto ,bo Cygani ,a nikt nie pisze o chuliganach Polakach ,cpunach itp
Znam troche Cyganow i naprawde sa w porzo.
0 UP 0 DOWN
 
Joint 



Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z Piasta;)

Wysłany: 2008-01-18, 23:12   

"Znam troche Cyganow i naprawde sa w porzo." No tylko problem nie jest w tych wporzo, tylko w tych co nie potrafią żyć w cywilizowany sposób. Faktem jest, że nikt nie wspomniał o brzeskich chuliganach, których również nie brakuje wieczorami. Zapewniam, że gdyby problem "moresów" wygasł, czyli pozostaliby sami porządni Romowie , problem brzeskich grupek młodzieży, które często szukają zaczepki dalej by trwał. Ale co do cyganów, trzeba podjąć jakieś kroki, bo to naprawdę przeradza się w paranoję. Mieszkam już 17 lat w Brzegu i pamiętam jak był okres, że moi znajomi Romowie( z którymi normalnie graliśmy w piłkę, śmialiśmy sie, spotykaliśmy itd.) musieli wyjechać do Anglii. Przyznam, że ucichło trochę, potem znowu wrócili, a z czasem nagromadziło się ich tylu(piszę o tej negatywnej części Romów) że przechodzi to ludzkie pojęcie. Mam negatywne doświadczenie z cyganami, mianowicie, wprowadzili się do jednego z bloków na ul. Ofiar Katynia, gdzie często przebywałem, to była po prostu katorga. Na początku mieszkały tam 4 cygany dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci. Dosłownie po tygodniu dziennie przewijało się 20 osób. Jakieś zloty wieczorami: hałasy, krzyki interwencje policji... Klatka brudna zasyfiona(głównie z ich powodu bo pamiętam, że jak ich nie było klatka byłą schludnie utrzymana), wszystko ociekające śliną. Zaczepki małych, cwanych "moresów" -> Masakra. Gdy byłem w Niemczech nie spotkałem ani jednego skandalicznie zachowującego(czyt. zachowującego się tak jak nasi Brzescy) się Roma.
Nie uogólniam po prostu czepiam się jedynie tej warstwy Romów, która nie umie normalnie funkcjonować. A ich życie można by było przyrównać do "bezstresowej wegetacji".
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-19, 01:25   

mmagda12 napisał/a:
Dlaczego piszecie ogolnikowo? Przeciez wsrod Cyganow sa porzadni ,jak rowniez czarne owce ,to dotyczy Polakow rowniez.


ale cygan to nie Polak i już !! I nie warto tak opisywać... my jesteśmy w Polsce i siebie znamy, a ich....

to co, ze ich znasz.. to może im powiesz jak się mają zachowywać ??
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-01-19, 09:39   

smooth, tak zapytałem dlatego że kiedyś gdy byłem w posiadaniu pięknej maszyny z emblematem śmigła na masce :) właśnie koleżanka mi wspomniała że owy serwis prowadzą Romowie
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-19, 11:35   

Do wszystkich tych, co to uważą, że wśród cyganów są również porządne jednostki. Proponuję zaproście ich sobie na kilka dni do waszego domu (nawet tch najlepszych), a szybko wam przejdzie.
Kiedy mieszkałem obok nich, też w pewnym czasie myślałem, że oni nie są tacy żli. Kiedy ich pierwszy raz poznałem jako sąsiadów, waśnie wrócili z Anglii, przywieźli chyba sporo kasy, bo robili remonty w mieszkaniu lepsze niż Polacy. Obiady gotowali takie, że pachniało na całej klatce schodowej. I co ? A no najperw była słynna stypa, o której pisałem. Na której byla sama śmietanka cygańska, fury takie stały pod blokiem, że mi gały latały, cyganki obwieszone złotem, cyganie z sygnetami wielkości jabłka, a zachowywali się jak ostatnia dzicz. A co było dalej - jedna wielka impreza, ciągłe wzajemne odwiedziny, a po roku mieli już odcięty prąd i gaz, a cygan w nocy ciężarną cygankę wyrzucał z butelkami po piwo. Kiedy zrobiło im się gorąco koło d...., bo cygankę złapano na kradzieży w Opolu, to się znów zawinęli do Anglii. potem jeszcze przez kilka lat przchodziła do nich Policja, bo podobno mieli wiele na sumieniu.
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-19, 11:37   

mmagda12 napisał/a:
Dlaczego piszecie ogolnikowo? Przeciez wsrod Cyganow sa porzadni ,jak rowniez czarne owce ,to dotyczy Polakow rowniez.
Tylko Cygani zaczepiaja? A nikt nie pisze o mlodziezy polskiej.Nie mozna zwrocic im uwagi ,bo zaraz epitety itp
Ktos napisal ,ze boi sie wyjsc na miasto ,bo Cygani ,a nikt nie pisze o chuliganach Polakach ,cpunach itp


Powiem tak: nie wiem ile masz lat, ale ja też tak myślałam i tak samo kłóciłam się co do Romów chyba w kwietniu, ale bardzo szybko zmieniłam zdanie...Znam Romów i niktórzy są baaardzo porządnymi ludzimi i temu nie przecze, ale jak widze teraz reszte czyli te "czarne owce" to aż mnie telepie :x

Co do polskiej młodzieży to owszem nie jest ona święta, rozrabiają itd. Ja o tym wiem bo mieszkam w tym mieście, ale naprawdę bardziej przestraszysz się POlaka niż Cygana?
Bo ja jakoś bardziej boję się przejść przez ulicę młynarską wśród stojących tam Cyganów niż przed grupką naćpanych Polaków, może to głupie ale tak mam...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-19, 11:54   

verbeina napisał/a:
Ja o tym wiem bo mieszkam w tym mieście, ale naprawdę bardziej
przestraszysz się POlaka niż Cygana?
Bo ja jakoś bardziej boję się przejść przez ulicę młynarską wśród stojących tam Cyganów niż przed grupką naćpanych Polaków, może to głupie ale tak mam...


nie to ogólnie fajnie ale jak taki Naćpany wperniczy ci to wtedy luz bo sie nie bałaś...

a ja bede się bał tego który bedzie mial nóż... czy polak czy rom kazdy może wbić ci nóż w plecy...

verbeina napisał/a:

Powiem tak: nie wiem ile masz lat, ale ja też tak myślałam i tak samo kłóciłam się co do Romów chyba w kwietniu, ale bardzo szybko zmieniłam zdanie...Znam Romów i niktórzy są baaardzo porządnymi ludzimi i temu nie przecze, ale jak widze teraz reszte czyli te "czarne owce" to aż mnie telepie :x


napisałaś że kłóciłaś się o romów... szybko zmieniłaś zdanie czyli w tym momencie byłaś przeciwko Romom w Brzegu natomiast za chwile piszesz że znasz porządnych... Przynajmniej można to tak interpretować... z drugiej strony moje zdanie jest takie...W Każdej społecności są czarne owce i białe... nie można ich wrzucać do jednego wora bo ci porzadni Romowie są poszkodowani za zachowanie innych Romów
0 UP 0 DOWN
 
TVN24 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-19, 14:27   

TVN24- TELEWIZJA TVN24 W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ- 20.01.2008- REALIZUJE PROGRAM NA TEMT PROBLEMU ROMÓW W BRZEGU. WSZYSTKICH ZAINTERSOWANYCH ZAPRASZAMY NA RYNEK O GODZINIE.17.00

Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Na forum nie piszemy z użyciem Caps Lock
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-19, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-01-19, 17:05   

TVN24, Fajnie że chociaż tv się interesuje tym problemem tylko co z tego wyniknie ??? wydaje mi się że nic się nie zmieni :(
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-19, 19:57   

przyjdą nawąchane klejem "moresy"?? i powiedzą jak im jest przykro że muszą kraść, napadać, krzyczyć na środku ulicy jak im to przykro że, społeczeństwo ich nie akceptuje? czy przyjazd tvn24 coś zmieni..

ślicznotka-e-34 napisał/a:
TVN24, Fajnie że chociaż tv się interesuje tym problemem tylko co z tego wyniknie ??? wydaje mi się że nic się nie zmieni :(


tak będzie.. i my pisząc na tym forum i tak nic nie wskuramy, nie wskurają nic także ludzie co ganiają "ciapuki" z kijami..
bardzo bym chciał dorwać dwóch cyganów co napadło wieczorem na mojego ojca, i wiecie co zrobiłoby Mi się lepiej gdyby ich było dwóch a Ja sam bo nie czuł bym się wtedy silniejszy.. takie życie los cygana leży w Naszych rękach.. albo się bronić albo użyć ich broni.. :oops: :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, problem, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu