Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Romów w Brzegu
Autor Wiadomość
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-19, 21:45   

Brzeski napisał/a:
Te posty to fajny przyczynek do artykułu o polskim rasizmie.





jaki rasizm?
ja nie mam do nich absolutnie nic, tylko , żeby nie zaczepiali i nie żądali kasy.
ostatnio maly cygan poprosil mnie o 2 zlote na bulke na dworcu. kupil ta bulke, ale podszedkl do mnie potem i rzucil ja przede mna na ziemie. albo - prosi o kase na jedzenie, ale jak mowie, ze mu dam bulke, bo mam przy sobie0 to juz mu sie odechciewa.

i co o tym powiesz? rozumiesz, dlaczego ich nie lubie?

dlaczego mlody Rom, ok 20 letni żąda ode mnie pieniedzy, skoro sam jest zdrowy, silny i moze isc do pracy?
sa tak ciezkie czasy, ze naprawde nie mam zamiaru nikogo sponsorowac.
potrzebujecemu- owszem, pomoge, ale Romowi nie.


poza tym w poniedzialek , gdy bylam w brzeskim UP -zgraja Cyganek wpadla do biura inarobila awantury. ze one nie beda czekac w kolejce! ze za dlugo sie grzebia urzednicy! bo one sa najwazniejsze! ludzie- to cywilizowany kraj, dlaczego maja miejsce takie sytuacje? czy naprawde nie da sie z ty nic zrobic? za jakie grzechy ja mam to znosic?
wszyscy struchleli.
w takich miejscach powinna byc zdaje sie ochrona.
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-19, 21:50   

sabatina napisał/a:
w takich miejscach powinna byc zdaje sie ochrona.


można powiedzieć że potrzeba ale "skina"

przelicznik:

na 5 "ciapuków" przypad 1/2 "skina' -> żeby dużej krzywdy im nie zrobił :oops:
0 UP 0 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-19, 21:55   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
TVN24, Fajnie że chociaż tv się interesuje tym problemem tylko co z tego wyniknie ??? wydaje mi się że nic się nie zmieni :(


Pewnie że nic nie zmieni - jak zwykle dziennikarze będą szukali sensacji i wszystko przekręcą na to że w Brzegu są sami rasiści a biedni romowie nie mogą wyjść z domu (tak wyszło w programie "Oko Cyklonu" w Radiu Opole)
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-19, 22:06   

Cytat:
Pewnie że nic nie zmieni - jak zwykle dziennikarze będą szukali sensacji i wszystko przekręcą na to że w Brzegu są sami rasiści a biedni romowie nie mogą wyjść z domu (tak wyszło w programie "Oko Cyklonu" w Radiu Opole)


zgadzam się z Tobą w stu procentach :!:
ale pożyjemy zobaczymy co pokażą o Naszym Brzegu..
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-19, 23:00   

a ja dzisiaj miałem przyjemne choć nie sądziłem ze takowe bedzie spotka nie z Romem...

podszedł i od razu tekst dawaj ognia.... w tym momencie chwilla strachu .... powiedzialem ze mówi sie prosze... i powiedział... :shock: pozniej zapytalem czy poczestuje fajka i poczestowal :shock: nie wiem pijany nie bylem ale to dowód że oprócz "moresów" są porządki romowie i nie dlatego ze czestuje fajka ale dlatego ze powiedzial prosze
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-19, 23:01   

...ale żeby tak ich tłuc w biały dzień w centrum miasta i rzucać w ich domy butelkami z benzyną? To chyba lekka przesada.
0 UP 1 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-19, 23:05   

pasztet007 napisał/a:
podszedł i od razu tekst dawaj ognia....

rzeczywiście porządny.....
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-19, 23:09   

olo_brzeg napisał/a:
pasztet007 napisał/a:
podszedł i od razu tekst dawaj ognia....

rzeczywiście porządny.....



na nastepny raz przeczytaj dalsza czesc postu... powiedzial prosze... nie dopisalem ale na koniec nie powiedział dziękuję ale dzieki a to prawie to samo
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2008-01-19, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-01-19, 23:16   

oni bez przerwy niszczą czyjeś minie, miejskie, prywatne itp
0 UP 0 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 00:08   

pasztet007 napisał/a:
na nastepny raz przeczytaj dalsza czesc postu... powiedzial prosze... nie dopisalem ale na koniec nie powiedział dziękuję ale dzieki a to prawie to samo

Oczywiście że przeczytałem całego posta ale powitanie mówi samo za siebie. :x Może i na koniec nieźle sie zachował ale czy nie mógł tak zacząć rozmowę z Tobą a nie tekst w stylu dawaj ognia?? Właśnie dlatego większość jest negatywnie do nich nastawiona. Najpierw cos powiedzą (a właściwie wykrzyczą!) a dopiero potem pomyślą...( a jesli jest ich więcej to nie myslą...)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 00:13   

Fakt mógł inaczej zacząć... albo lepiej albo uderzyć w twarz ;) ale ogolnie jestem pod wrazeniem jego postawy... ze powiedzial prosze i pozniej dzieki

Romowie mają taki sposób bycia.... mogliby go troszke zmienić to fakt ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-01-20, 03:31   

Czytam ten watek i zgroza mnie bierze.
Zlodzieja, ktory chcial mi ukrasc rower obilbym do nieprzytomnosci gdybym zlapal, nie z tego powodu, ze to Cygan, ale ze zlodziej.
Nawolywanie skinow i podobne teksty, to juz jednak mocno rasistowska przesada.
Romowie to jest zupelnie inna kultura, trzeba brac to pod uwage. To, ze Cygan zaczal od "Dawaj ognia" jest w ich srodowisku naturalne. Wazne jest, jak zachowal sie po zwroceniu uwagi (kiedy/jesli zrozumial, ze nie jest w swoim towarzystwie).
Sa ludzie i sa taborety. Wszedzie, w kazdej spolecznosci, ale rozwiazanie silowe to ostatecznosc. Fakt, ze wsrod Cyganow nie brak zlodzieji, lecz rozwiazanie tego problemu to nie wrzucanie im koktaili do mieszkan, czy spuszczanie manta kazdemu, nawet niewinnemu, czy wypedzenie ich.
Tych ludzi trzeba edukowac i podjac z nimi mediacje, bo sila i nienawisc tylko napedza spirale.
Na pewno slusznym jest postulat, zeby policja wykazala sie skutecznoscia.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-01-20, 10:16   

Wymienianie krzywd i niewłaściwych zachowań do niczego nie doprowadzi. Popieram pana Burmistrza w trzeźwej ocenie sytuacji (począktkowe posty). Za taką oceną muszą pójść działania. Romowie mylą swoją kulturę rozumianą pod pojęciem tradycji i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, z którą można się zgodzić, lub nie (np. małżeństwa 15-to latków), z pospolitym brakiem wszelkich zasad współżycia i zachowania. Nie ma sposobu, aby wychowywać kogoś indywidualnie w tym zakreśie.
Jest to społeczność wymagająca grupowego przywódcy o uznawanym przez członków społeczności autorytecie. Należy podjąć natychmiastowe działania w celu pomocy przy wyłonieniu takiej osoby, a następnie z nią prowadzić wszelkie ustalenia, dyskusje i rozwiązywać problemy. Inaczej będą to zwykłe "pyskówki" i oczerniania z jednej i drugiej strony.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 11:09   

TVN24 napisał/a:
TVN24- TELEWIZJA TVN24 W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ- 20.01.2008- REALIZUJE PROGRAM NA TEMT PROBLEMU ROMÓW W BRZEGU. WSZYSTKICH ZAINTERSOWANYCH ZAPRASZAMY NA RYNEK O GODZINIE.17.00

Uwaga Złamany został REGULAMIN Na forum nie piszemy z użyciem Caps Lock


Rozmawiałem z kolegą TVN24 pierwsze słyszy że TVN ma być dziś w Brzegu. Owszem byli wczoraj robili materiał. Może inna ekipa z innego woj. ale wątpie.
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 11:44   

Myślę, że media mogą tylko zaszkodzić. Ktoś z daleka będzie oglądal takie programy i pomyśli, że Brzeg to miasto zdominowane przez Romów, że jest ich u nas większość itp. A przecież Brzeg ma aspiracje być miastem turystycznym, no chyba że główną atrakcją mają być włśnie cyganie ???? :?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, problem, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu