Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Romów w Brzegu
Autor Wiadomość
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 11:46   

Ja się wybiorę.. zobaczymy co mają do powiedzenia..
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 13:31   

Cytat:
no chyba że główną atrakcją mają być włśnie cyganie ????
oglądałeś Borata ?? być może jakiś inny wpadnie na głupi pomysł polowania na Roma... choć te koktaile molotowa to już jest "polowanie". Swoją drogą faktem jest że mogą być problemy...
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 14:02   

Problemy już są, z jednej strony mamy dość zachowania cyganów i ci co mieli okazję ich trochę poznać wiedzą, że ich natury nie da się zmienić. Nie wystarczą drogie ciuchy i super auta. Z drugiej pewnie nikt z nas nie chce być postrzegany jako rasista.
A taki rozgłos dla naszego miasta nie jest wskazany. :|

<<----- scalono ----->>

Borata oglądałem, ale opinię na temat tego filmu zachowam dla siebie.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-20, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 19:06   

ktoś widział już ten reportaż w tv??
komentujcie..

Ja osobiście Jestem wk******* tym co widziałem na żywo..
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 19:44   

RySzArD napisał/a:
ktoś widział już ten reportaż w tv??
komentujcie..

Ja osobiście Jestem wk******* tym co widziałem na żywo..


nie było mnie na miejscu ale mój kolega z redakcji był i opowiedział mi to wszystko.

odsyłam na brzeg24.pl tam jest news opisujący to wszystko.

Ja jestem ubożony że romowie są bezkarni, bez winy, i nic nie można im zrobić. Czują się bezkarni bo oni to mniejszość. No zdzierżyć tego nie mogę co przeczytałem
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 20:18   

.
? napisał/a:
Jedna z cyganek tuż po reportażu odchodząc powiedziała - " Jestem Polką z urodzenia i nikt nie będzie wchodził mi w drogę, jesteśmy pod ochroną i nikt nam nic nie zrobi, nawet Policja"

fragment reportażu..

Oni sami na Siebie bicz zsyłają, Oni chcą nie wychodzić z domu do końca życia?? przecież kiedyś wkurzy sie cały Brzeg i nie tylko, i wtedy będzie po sprawie.. nic nie mam do ludzi bo jak Ja i każdy chcemy żyć.. ale każdy ma wybór tego życia i ponieść za to konsekwencje lub nagrodę... :twisted:

postawcie się na miejscu cyganów co Oni sobie mogą myśleć.. "patrz cytat" ^^^
i właśnie tak się skończy spór.. kilkoma ofiarami..............................................
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-20, 22:24   

A mało to chamskiego, agresywnego i bezkarnego motłochu o mniej oliwkowej cerze w okolicy? Osobiście wolałbym mieszkać w sąsiedztwie Romów niż skinów czy innych debili, którzy napadają na ludzi o innym kolorze skóry albo podpalają ich domy. Posty atkujące Romów do podobnych ekscesów zachęcają. Swoją drogą to neonaziści a nie Cyganie zafundowali naszemu miastu niezłą "promocję".
0 UP 1 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 22:48   

RySzArD, każdy twój kolejny post utwierdza mnie w przekonaniu że głowe masz żeby ładnie wyglądała... jeżeli chcesz powiem ci to wprost... bo nie boję się gróźb ze strony Romów czy mieszkańców brzegu...

Romów bronię ale nie wszystkich pisząc

RySzArD napisał/a:
właśnie tak się skończy spór.. kilkoma ofiarami......


sam możesz ...
RySzArD napisał/a:
ale każdy ma wybór tego życia i ponieść za to konsekwencje lub nagrodę...


i będą płakać nad twym grobem jak jakiś cygan nie Rom pchnie cię nożem
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-21, 00:41   

pasztet007 napisał/a:
RySzArD, każdy twój kolejny post utwierdza mnie w przekonaniu że głowe masz żeby ładnie wyglądała... jeżeli chcesz powiem ci to wprost... bo nie boję się gróźb ze strony Romów czy mieszkańców brzegu...


po pierwsze piszę co wiem :twisted:

pasztet007 napisał/a:
RySzArD napisał/a:
właśnie tak się skończy spór.. kilkoma ofiarami......


sam możesz ...


po drugie, za kogo Ty Mnie masz?? gościa 2m na 2m chodzącego z klamką i mieczem?? co Ty człowieku sobie ubzdurałeś?? dziele się swoimi informacjami Panie Pasztecie!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Cytat:
i będą płakać nad twym grobem jak jakiś cygan nie Rom pchnie cię nożem


po trzecie teraz broniąc romów w innych postach pokazujesz z czym chodzą po ulicach.. i jak tu sie nie bronić? widać że z nimi trzymasz :) Ja nie bronię przecież to Twój wybór.. nikomu nie życze źle ale Ty kiedyś się przejedziesz na Romach i wspomnisz słowa RySzArDa co ma głowę żeby tylko ładnie wyglądała.. :!:

:!:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-21, 01:24   

RySzArD napisał/a:

po drugie, za kogo Ty Mnie masz?? gościa 2m na 2m chodzącego z klamką i mieczem?? co Ty człowieku sobie ubzdurałeś?? dziele się swoimi informacjami Panie Pasztecie!!! :twisted: :twisted: :twisted:


nie wiem kim jesteś możesz być david koperfild albo harry potter

dziękuję że dzielisz się swoimi informacjami :)jestem Ci za ro wdzięczny...

RySzArD napisał/a:

po trzecie teraz broniąc romów w innych postach pokazujesz z czym chodzą po ulicach.. i jak tu sie nie bronić? widać że z nimi trzymasz :) Ja nie bronię przecież to Twój wybór.. nikomu nie życze źle ale Ty kiedyś się przejedziesz na Romach i wspomnisz słowa RySzArDa co ma głowę żeby tylko ładnie wyglądała.. :!:


nie napisze że emanuje z Ciebie głupota bobym cię obraził... Wspominałem kilkakrotnie by nie wrzucać wszystkich Romów do jednego wora.... czytaj ze zrozumieniem bo po tym poście w to wątpię ... załóżmy że można podzielić Romów na 2 części... Porządni i nazywajmy ich Romami i czarne owce czyli cygany ciawusy czy jak tam chcesz

napisałem ze Cygan nie Rom czyli czarna owca... Jeżeli Rom ma Honor i myśli to są inne wyjścia z takich sytuacji a nie przemoc....

z nikim nie trzymam po prostu mówię jak to wygląda z mojej strony...

jak się przejadę wtedy albo zmienię zdanie albo nie ale powtarzam oraz kolejny każdego Roma utożsamiasz ze złem i przemocą a tak nie jest... więc sprecyzuj swoje wypowiedzi...


i popatrz na mojego posta wyżej.... Romów bronię ale nie wszystkich co wcale nie znaczy że z każdym mówiąc ogolnie Romem trzymam... bo cygańskiego motłochu nie lubię ale to nie powód żeby rozwiązywać wszystko siłą...
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-21, 01:33   

a teraz przeczytajcie wszystko co napisaliscie o Romach w tym watku, od pierwszego postu do ostatniego i przez chwile pomyslcie czy milo bylo by wam czytac takie rzeczy o sobie. Przeciez to so Polacy, tacy sami jak wy, majo gorszy start, ciezsze zycie, wynika to z wielu rzeczy, i z takich ktore od nas nie zalezo i z takich na ktore mamy wplyw, nie wiem co sie wydarzylo w Brzegu bo nie potrafie tego znalezc na forum, ale zapewne nic, czego nie zaobserwowano u innych Polakow wczesniej. Jesli ktos popelnia przestepstwo to wymieniajmy go z imienia i nazwiska, a nie z pochodzenia. Mam tylko nadzieje, ze zaden Rom nie odwiedza tego foruma:(
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-01-21, 01:38   

fijola napisał/a:
Przeciez to so Polacy, tacy sami jak wy

Fijola, zerknij moze najpierw tutaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/Romowie
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-21, 01:45   

fijola, a ty czytałaś wszystko ?? bo też chyba nie...

i nazywajmy rzeczy po imiemiu Rom czy ciawus... Rom w moim rozumieniu osoba która ma Honor i stara się żyć zgodnie z prawem i niepisanymi zasadami współżycia w społeczeństwie


Ciawus element Romów którzy kradną piją i tak dalej...
i ty też utożsamiasz wszystkich Polaków że są be i fuj i tylko żeby skopać cygana ;/

i odniosę się trzema słowami do twojego postu.... BLA BLA BLA
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-21, 01:54   

oczywiscie, majo swojo kulture, swoje zwyczaje, so mniejszoscio narodowo, co nie zmienia faktu, ze Polska jest ich ojczyzno, a oni sami so Polakami, daj spokoj.

A propos powstala taka akcja z ktoro moze warto sie zapoznac "jestem Polakiem jestem Polko" mozna o niej poczytac tu;
http://www.wielkiemalenarody.eu/

moze trzeba i w Brzegu postawic takie plakaty w ramach edukacji Brzezan, skoro szkoly nie uczo, domy nie uczo to moze ulica nas w koncu czegos dobrego nauczy;-) wbrew temu co sie powszechnie o wychowaniu z ulicy uwaza, mozna nawet takie plakaty zamowic, wystarczy na stronie ktoro podalam kliknac na wiadomosci.

---> scalono <---

pasztet; dla mnie przestepca to czlowiek, ma imie i nazwisko, nie obchodzi mnie jego pochodzenie, wyznanie czy preferencje sexualne.
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-01-21, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-21, 02:14   

Dajcie już spokój. Wydarzenia ciągną się od sylwestra i to że poszło do konfliktu akurat między różnymi narodowościami jest sprawą drugorzędną. Rzec by można przypadkiem. Równie dobrze mogło by dojść do takiej sytuacji między rdzennymi Polakami czy Romami.
Media robiąc programy dodają ideologię do wydarzeń żeby znaleźć tanią sensację i napędzić sobie widzów/czytelników.

Poza tym Romowie w Brzegu i tak już są zasymilowani z Polakami w takim stopniu, że nie wiadomo do końca kto jest kim.

Według mnie to niepotrzebne emocje. ktoś popełnia przestępstwo lub wykroczenie albo próbuje to nie zależnie od narodowości musi się nim zając policja.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, problem, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu