Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie będzie Dni Brzegu??
Autor Wiadomość
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-26, 19:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Myślę, że trochę przeginasz z tą bezsensownością, bo jednak jak na razie mamy tutaj na forum sprzeciw kilku osób, z których co najmniej dwie jeszcze jakiś czas temu nie odważyły by się napisać nic w podobnym stylu. A do tego brały czynny udział w skandalu na skalę międzynarodową, który jeszcze jakiś czas mógł się kończyć niczym innym, jak regularną wojną. Do dziś się boję, że gdy Francji powiem że jestem z Brzegu, zostanę obrzucony pomidorami i zlinczowany. Więc sorry - tym razem moje "za" jest po stronie Księstwa. Nie przekonują mnie argumenty


Dzięki za zaszufladkowanie ;) to miłe ;) widze natomiast że moje uniezależnienie sie od BCK stało sie równoważne z twoim uzależnieniem... Twój wybór ale jeśli mamy funkcjonować na zasadzie ze dla ciebie wszystko co mi sie nie podoba dla ciebie jest boskie (co zwiazane jest z brzeska kultura) to gratuluje ale ja sie w to bawic nie bedę..

Jesli chodzi o Francje to nie jest to odpowiedni temat do rozmowy.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie przekonują mnie argumenty


a czy ktos przedstawił jakies rozsądne argumenty dzieki którym ktoś udajacy myślącego postanowił zmienić Dni Brzegu w Dni Ksiestwa Brzeskiego???
0 UP 0 DOWN
 
Sabaku no Hitari 
Smile! ;)



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 19:03   

Dni Księstwa Brzeskiego również kojarzą mi się z nie jednym miastem, a kilkoma przynależnymi do siebie. Poza tym jest jakby takie.. Wyolbrzymione, poważne... Poza tym, czy aby na pewno będzie ta nazwa adekwatna do imprez, organizowanych w naszym mieście? Bo jeśli "księstwo", to jednoznacznie kojarzy się z rycerzami, zamkiem i tym podobnym, a nie z imprezami w amfiteatrze, jak dotychczas, no ale jeśli urząd miasta sądzi, że to się zmieni... Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Franco, przesadziłeś z tą Francją - było, minęło, zresztą, nie widzę tu nic do rozpamiętywania i sarkastycznych wywodów i jak to stwierdził a2r - to nie jest odpowiedni temat do rozmowy :)

Dodając jeszcze do tych Dni Księstwa Brzeskiego/Brzegu - co prawda, jaka by nazwa nie była, liczą się atrakcje, aczkolwiek, jak wyżej napisałam, nazwa powinna być adekwatna do zawartych w niej imprez - Dni Brzegu są nazwą neutralną - można pod nią podpiąć każdą zabawę, wliczając historyczne wywody, literackie inspiracje, koncerty, taneczne wariacje itp :)

Oczywiście, to jest moje skromne zdanie ^^
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 20:32   

Sabaku no Hitari napisał/a:
Poza tym jest jakby takie.. Wyolbrzymione, poważne... Poza tym, czy aby na pewno będzie ta nazwa adekwatna do imprez, organizowanych w naszym mieście?


Więc rozbijmy stereotypy i poza imprezami stricte historycznymi lub związanymi z historią (vide te organizowane w Zamku) pokażmy, że obecne Księstwo Brzeskie potrafi się także bawić nowocześnie :)

Sabaku no Hitari napisał/a:
Franco, przesadziłeś z tą Francją - było, minęło, zresztą, nie widzę tu nic do rozpamiętywania i sarkastycznych wywodów i jak to stwierdził a2r - to nie jest odpowiedni temat do rozmowy :)


Hmmmm, osobiście nie lubię tematów tabu więc nie rozumiem czemu? Inna sprawa, że to nie temat do roztrząsania w tym miejscu. Ale tylko dla tego.

Sabaku no Hitari napisał/a:
Dni Brzegu są nazwą neutralną


No i to jest kolejny argument żeby zerwać z neutralnością w rozumieniu tego sołowa jako coś oklepanego i sztampowego.

a2r napisał/a:
a czy ktos przedstawił jakies rozsądne argumenty dzieki którym ktoś udajacy myślącego postanowił zmienić Dni Brzegu w Dni Ksiestwa Brzeskiego???


Spróbuję, choć mam nieodparte wrażenie, że nie przekonam tych, którzy są obecnie w opozycji do BCK i - jak to w opozycji jest - sceptycznie podchodzą do wszystkich pomysłów w których swój udział miały władze BCK ;)

1. W Dni Księstwa Brzeskiego włączą się wszystkie instytucje mający jakikolwiek związek z kulturą w Brzegu: Urząd Miasta, BCK, Zamek Piastów Śląskich, Starostwo Powiatowe, a nawet Klub Garnizonowy. Każdy w stopniu w jakim może to zrobić. Dni Brzegu ograniczały ten zasób instytucji do BCK i UM.

2. Nazwa: jest czymś nietuzinkowym. Mało miast może poszczycić się kartą w historii kiedy było się księstwem. Ponad to taka nazwa do niczego konkretnego nie zmusza, ani nie ogranicza w żaden sposób (przykład jw.).

3. Więcej instytucji zaangażowanych = więcej środków i ludzi do organizacji. To przełoży się na ilość i jakość imprez, na lepszą i sprawniejszą ich organizację.

4. Wspólne porozumienie się ośrodków kultury w Brzegu działających pod różnymi egidami pozwala na lepszą organizację i wyklucza także - co chyba ważniejsze - niepotrzebną konkurencję.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-27, 20:54   

Bartek T. napisał/a:
Spróbuję, choć mam nieodparte wrażenie, że nie przekonam tych, którzy są obecnie w opozycji do BCK i - jak to w opozycji jest - sceptycznie podchodzą do wszystkich pomysłów w których swój udział miały władze BCK


Jak na razie to Pan panie Bartku i Franco robicie ze mnie opozycjoniste... Polecam prześledzenie tego tematu raz jeszcze i policzenie ile osób zgadza sie z moimi argumentami wysnuwając przy okazji swoje, a z Bck nie maja nic wspólnego...

Bartek T. napisał/a:
1. W Dni Księstwa Brzeskiego włączą się wszystkie instytucje mający jakikolwiek związek z kulturą w Brzegu: Urząd Miasta, BCK, Zamek Piastów Śląskich, Starostwo Powiatowe, a nawet Klub Garnizonowy. Każdy w stopniu w jakim może to zrobić. Dni Brzegu ograniczały ten zasób instytucji do BCK i UM


W ostatnich latach każda z wymienionych imstytucji dorzucała swoje 3 grosze do programu Dni Brzegu a nawet Klub Garnizonowy coroku dawał różnorodne koncerty w amfiteatrze wiec sorki ale pudłao..

Bartek T. napisał/a:
2. Nazwa: jest czymś nietuzinkowym. Mało miast może poszczycić się kartą w historii kiedy było się księstwem. Ponad to taka nazwa do niczego konkretnego nie zmusza, ani nie ogranicza w żaden sposób


Właśnie panie bartku duuuużo miast nawet niedalejo brzegu i nikt tego nie robi choc pewnie i takie pomysły były... A właśnie nazwa zobowiązuje oczym pisza nieopozycyjni forumowicze...

Bartek T. napisał/a:
3. Więcej instytucji zaangażowanych = więcej środków i ludzi do organizacji. To przełoży się na ilość i jakość imprez, na lepszą i sprawniejszą ich organizację


Z doswiadczenia wiem ze im wiecej ludzi do organizacji z różnych parafii tym gorzej się dogadać... Każdy ma inny system pracy a to najważniejsze w trakcie organizacji czegokolwiek... To powinien pan znać z autopsji politycznej im wieksza koalicja tym wieksza porażka... Choć nikomu jej nie życzę i to mówię/piszę szczerze!!!

Bartek T. napisał/a:
4. Wspólne porozumienie się ośrodków kultury w Brzegu działających pod różnymi egidami pozwala na lepszą organizację i wyklucza także - co chyba ważniejsze - niepotrzebną konkurencję.


Proszę wymienić choć jedna imprezę organizowana przez jakikolwiek ośrodek kultury w Brzegu która byłaby konkurenja dla Dni Brzegu?????? Dni Powiatu??? Dni Wojska??? Dni Zamku??? No ten argument panu wyszedł najlepiej :P

Bartek T. napisał/a:
pokażmy, że obecne Księstwo Brzeskie potrafi się także bawić nowocześnie

No prosze to będzie jednak księciunio... Moze pan sprecyzować co oprócz Brzegu wchodzi w skład tego księstwa??? Jako brzeżanin jestem baaardzo ciekaw :evil: Chyba ze idziemy w stronę Luksemurga lub Monaco... Eh marzenia... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 21:14   

a2r napisał/a:
Jak na razie to Pan panie Bartku i Franco robicie ze mnie opozycjoniste...

Ależ skąd! Zupełnie nie musimy! Naprawdę, Pan robi to za siebie doskonale :)

a2r napisał/a:
W ostatnich latach każda z wymienionych imstytucji dorzucała swoje 3 grosze do programu Dni Brzegu a nawet Klub Garnizonowy coroku dawał różnorodne koncerty w amfiteatrze wiec sorki ale pudłao..


Być może dla pana "wrzucenie trzech grochy" = współorganizacji. Dla mnie i tych instytucji nie. Więc żadne pudło. Chyba, że z Pańskiej Strony. Bo chyba o pudło chodziło?

a2r napisał/a:
Właśnie panie bartku duuuużo miast nawet niedalejo brzegu i nikt tego nie robi choc pewnie i takie pomysły były... A właśnie nazwa zobowiązuje oczym pisza nieopozycyjni forumowicze...

Nie wiem jakie duuuużo i jakie miasta tak niedaleko? I były księstwami? I mają zamek? Intrygujące! Nazwa zobowiązuje do tego aby zrobić to z rozmachem (więc są trzy miejsca w których będzie sie to odbywać) i do tego aby na Zamku odbywały się imprezy odwołujące się do historii. I do niczego więcej. Możemy polemizować, czy do czegoś jeszcze ale to jest kwestia gustu jak sądzę, a o gustach...

a2r napisał/a:
Z doswiadczenia wiem ze im wiecej ludzi do organizacji z różnych parafii tym gorzej się dogadać...

Ciekawe, że ja, polityk tego z polityką nie wiążę, a Pan, artysta i owszem. A ja z doświadczenia wiem, że im więcej pieniędzy na imprezę (w realiach brzeskich) tym lepsza impreza, ciekawszy repertuar i łatwiej to zorganizować.
Ciekawe czy moje zainteresowanie kulturą brzeską pociągnie mnie do zajęcia się tym tematem dogłębniej czy też może Pańskie "doświadczenia" sprowadzą Pana na drogę polityki? :wink: Czas pokaże. Myślę, że bardziej ucierpiałą by kultura gdybym zaczął np. tańczyć, niż polityka za Pana sprawą I też piszę szczerze!

a2r napisał/a:
Proszę wymienić choć jedna imprezę organizowana przez jakikolwiek ośrodek kultury w Brzegu która byłaby konkurenja dla Dni Brzegu?????? Dni Powiatu??? Dni Wojska??? Dni Zamku???


A to mamy teleturniej, to ja poproszę o telefon do przyjaciela ;)
Odwrócę pytanie i powiem, że to Dni Brzegu powodowały brak imprez np. w Zamku. Jasne, że Pańska wiedza na tematy kulturalne jest nieporównywalnie większa od mojej, ale nie o to chodzi aby mi to udowadniać do drugie zdanie. Skoro dyrektor Zamku mówi że woli tak, woli się porozumieć i zorganizować coś wspólnie a nie osobno aby nie tworzyć sobie konkurencji tylko się uzupełniać to wierzę mu na słowo. To mechanizm podobny do wiary w to co mówi na fachowe tematy dyrektor BCK'u ;)

a2r napisał/a:
No prosze to będzie jednak księciunio...


Nie wiem czy będzie, na pewno był. Ba! Nawet jest wystawiony w Zamku. Ostatni Piast w stroju "galowym" wraz z małżonką :)
a2r napisał/a:
Moze pan sprecyzować co oprócz Brzegu wchodzi w skład tego księstwa???

Daruje Pan, ale nie. Bo w ogóle nie chodzi o to żeby restaurować Księstwo Brzeskie (właściwie Brzesko-Legnickie) tylko o imprezę. Ale z uporem może Pan pisać co innego :)

A jeśli już uprawiamy taki bon ton to wolałbym aby moje imię pisał Pan wielką literą :) Mimo szczerej sympatii do Pana uważam, że to gryzie się ze zwrotem "per Pan".
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-01-27, 21:38   

a ja napisze tak: zobaczymy 1-3 maja jak to wyszło czy zmiana nazwy wpłynie na jakość imprez pozytywnie czy raczej nie....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 21:42   

warlike napisał/a:
zobaczymy 1-3 maja jak to wyszło

1-4 maja 8)

Ooo, i to jest kolejny argument: bo gdyby na ten przykład to były znowu Dni Brzegu to gość z Pawłowa może poczuć się jak na swojej imprezie ;) A tak by nie mógł, nie? :wink: I na inne wioski to tez się rozciąga.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-27, 21:43   

http://www.ksiestwocieszynskie.republika.pl/

"Tak więc mówienie o "Księstwie Cieszyńskim" nie jest sięganiem do jakiejś zamierzchłej
przeszłości czy bełkotem monarchisty, bo nie minęło jeszcze nawet sto lat od jego likwidacji!"

http://www.ksiestwo-nyskie.anv.pl/

http://www.tur-info.pl/p/...,raciborza.html

I tak dalej... więc NIKT NIE ROBI? A2R - Twoje argumenty to zwykła demagogia. Obraziłeś wielu ludzi pisząc o "kimś udającym myślenie". Nie sądzisz?

Wygląda na to, że niestety nie jesteśmy pierwsi a do tego wygląda na to, że to że nie jesteśmy pierwsi zawdzięczamy skostnieniu i marazmowi w pewnych kręgach. Czas na zmiany A2R. Brzeżanie o nie wołali na tym forum w setkach i tysiącach postów. Dni Brzegu i proklamowanie Księstwa nie odbędą się w Amfiteatrze, bo... ten amfiteatr przez 20 lat dotychczasowych rządów popadł w nędzę. Może sam przypomnisz, ile lat jest w administracji BCKu, a ile lat BCKiem kieruje wiadomy Ojciec?

Wizerunek, zmiana, zarządzanie wizerunkiem. To nie kampania wyborcza, ale odejście od schematów. Każda firma, nawet Pepsi, ciągle coś zmienia, chociaż nadal jest to ta sama woda z rozcieńczonym karmelem. To podstawy nowoczesnego zarządzania a2r. Nowoczesnego - czerpanie zarówno z tradycji jak i nowoczesności. Zarządzanie kryzysami, a kryzysem jest marazm w naszym społeczeństwie.

Co do konkurencji - jakoś do tej pory Dni Brzegu mnie specjalnie nie kręciły, chociaż nie byłem im przeciwny - każda okazja do integracji jest dobra. Podkreślę, że to raczej czynniki BARDZO OSOBISTE, a nie jakiś indywidualny światopogląd miały wpływ na moje w nich uczestnictwo.

Na chwilę obecną szkic imprezy przewiduje szereg imprez - masowych jak i kameralnych - założenie jest takie, żeby jak najwięcej ludzi znalazło coś w tych dniach dla siebie. Nawet o występach zespołów z BCKu na tym forum można było poczytać, cytuję "Ileż razy można to oglądać" i dotyczyło to Dni Brzegu. Jak mówie - ja ledwie w tym siedzę - nie jestem ani pracownikiem BCKu ani urzędnikiem. Ale ktoś samoistnie podchwycił ideę, która już wiele lat temu wydała mi się idealna do ożywienia i promocji naszego miasta. Bo nasze miasto to nie tylko Teatr Muzyczny, ale kilkadziesiąt tysięcy ludzi o różnych zainteresowaniach i poglądach.

Księstwo Brzeskie - jak napisał Bartek - a nie konsultowałem tego ani z nim ani z nikim - ja po prostu jestem trochę obok - jest jakby ideą spajającą. Takie jest założenie - tak ja je rozumiem, przynajmniej.

A Książę ? No cóż.. Księcia mamy od lat. Nie wiem kogo Szanowna Kapituła upatrzyła sobie na Księcia, ale gdy prezentowałem na wykładach z Muzealnictwa film o Muzeum Zamku Piastów Śląskich, studenci na widok siedzącego w foteliku dyr. Kozerskiego wykrzyknęli "Książę" :P . Sami z siebie :) . A do tego jako książę jest on znany w Polsce i chyba nie tylko w Polsce. Więc...

I tak dalej...

A co do wywleczenia artylerii z Francją - nie chcę wszczynać wojny, natomiast na każdy argument o bezmyślności i bezsensowności przytoczę argument z Francją - zwykłe podważenie wiarygodności. Czy tamte zachowania miały sens? Były przemyślane? Zwłaszcza że dotyczyły także mnie jako Brzeżanina i nikt mi nie dal możliwości wpływu na nie. A tutaj na Forum już jakaś możliwość dyskusji istnieje.

Co do osób "nie związanych z BCKiem" - raczej unikam dyskusji z cudem pojawiającymi w gorących dyskusjach nicków jednego postu. Wiesz kim ja jestem, ja mniej więcej wiem kim Ty jesteś. Z Zalevem wypiję piwo i też mogę w realju pogadać - forum jest wymianą emocji trochę podkręconą przez dystans fizyczny :) . I tyle. Nie lubić Cię nie mam podstaw (no może trochę za przeinaczenie intencji dyskusji rok temu :P - przypominam, że zwróciłem uwagę na jakby nietaktowne zachowania się Twoich podopiecznych, a brak reakcji w konsekwencji spowodował... znowu ta Francja...- sorki).

I jeszcze o moim BCK. Nie jestem pracownikiem. Dużo złego pisałem i myślałem. Ale:
1. Czepiałem się reklamy i słupów - idzie nowe :) .
2. Czepiałem się godzin imprez i elitaryzacji - idzie nowe :) .
3. Czepiałem się bezpośrednio niestety skupienia działalności na Teatrze Loża, który MOIM ZDANIEM przesłaniał wszystko inne dziejące się w BCKu - idzie nowe.

Sorki - szczerze. Nie mam nic do ludzi Loży - ale - nie pasowało mi to. Jako Brzeżaninowi. A do tego gdy upomniałem sie niejako o młodzież Loży - chodziło o wpływy z biletów za jakis tam wystep, które miały iść na wakacje dla młodzieży - zamieniłeś moją wypowiedź w atak na cały zespół. Więc...nie kumam o co lotto.

Wszystko uległo zmianie w tych warstwach - BCK istnieje, nie wiem jak się tam ma LOŻA - coś słyszałem o jakiś nominacjach na Skarbimierzu.

Proszę a2r - po pierwsze - nie oceniaj Dni Księstwa tylko przez pryzmat BCKu i jednej osoby, bo to praca kilku osób, w tym ciężka i żmudna praca JEDNEJ wyjątkowej osoby próbującej godzić różne strony. Praca ponad podziały w jednym celu: BRZEG.

Oczywiście trochę się zagalopowałem z małopokornym przyjęciem krytyki idei Księstwa, ale nadal nie rozumiem, dlaczego wysiłek wielu organizacji, instytucji, różnych ludzi ma być zaprzepaszczone na przedbiegu po wypowiedzi kilku osób? Jak na razie tych kilku jest jakby mniej, niż zasiadających w Kapitule (o ile tak można nazwać pewne grono osób).

Ufff ale namieszałem...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-27, 22:05, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-01-27, 21:56   

Ja zupełnie nie rozumiem po co Panowie tak się 'spinają'. Czy temat zmiany nazwy imprezy jest aż tak kontrowersyjny, żeby robić 'z igły widły'?
Na tym niestety/stety polegają działania marketingowe. Jeżeli coś nie idzie tak jak iść powinno, to czas na małe zmiany. Zmienia sie cokolwiek - opakowanie, szatę graficzną, pojemność, cenę, nazwę, itp. W tym przypadku innej możliwości nie widzę, jak zmiana nazwy.
Poza tym myślę sobie, że dla wielu osób Dni Brzegu nadal pozostaną Dniami Brzegu, a nie Księstwa Brzeskiego. Podobnie jak np. Albert dla niektórych wciąż jest Szalonym Maxem.
Nie widzę w tym jakiegoś nadmiernego problemu, nie widzę także głębszego celu. Po prostu ani mnie to ziębi, ani grzeje.
Jedyne co mogę zaliczyć na plus, to fakt, że młodzi ludzie na Dniach Brzegu zawsze bawią się dobrze i czytając wątek od początku sądzę, że to się nie zmieni. Natomiast dzięki imprezom związanym z historią naszego miasta, z tymi odbywającymi się w zamku, mogą skorzystać ludzie starsi. Ludzie, którzy wcześniej podczas Dni Brzegu nie mogli znaleźć nic interesującego dla siebie.
I nie widzę sensu, aby z góry uprzedzać się do planowanej imprezy. Jak już padło wcześniej 'pożyjemy, zobaczymy'. :-P
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-01-27, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 22:00   

Kathia napisał/a:
Ja zupełnie nie rozumiem po co Panowie tak się 'spinają'.


Oj tam, a ja to już tłumaczę: dyskutują. A dyskusja jest coś warta wtedy, kiedy dyskutujący mają odmienne zdanie w jakiejś kwestii ;)

Ja też mam nadzieję, że nowa, szersza formuła nie tylko nie pozbawi zabawy stałych bywalców, ale także rozszerzy krąg zainteresowanych. Idąc w myśl idei "dla każdego coś miłego" bo takowa przyświecała... Kapitule? To przesada - grupie osób chcącej uatrakcyjnić Nasze Miasto.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-27, 22:15   

A tak w ogóle to najmniej mam do powiedzenie w tej kwestii, a najwięcej gadam... <ROTFL>. Może dlatego, że to Księstwo mi nie dawało spać po nocach kilka lat temu. Zdaje się, że domenę pl wtedy zarejstrowałem nawet.
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2008-01-27, 22:15   

Bartek T. napisał/a:
Oj tam, a ja to już tłumaczę: dyskutują. A dyskusja jest coś warta wtedy, kiedy dyskutujący mają odmienne zdanie w jakiejś kwestii ;)


a ja głupi myślałem przez cały czas, że tu chodzi o ataki personalne, a nie dyskusję. Tutaj już naprawdę dawno zanikła jej główna idea. Myślę, że gdybym opowiedział o tym, jak spędziłem dzisiaj dzień, to w sam raz zmieściłbym się w 'nowych granicach' tematu. Jak dla mnie zmiana nazwy nie robi na mnie wrażenia i jest mi to obojętne, skoro nie dało się wymyślić nic innego, to przynajmniej niech to daje ludziom 'radość'.
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 22:30   

Znowu zabiorę głos. Może nie jestem w temacie brzeskich wpływów i powiązań, więc o wielu rzeczach nie wiem. Mnie tylko interesuje, a raczej zastanawia powód nadania nowej nazwy imprezie cyklicznej.
Czepię się teraz argumentów Bartka T. :)

1. Bartek T. napisał/a:
Dni Brzegu ograniczały ten zasób instytucji do BCK i UM.

A w czym był problem, aby wszystkie brzeskie urzędy i instytucje wzięły czynny udział w imprezie pod szyldem "Dni Brzegu". Zmiana nazwy spowodowała nagłe ich zainteresowanie?

2. Bartek T. napisał/a:
Mało miast może poszczycić się kartą w historii kiedy było się księstwem.

Brzeg nie był księstwem. Był stolicą księstwa.

3. Bartek T. napisał/a:
To przełoży się na ilość i jakość imprez, na lepszą i sprawniejszą ich organizację.

Zobaczymy, czy tak w istocie będzie. Również z doświadczenia wiem, że im więcej ludzi w zarządzie tym większy bałagan i odpowiedzialność się rozpływa. Ale szczerze życzę powodzenia i owocnych działań.

4. Bartek T. napisał/a:
Wspólne porozumienie się ośrodków kultury w Brzegu działających pod różnymi egidami pozwala na lepszą organizację i wyklucza także - co chyba ważniejsze - niepotrzebną konkurencję.

Gdzie do tej pory była konkurencja? Ktoś kopał dołki pod "Dniami Brzegu"?

I jeszcze argument
Franco Zarrazzo napisał/a:
Każda firma, nawet Pepsi, ciągle coś zmienia, chociaż nadal jest to ta sama woda z rozcieńczonym karmelem

Nie wiem Franco Zarrazzo, czy nie strzeliłeś sobie samobója :)
Pepsi zmienia kształt butelki, logo, sposób reklamy, ale wciąż to jest Pepsi. Nazwy nie zmienili.
Oby nie było tak, że zmiana nazwy będzie zmianą dla zmiany, a nadal będzie to ta sama..... dopowiedzcie sobie sami.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-27, 22:46   

Walenty napisał/a:

Nie wiem Franco Zarrazzo, czy nie strzeliłeś sobie samobója :)
Pepsi zmienia kształt butelki, logo, sposób reklamy, ale wciąż to jest Pepsi. Nazwy nie zmienili.
Oby nie było tak, że zmiana nazwy będzie zmianą dla zmiany, a nadal będzie to ta sama..... dopowiedzcie sobie sami.


Jeden samobój wyniku meczu nie czyni ;) .

Co do reszty - celem działań w tym wypadku (Pepsi) jest promocja PRODUKTU, zwiększenie zysku firmy, samozadowolenia konsumentów. Więc nawet jeśli to tylko zmiana etykiety, to jeśli ma to przynieść zadowolenie (pominąwszy malkonentów ;) ), to tym bardziej jestem "ZA". Zwłaszcza, że jak rozumiem, te działania sa wpięte w pewną daleko idącą politykę kreowania wizerunku i sprzedaży naszego miasta.

Cytat:
dopowiedzcie sobie sami.

No cóż - na razie swój pesymizm budujesz na bazie jak rozumiem tych kilku bardzo skromnych w informacje postów na Forum. Myślę, że już chyba kości zostały rzucone, a dopowiedź dopiszemy wszyscy. Życie jest sztuką dokonywania wyborów, a te nigdy ani do końca nie są dobre, ani złe. Zawsze kiedyś można powiedzieć "Kurcze - można było w tę drugą stronę". Sztuka dokonywania wyborów polega też na sztuce ponoszenia odpowiedzialności za nie - politycznej, moralnej przed samym soba i etc. A także wyciągania wniosków. Myślę, że dodanie do nazwy Dni Brzegu równoważnej nazwy (???) Dni Księstwa jest własnie wynikiem dokonania pewnego wyboru - przeciwstawienia się schematowi piwka i łupu-cupu w zdewastowanym Amfiteatrze i próbą nadania imprezie pewnej klasy - że tak powiem Książęcej. Jak to już zacni poprzednicy zauważyli - odejściem od schematu.

Dziękuję za kubełek zimnej wody ;) .

Pozdro

PS Co nie zmienia faktu, że nadal DNI BRZEGU pozostają Dniami Brzegu z dopiskiem Dni Księstwa (tak ???). Więc odpowiedź na pełne niepotrzebnego mydlenia oczu pytanie w topicu brzmi z mojego punktu widzenia "BĘDĄ!". I do tego mają być inne niż te, które do tej pory znaliśmy.
Chyba tyle.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-27, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 22:52   

Franco Zarrazzo napisał/a:
jak na razie mamy tutaj na forum sprzeciw kilku osób, z których co najmniej dwie jeszcze jakiś czas temu nie odważyły by się napisać nic w podobnym stylu. A do tego brały czynny udział w skandalu na skalę międzynarodową, który jeszcze jakiś czas mógł się kończyć niczym innym, jak regularną wojną

hmm tutaj Franco pragnę się nie zgodzić. nie będę się rozpisywał o wg mnie niestosownym przytoczeniu sprawy francuskiej (która skierowana była od początku wyłącznie przeciwko dyrekcji BCK a nie przeciw Francuzom, co będę podkreślał jeszcze długo), natomiast trafiło we mnie to, że "nie odważyłbym się napisać nic w podobnym stylu". nigdy nie miałem problemu z wygłoszeniem swojego sprzeciwu, czy to na forum, czy w realu. mimo tego, że miałem w swoim życiu spięcia z różnymi ludźmi na różnych szczeblach, nie miałem podstaw do tego, aby się czegokolwiek bać. po wytoczeniu argumentów i zmieszaniu rozmówcy byłem kwitowany słowami "a co ty gówniarzu możesz wiedzieć". jeśli brakuje słów najlepiej posłużyć się argumentem: starszy-bardziej doświadczony. czyż nie?
po drugie, znowu czuję się wrzucony do jednego wora razem z a2r i bóg sam jeden wie z kim jeszcze. a2r nie jest moim ojcem, bratem mężem ani najlepszym przyjacielem. czy ocenianie człowieka miarą kolegi "z pracy" jest w porządku? to, że w wielu kwestiach się zgadzamy nie oznacza wcale, że tworzymy jakąkolwiek koalicję.

Bartek T. napisał/a:
Odwrócę pytanie i powiem, że to Dni Brzegu powodowały brak imprez np. w Zamku

a co stało na przeszkodzie? czy zmiana nazwy zmieniła nagle postawę władz Zamku i dzięki określeniu "Księstwo" pozwolono na imprezy na dziedzińcu? może coś przeoczyłem, może wczorajsza studniówka zaowocowała awarią mózgu, ale w dalszym ciągu nie rozumiem: dlaczego podczas "Dni Księstwa Brzeskiego" ma być lepiej niż podczas "Dni Brzegu". czy tych wszystkich, że tak to określę, usprawnień, nie dało się wprowadzić bez zmiany nazwy?

Bartek T. napisał/a:
obecne Księstwo Brzeskie

to takie jeszcze istnieje obecnie? kurczę, matura próbna tak dobrze poszła a ja taki niedokształcony!

Franco Zarrazzo napisał/a:
nadal nie rozumiem, dlaczego wysiłek wielu organizacji, instytucji, różnych ludzi ma być zaprzepaszczone na przedbiegu po wypowiedzi kilku osób?

wymyślenie nowej-starej nazwy to tak wielki wysiłek? aż tyle osób musiało nad tym pracować? <żart>
sceptycznie nastawieni forumowicze to jedno, ludzie spoza forum, którym pomysł się nie podoba albo wydaje się bzdurny to drugie. i zapewniam, że druga grupa jest znacznie bardziej liczna. mnie tam akurat wszystko jedno, oby się brzeżanie dobrze bawili ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bedzie, brzegu, dni, nie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu