Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Parking na Chocimskiej do likwidacji
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 16:51   

Grzech napisał/a:
Ja rozumiem, że rzeczony autor jest konserwatystą i nie lubi unowocześniania i ułatwiania sobie zycia


Przedstawiłem ten pomysł rodzicom. Oboje stwierdzili, że to nie wypali. Mój ojciec jest osobą niepełnosprawną ruchowo, pewnie miałby problem, choć jeśli kładka byłaby alternatywnym rozwiązaniem to czemu nie. Druga reakcja mojego ojca "nie, to kolejne miejsce dla samobójców".

Grzech napisał/a:
W poście buttera najbardziej uderzyło mnie sformułowanie "kuriozalny pomysł."


To mam wrażenie, że zbyt emocjonalnie to odebrałeś. Ja w kontekście Brzegu potraktowałem to stwierdzenie jako wyraz zaskoczenia, takim niecodziennym osobliwym dotychczas spotykanym w większych miastach rozwiązaniem i muszę dodać, że sam często reaguje tak a potem zaczynam spokojnie rozważać za i przeciw, dodając do tego argumenty o przecieraniu szlaków.

Grzech napisał/a:
smooth - właśnie dlatego, że tak długo się znamy - przyjmuje Twoje zwrócenie uwagi po przyjacielsku i dziękuję za nie


Dokładnie tak jest. Pozwoliłem sobie na nieco mocniejszy ton, gdyż mimo, że uważam Cię za osobę, inteligentną i aktywną to podstawą dyskusji o pomysłach, które dedykowane są dla ludzi, jest ich udział w dyskusji i ja w tym momencie nie stoję ani na tej kładce ani pod nią.. stoję z boku i sam się zastanawiam i analizuję, a do tego nie są dobre skrajne emocje. Nawet największe racje potrzebują odpowiednich słów i czasem sporo czasu.

Grzech napisał/a:
Niemniej, merytorycznie rzecz ujmując, nie widzę żadnych przeciwskazań, by w kilku miejscach w Brzegu wybudować takie "estakady" dla pieszych.



Dokładnie! Ja też ich nie widzę (tzn. pod warunkiem, że byłaby to alternatywa a mówiąc inaczej, że nadal w tym miejscu miały możliwość przejścia osoby, które po schodach mimo wszystko nie wejdą, albo bo będzie to dla nich ogromny wysiłek) i takie też było przesłanie mojej wypowiedzi (poza małym wstawiennictwem za buttera). Po prostu odniosłem się do priorytetów, bo kiedy w grę wchodzą ograniczone środki na wierzch wychodzą priorytety i rzeczy mniej ważne spycha się na dalszy plan.

Grzech napisał/a:
Aha - i jeszcze to - dlaczego stwierdzenie "to ja mam rację" obniżą wartość czy poziom wypowiedzi?


Hmm w takim sensie, że prowokujesz nastawienie emocjonalne (czyt. odbieganie od meritum) i chcąc nie chcąc możesz zniechęcać do dyskusji :) No i właśnie na poziomie emocjonalnym stwierdzenie "uważam, że mam rację" wywołuje zupełnie inną (lepszą) reakcje niż stwierdzenie "uwierz, to ja mam racje"...heh a może to tylko ja tak jestem przewrażliwiony :wink: . Tak czy siak co innego w rozmowie "face to face" gdzie zna się rozmówcę i wyczuwasz, że jakieś wzmocnienia w dyskusji są wskazane.(ech no wiele by pisać..ale nie o to w tym temacie chodzi :wink: )
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 17:15   

Co to treści artykułu, to faktycznie wygląda na to ze ALDI już chce wyciąć konkurencję jeszcze nie rozpoczynając sprzedaży. :)
Ale żeby nie było że sa tacy źli, to wszystko dla dobra i bezpieczeństwa brzeżan ;)

Zgadzam się z draq,
draq napisał/a:
"można" było wybudowac Aldika kilka metrów głębiej i zrobiłoby się zatoczkę zaraz przy supermarkecie, ale jest juz za pózno

ale z drugiej strony, czy obecny projekt z góry nie zakładał konieczności rozszerzenia drogi krajowej a przy okazji likwidacje parkingu z których korzystaliby klienci konkurencji?
Najdziwniejsze (tak sobie wyobrażam bo nie widziałem projektu), że poszerzenie drogi nie dotyczyłby odcinka na wysokości ALDIka. Chyba że i teren przy WTC też planują zagospodarować (przesunąć chodnik bliżej bloku).

Na upartego , można by zwężyć chodnik i postawić barierki, przesunąć miejsca parking bliżej budynku (bez skosu, tylko pionowa ściana) i zrobiło by się miejsce na jeden pas.


A co do kładki, to uważam, że pomysł jest interesujący. W godzinach szczytu faktycznie przejście przez ulicę bez wymuszenia to raczej niemożliwe.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-27, 17:17   

no i sprawa wyjaśniona, dzięki
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 18:11   

Tak na poczatek to wielkie dzieki smooth, ze chociaż Ty chłodno myslisz na tym forum i nie rzucasz sie na ludzi z byle powodu :)

Grzech napisał/a:
to własnie przez takich malkontentów i bezzdroworozsądkowców, jak Ty.

po pierwsze nie jestem malkontentem i na pewno nie bezzdroworozsądkowcem, rozważam w przeciwieństwie do Ciebie wszystkie za i przeciw.
Grzech napisał/a:
Stosując Twoją logikę, można by rzec, iz w Brzegu nie powinno się budowac wieżowców, bo takie budynki moga byc li tylko od Opola wzwyż.

nie w temacie jesteś
Grzech napisał/a:
Ponadto - Jesli Ty masz problem ze wspięciem sie po schodach na wysokośc 5 metrów w wieku lat 20, to w jaki sposób zamierzasz wejśc na pierwsze piętro za dekadę? Jesli zechcesz, pokażę Ci, jak to się robi.

Co jak co ale tego to chyba ja bym musiał Ciebie poduczyć, bo kogo jak kogo ale do AWF'isty troche Ci na pewno brakuje w tych tematach. A pomijając to, ciekaw jestem kto by tak ochoczo wchodził na tą kłądne i schodził, skoro dla naszej szanownej społeczności obejscie ronda dookoła sprawia wielkie problemy bo chcieli by na wprost, albo widzi trawnik na rogu chodnika to poco se wydłuzać drogę o te pół metra skoro można ściąć przez trawnik. A i jeszcze coś, proponuje przejechac sie do wrocka chociaż raz i byś zobaczył że takowe kładki we Wrocławiu to po pierwsze relikt przeszłości- na legnickiej rozpadajaca sie i w sumie nie wiele wiecej, i nie widze żadnej nowej inwestycji tego typu, poprostu sie od tego ODCHODZI na rzecz przejść podziemnych.
Grzech napisał/a:
Ulice Chocimską przekraczam w rzeczonym miejscu w każdy wtorek w godzinie szczytu - doprawdy, już teraz trudno jest przejść bez podbiegnięcia na pasach. Co będzie, jeśli ulica będzie szersza o te 4 metry?.

Po pierwsze to przejście dla pieszych NA PEWNO nie bedzie w miejscu dobudowanego lewoskrętu tylko kawałek dalej w formie wysepki wiec droga znacząco Ci sie niewydłuży, a raczej skróci bo bedziesz mógł sobie odpocząć na wysepce gdy sie zasapiesz.
Grzech napisał/a:
Posypiesz głowę popiołem, gdy Twój znajomy zginie pod kołamy tranzytującego auta?.

Aleś teraz dowalił, jak łysy grzywą o kant kuli, a myślisz ze kładka bedzie bezpieczna?? jak gównarzeria zacznie sobie celować i rzucać do samochodów?? a pozatym, proponuje troche pojeździć po naszych drogach w Polsce, to moze wreszcie zrozumiesz ze to nie kierowcy TIRÓW tylko osobówek niosą największe zagrożenie.
Grzech napisał/a:
Ja widze doskonałe rozwiązanie w wybudowaniu kładki, Ty - odwrotnie. Masz do takiej opinii prawo, ale w tym przypadku, uwierz, to ja mam rację.

no tak tak tak, Ty zawsze masz racje.
A i na zakończenie to co cie tak wielce zbulwersowało w mojej wypowiedzi- "kuriozalny pomysł" - chodziło mi o pomysł nierealny, niewykonalny, niepotrzebny, nie adekwatny do potrzeb. I troche mniej jadu na forum proponuje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-27, 19:05   

do buttera - dziękuję, pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 19:33   

alferx napisał/a:
Co to treści artykułu, to faktycznie wygląda na to ze ALDI już chce wyciąć konkurencję jeszcze nie rozpoczynając sprzedaży.


Heh, nie wiem czy nie rozsądniej byłoby gdyby w parkingu na chocimskiej widzieli dodatkowe miejsce dla swoich klientów a do tego, rysuje mi się taka humorystyczna scena kiedy do aut zaparkowanych na aldikowym parkingu podchodzą ludziska z zakupami z biedronki i żabki.

alferx napisał/a:
Zgadzam się z draq,


Do mnie niby też dotarł ten argument, ale z drugiej strony stałby się mniej widoczny co z perspektywy reklamy staję się minusem.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 20:55   

alferx napisał/a:
Zgadzam się z draq,
draq napisał/a:
"można" było wybudowac Aldika kilka metrów głębiej i zrobiłoby się zatoczkę zaraz przy supermarkecie, ale jest juz za pózno


+

smooth napisał/a:
Do mnie niby też dotarł ten argument, ale z drugiej strony stałby się mniej widoczny co z perspektywy reklamy staję się minusem.


Przypomina mi się cytat z "Rozmów Kontrolowanych": "Na postawione pytanie czy do Stanu Wojennego musiało dojść, nasuwa się tylko jedna, logiczna odpowiedź: widocznie musiało skoro doszło".

Widocznie nie można było wybudować "głębiej" skoro nie wybudowano.
W ogóle z tym sklepem, a właściwie z jego budową jest masa "michałków": sklep wraz z parkingiem zajmuje niemal całą powierzchnię a w warunkach budowy stoi że powierzchnia czynna biologicznie ma zajmować 50% terenu. Aha! Aldi wydzierżawiła przyległy teren od BTBS'u żeby go zasiać trawą i mieć "teren biologicznie czynny". Wyjście o tyle ciekawe co nasuwające jedyne logiczne pytanie: co się stanie jak BTBS umowę wypowie?? Przed budową żartowałem, że posieją trawę na dachu ale nawet dach zrobili spadzisty. W końcu BTBS jeśli jeszcze poistnieje może zechcieć wybudować coś na tym terenie bo w końcu jak sama nazwa wskazuje do tego został powołany. Ehhh, to już nie nasze zmartwienie.
A GDDiA zrobi to co zechce. Nie tak dawno stwierdziła, że natężenie ruchu w Brzegu na drodze krajowej nr 39 jest na tyle niewielkie że nie widzą potrzeby budowy drugiej przeprawy mostowej. Poza tym zamierzają tą drogę na całej długości jaką zajmuje w mieście przebudować (to napisali tak przy okazji). Bardzo możliwe jest zatem, że ten parking miał policzone dni nie a Aldi tylko przyśpieszyło jego śmierć. Ja bardziej ciekawy jestem jak będzie wyglądała dalsza przebudowa tej drogi!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 21:07   

Bartek T. napisał/a:
Ja bardziej ciekawy jestem jak będzie wyglądała dalsza przebudowa tej drogi!


No z pewnością zaczną od poszerzania odcinka pod wiaduktem :P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 21:20   

smooth napisał/a:
No z pewnością zaczną od poszerzania odcinka pod wiaduktem :P


Wyznaję zasadę, że jak zielony (zwłaszcza ten zielony) offtopic'uje o mi też wolno. Właściwie tym bardziej :P

Pod wiaduktem to droga już jest PKP i tam im nie pójdzie tak łatwo. Swoją droga to musi być komedia, kiedy chcą się porozumieć dwie tak nie :censored2: i nie rozumne firmy molochy jak PKP i GDDiA :P Więc wiadukty bym odpuścił. No, wiadukt. Pisałem to w kontekście przejść dla pieszych. Zwłaszcza na odcinku od świateł do Odry.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-01-27, 22:21   

Cytat:
Pisałem to w kontekście przejść dla pieszych. Zwłaszcza na odcinku od świateł do Odry.
_________________


to może rondo przebudują -> zburzą :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 23:28   

smooth napisał/a:
Do mnie niby też dotarł ten argument, ale z drugiej strony stałby się mniej widoczny co z perspektywy reklamy staję się minusem.


Popatrz na LIDLa czy Intermarche. Czy rzeczywiście ich minusem jest odległość od drogi ?
Co więcej, ściana równoległa do drogi jest większą powierzchnią reklamową dla produktów.

A w ALDI przejeżdżający kierowcy lub przechodzący piesi będą widzieli kto co kupuje i jaka kartą płaci ;) Ot taki niemiecki chwyt marketingowy ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 15:48   

alferx napisał/a:
Czy rzeczywiście ich minusem jest odległość od drogi ?


:) tzn. żeby nie było, to nie był mój argument w zasadzie tylko próba luźnego wczucia się w myślenie hipermarketowe..ale mniejsza z tym


Tak się jeszcze zastanawiam, czy taki chociaż mały parking w miejscu, którego zdjęcie zamieszczam poniżej miałby racje bytu? Wiem, wiem byłby malutki, ale zawsze to coś :)

0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-01-28, 20:02   

smooth napisał/a:
Tak się jeszcze zastanawiam, czy taki chociaż mały parking w miejscu, którego zdjęcie zamieszczam poniżej miałby racje bytu?
z jednej strony nie bylby to taki zly pomysl w koncu ten parking co go maja zlikwidowac tez nie pomiesci nie wiedziec jakiej ilosc aut..... a tak sie wszyscy o niego plują za przeproszeniem... z drugiej jednak strony przydaloby sie zrobic dokladny kosztorys i prognoze czy wybudowanie (w TYM wlasnie miesjcu co jest na TWYM smooth zdjeciu) parkingu dla tych 5 do 6 aut jest oplacalne
Ostatnio zmieniony przez beneck 2008-01-28, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 20:09   

beneck napisał/a:
z drugiej jednak strony przydaloby sie zrobic dokladny kosztorys czy wybudowanie (w TYM wlasnie miesjcu co jest na TWYM smooth zdjeciu) parkingu dla tych 5 do 6 aut jest oplacalne



No niestety nawet przy najlepszym zaprojektowaniu parkingu (pod kątem wygody poruszania się po nim) niewiele aut tam stanie... (nie wiem może 10 - to byłby sukces ogromny)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-29, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-29, 00:13   Re: Chocimska/parking

Grzech napisał/a:
Miasto mogłoby wybudować kładkę dla pieszych w którymś miejscu nad Chocimską, np. przy skrzyżowaniu Chocimska-Poprzeczna


hmmmm a może lepszym pomysłem byłoby wybudowanie przejścia z sygnalizacją świetlną, myślę, że będzie to tanie, bezpieczne i proste rozwiązanie - takie jak koło nowej sali i szkoły na Powstańców Śląskich
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chocimskiej, do, likwidacji, na, parking


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu