Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Parking na Chocimskiej do likwidacji
Autor Wiadomość
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-03-26, 08:36   

Krt mówisz o braku kultury a sam dałeś popis lekceważenia do kosmitek mnie przyrównując i uogólniając zachowania kierowców, ze szczególnym wskazaniem na kierowców - kobiety. Przeczysz sam sobie wiec dla mnie wniosek względem Twojej osoby jest oczywisty. Zakrawa to na lekką dyskryminację. Osobiście uważam, że płeć nie ma znaczenia jedynie umiejętności.

Co do względów bezpieczeństwa, którymi usprawiedliwia się wybudowanię tam drogi to jest to tylko zasłona dymna dla wykończenia drobnego handlu w pasażu tak samo jak pseudoargument o możliwości parkowania pod Aldi. W takim razie z pewnoscią bezpieczne bedzie przejście przez wtedy jeszcze bardziej ruchliwą drogę krajową. Brak tu logiki.

Ponadto Krt wnoszę o ksztę empatii zamiast walki z motoryzacją czyli donkiszoterii. Gdyby nagle w Twojej okolicy zaprowadzono zakaz postoju i zatrzymywania się taksówek, którymi tak z pasją się przemieszczasz też byś protestował. To co dzieje sie na Westerplatte przede wszytkim utrudnia życie nam, mieszkańcom osiedla.

P.S. Jak już wspomniałam cena benzyny może sobie rosnąć i tak nie zrezygnuję z samochodu.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-26, 11:47   

re chmurkolistna

A czy ja ci zabraniam jeździc autem? a jeździj sobie, zresztą od roku zarabiam na ropce i cieszy mnie rosnące ceny ropki :) uważam że marudzenie o zabranie parkingu, to rozdmuchana sprawa. Aut jest tyle że problem z zaparkowaniem auta będzie narastał. Odkąd niemam auta to jest mi to obojętne marudzenie kierowców , nasprawodzali graty które kopcą niemiłosiernie, i ciąghle słysze płacz że coraz gorzej jest na drodze. Gdy mieszkałem w Berlinie to nie raz straciłem 45minut żeby zaparkowac, i wtedy zdecydowałem po co mi to ??
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-03-26, 12:52   

Jak mieszkałam w Krakowie to parkowanie zajmowało mi ok 5min, w Atenach zaparkujesz max w 10 min, w Opolu w 2-3 min, w Berlinie sam napisałeś. Tylko, ze nic nie wynika z tej statystyki! Chyba jedynie to, że niektóre miasta zorientowały się iż ludzie "nasprowadzali graty, które kopcą" i zorganizowali dla nich miejsca parkingowe. Nasi Włodarze natomiast tacy wspanioałomyślni nie są i jak widać nie zamierzają być.

Odnoszę też wrażenie Krt, iż chyba celowo odciągasz dyskusję od tematu głównego, tak samo jak mam wrażenie, że gdy Ty nie masz samochodu to inni też nie powinni go mieć. Sugerujesz swój sposób rozwiązania problemu jako własciwy i jedyny. Tymczasem nikt na taką łatwiznę nie pójdzie. Poza tym skoro tak Cię nie interesuje marudzenie kierowców to po co się wpisujesz i zabierasz głos w dyskusji? Po raz kolejny sprzeczna postawa.

Powracając natomiast do sedna sprawy sądzę, iż w kwestii zabranego parkingu jeszcze da się coś zrobić i jeszcze nie jest za późno. Mam pewien pomysł tylko wymaga on konsultacji co do formy prawnej i procedury (muszę skonsultować się z moją Wykładowczynią ).
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2008-03-26, 16:41   

Jeżeli parking Aldika jest ogólno dostępny to dlaczego jest gaszone światło na noc ? Kierowcy przejeźdźający Chocimksą nie widzą tego parkingu późnym wieczorem/nocą
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-03-26, 22:40   

Troche lipa z ta przebudową dróg bo teraz niebedzie gdzie postawić auta przed i wszyscy beda zajezdzac za biedronke od strony Westerplatte... a tam niema zbytnie miejsca do parkingu x)
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-03-27, 10:42   

Powiem szczerze dziwi mnie troche ten "rozmach" czy jak to lepiej nazwac całą tą sytuację z tą droga do aldi czy parkingiem. Dziwi mnie dlatego bo wydaje mi sie ze aldi raczej robi nieswiadomie przysluge innemu marketowi ktory stanie na jego miejscu (niekoniecznie spożywczemu) bo ten niestety (przynajmniej ja tak uwazam) nie przetrwa dlugo z prostej przyczyny 99% produktow to tzw towary "aldikowe" nie ma tam praktycznie zadnego markowego produktu tak jak chociazby jest to w lidlu czy biedronce, tym bardziej ze ludzie mimo wszystko zaczynaja sie stopniowo bogacic wiec stać ich bedzie na kupno jakiegos produktu o lepszej jakości niz tylko taniego odpowiednika....
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-28, 17:05   

Brzeski napisał/a:
z tyłu wszystkie placyki będą zapchane samochodami, które teraz korzystają z parkingu przy ulicy. A to jest ok. 40 miejsc parkingowych! Wystarczy sobie wyobrazić tłok na uliczce Skłodowskiej.


Myślę że nie powinno być z tym większego problemu, ponieważ kierowcy, którzy parkowali na tym długim parkingu, będą parkować na parkingu Aldika. Podobnie jest na parkingu marketu Kaufland, Biedronki na ul. Słowackiego i Łokietka gdzie mieszkańcy pobliskich ulic parkują tam swoje auta :wink:
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2008-03-28, 22:19   

Nie chodzi jednak tylko o mieszkańców, chodzi też o klientów a jak mają tam parkować mieszkańcy/klienci po zmroku kiedy jest zgaszone światło.

Jest jak jest ale mogliby zostawiać światło a po za tym mozna by wyeliminować pas zielenii po stronie pasażu na Chocimskiej i zrobić miejsca parkingowe. Choćby żeby można było parkować równolegle do pasażu.
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2008-03-30, 14:52   ???

Cos Wam powiem - ja mieszkałem na chocimskiej vis a vi tego już rozkopanego parkingu (teraz tam mieszkaja moi rodzice)i powiem Wam szczerze - wali mnie to kto gdzie będize parkował czy na westerplatte czy pod Aldikiem. Ważne jest to że te budynki stoja na terenie bagiennym i są w ciągłym "ruchu". Są niestabilne i w dodatku mają naruszoną konstrukcję po wybuchu gazu przed klilkonastoma laty w klatce nr 6. Jak przejeżdża cieżarówka to się wszystko w chałupie trzęsie a szkło w kredensie malo co nie popęka. Mieszka tu większość starszych ludzi. I strach mnie ogarnia co się będzie działo jak zrobią te 3 pasy i jak będą zapier***ać na tym odcinku. Bo już od dawna nie liczą się z prędkością mimo przystanków autobusowych, przejść dla pieszych, wyjazdów z osidli - to jeden wielki patol mz i życia nie będzie na tej ulicy. I zaden znak drogowy ograniczenia prędkości i ciężaru załadunku nie pomoże bo..polak potrafi a przepisy sa po to w Polsce zeby je lamać...
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-30, 21:28   

maQoo napisał/a:
I strach mnie ogarnia co się będzie działo jak zrobią te 3 pasy i jak będą zapier***ać na tym odcinku. Bo już od dawna nie liczą się z prędkością mimo przystanków autobusowych, przejść dla pieszych, wyjazdów z osidli - to jeden wielki patol mz i życia nie będzie na tej ulicy. I zaden znak drogowy ograniczenia prędkości i ciężaru załadunku nie pomoże bo..polak potrafi a przepisy sa po to w Polsce zeby je lamać...

No właśnie po to Zarząd Dróg robi tam trzy pasy, żeby ruch tranzytowy TIRów, mógł rozwijać duże prędkości. Przecież to jasne jak słońce. Taka jest polityka. A nikomu w Brzegu, ani radnym, ani burmistrzowi, ani nawet sklepikarzom czy też mieszkańcom Chocimskiej (ani mi) nie chce się ruszyć, by zaprotestować.

A sposoby na uspokojenie ruchu, są znane od 30 lat. I wiadomo dawno że nie znaki ograniczenia prędkości uspakajają ruch ani patrole policji. (W Anglii od lat 60 były już opracowania na ten temat, w latach 70. masowo je udoskonalono w Holandii i obszary takie już objęły większość osiedli w północno-zachodniej Europie). Czyli tak mniej więcej nasi specjaliści od dróg są jakieś 30 lat za postępem. Robią na Chocimskiej dokładnie odwrotnie , co powinno tam być stosowane na najbardziej obciążonej ulicy w samym środku mieszkaniowej dzielnicy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-03-30, 21:48   

Będą 3 pasy ruchy ale.... Jeden z nich będzie pasem do skrętu w lewo, czyli do Aldi więc wcale nie będzie większych prędkości, wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, gdyż budując to tak samo jak wjazd do Lidla ruch zostanie tam właśnie spowolniony. Szybka jazda może spowodować wjazd na krawężnik oraz wysepkę ;)

Co do parkingu to faktycznie poronionym pomysłem było jego likwidowanie. Aldi miał zapewnić bezpieczny pas do skrętu w lewo to dlaczego nie mógł przeznaczyć swojej ziemi? Taniej wyszło jak wykorzystano ziemię "nie aldikowską".
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-31, 00:29   

Brzeski napisał/a:
No właśnie po to Zarząd Dróg robi tam trzy pasy

Nie czepiam się, ale ponieważ cała przebudowa budzi kontrowersje chciałbym dodać, że nie Zarząd Dróg (Powiatowy) a Dyrekcja Dróg i Autostrad. Jest to o tyle ważne, że ktoś niechętny pomysłowi po przeczytaniu tego postu może mieć pretensje do jednostki organizacyjnej powiatu a ona jest akurat w tym względzie niewinna.

yasiu napisał/a:
Aldi miał zapewnić bezpieczny pas do skrętu w lewo


Ciekawe rzeczy piszesz - rozwiń.
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-03-31, 11:34   

Zważywszy na to, że przez ulicę Chocimską leci krajówka, to dobrze, że tego parkingu tam nie będzie, bo wyjazd z niego był co najmniej stresujący. Może trzeba by było wybudować w okolicy parking. Jeśli się nie mylę, to chyba w pobliżu są jakieś niewykorzystane tereny, na których teraz coś niszczeje. Jeśli się mylę, proszę nie krzyczcie :D Poza tym Brzeg jest taki malutki, więc fajnie by było, gdyby wszyscy jeżdżący po naszym mieście samochodami przerzucili się na rowerki, co zmniejszyłoby ruch, zadowoliłoby ekologów i poprawiłoby humor i kondycję świeżo upieczonym rowerzystom :) Na razie jednak światła, dobre oznakowanie i trochę kultury osobistej na drodze. Niech każdy kierowca postawi się w roli pieszego i na odwrót.

W ogóle miodzio by było wybudowanie nowego mostu, tak żeby droga była poprowadzona przez niego i leciała dalej omijając osiedla jak najbardziej to możliwe-> wiem to zakrawa na SF :wink:

P.S. Pociągi do Opola jeżdżą często, coś na ten temat wiem 8)
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-03-31, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-03-31, 12:06   

Natasha napisał/a:
Poza tym Brzeg jest taki malutki, więc fajnie by było, gdyby wszyscy jeżdżący po naszym mieście samochodami przerzucili się na rowerki, co zmniejszyłoby ruch, zadowoliłoby ekologów i poprawiłoby humor i kondycję świeżo upieczonym rowerzystom


powodzenia... ja nie będę na rowerze woził zakupów ze sklepu....


wracając do parkingu jest przecież kawałek miejsca.... Smooth umieścił zdjęcia... jezeliby zrobić tam parkowanie pod kątem po obu stronach... przesunąć tą droge wyjazdową z osiedla.. lub zlikwidować i mamy piękny parking ;)
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-03-31, 12:18   

Skoro codziennie robisz takie wielkie zakupy nie mieszczące się np. w koszyczku, to spoko :D :wink: Chodziło mi raczej o takie coś jak jeżdżenie na przeciwko do sklepu po paczkę papierosów a niektórzy tak robią. Poza tym zakupy zakupami, ale przemieszczanie się w samochodzie w celu nie zakupowym jest lekką paranoją, a może po prostu ja lubię dużo chodzić i jeździć rowerkiem. Tak, tak czasem nie ma czasu i trzeba gdzieś podjechać, ale Brzeg ma powierzchnię niecałych 15 km ² i tak, wiem, nie mamy ścieżek rowerowych.
Wiem też, że robię :offtopic:
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-03-31, 12:24, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chocimskiej, do, likwidacji, na, parking


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu