Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto "ściął" tablicę?
Autor Wiadomość
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-30, 08:44   Kto "ściął" tablicę?

Dużo na ten temat nie trzeba pisać. Godzina kolo 24 wielki huk i pisk. Sprawcy brak. Oto efekty:







Ostatnio zmieniony przez yashin 2008-01-30, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 13:01   

Gdzie to jest??
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 13:09   

Primo: "ściął" nie "scioł".
Secundo: jeśli zadajesz pytanie to napisz o jakie miejsce na Ziemi chodzi :) Nie każdy wie jak wygląda Twój płot ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 13:54   

Wszystko fajnie, ale co to za tablica, gdzie się znajduje i co w związku z tym, że ktoś ją "ścioł" ('ściął' :wink: )
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-01-30, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
miniek1 
MGS



Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-01-30, 14:32   

Na wiosce to jest :P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 14:34   

Pogorzela wystarczy zapisac foto i sobie obrócić....
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-30, 15:51   

Już wszystko wyjaśniam bo rano to tak na szybko bo się śpieszyłem otóż tak:

Miejscowość to Pogorzela, niektórzy forumowicze wiedzą jaki jest zakręt koło mojego domu i nie wiem do kogo się z tym zwrócić bo kilka razy przez "cud" unikniono tragedii. Przykładem może być tego co pamiętam: samochód mało co nie zderzył się z kombajnem, inny natomiast wypadek to dachowanie i jeszcze sporo tego było bo przynajmniej 1 raz w miesiącu muszę komuś pomagać bo kończy na skarpie obok mojego domu. Gdyby nie ona to można by było postawić tam "hektar" krzyżów". Zwracaliśmy się z tym do policji ale o ich odpowiedź brzmiała: "co pan się przejmuje, rodzina będzie stawiała krzyżyk itp". Na wójta gminy też nie ma co liczyć bo tyle razy ile mu sie mówiło o tym zakręcie to szkoda pisać. Kolejną sprawą jest to, że posesja jest moja i gdyby nie skarpa to większość osób które miało tam wypadek wylądowała by albo w moim płocie albo przejechało by płot i uderzyło w mieszkanie. Na całej długości skarpy znajdowały się drzewka ok 2 metry od siebie i pozostały tylko najwytrwalsze. Czyli jedynie 3 i lipa. Co do lipa był taki przypadek, że gość który kierował samochodem przejechał obok niej ok 2 cm i uniknął zderzenia czołowego.

Bartek T. napisał/a:
Nie każdy wie jak wygląda Twój płot ;)


Kilka osób wie :mrgreen: Ale mam już dość ściągania samochodów z drzew itp. Można coś z tym zrobić?
0 UP 0 DOWN
 
miniek1 
MGS



Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-01-30, 16:28   

Dj YAsHiN napisał/a:
uderzyło w mieszkanie
to może na śniadanie ktoś zajedzie??

bez jaj, Powinieneś napisać do tych co stawiają znaki drogowe o postawienie znaku czy coś
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-30, 17:00   

miniek1 napisał/a:
Powinieneś napisać do tych co stawiają znaki drogowe o postawienie znaku czy coś


Znak ograniczenie do 40 km/h był zaraz pod tablicą miejscowości, teraz jest "wkomponowany" w ziemię. Na tej wiosce nawet policja zamiast jechać 40 to jedzie ponad 60.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-01-30, 17:04   

Ja w sumie nie wiem do kogo należy się zwrócić z tym problemem, ale jak już postawią tą tablicę, to niech ten znak ograniczenia prędkości postawią osobno a nie na tablicy z nazwą wsi, bo wtedy wychodzi na to, że ograniczenie prędkości obowiązuje w całej wsi, a od strony Olszanki ani Janowa takiego znaku nie ma, więc widocznie chodzi o odcinek do najbliższego skrzyżowania albo gdzieś jest postawiony znak kończący ograniczenie.

Nasza gmina (Olszanka) w ogóle jest genialna pod względem znaków drogowych. Od strony Jankowic jak się wjeżdża do Olszanki i Pogorzeli to nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale po prawej stronie jest Pogorzela, po lewej Olszanka a znak rozpoczynający wieś jest jeden, czyli ktoś nie znający drogi myśli, że wjechał do Olszanki i nie jest świadomy, że jednocześnie jest w Pogorzeli (ulica jest wspólna). Jadąc od strony Krzyżowic do Olszanki znak kończący wieś Krzyżowice ma błąd w nazwie i wychodzi "Kzryżowice".
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 19:00   

Faktycznie zakręt ten jest bardzo "przyciągający" szczególnie dla tych co nie zdążą wyhamować auta jak zobaczą jaki faktycznie jest ten zakręt.

O ile dobrze pamiętam to jest tam też wjazd na polną drogę? Jeżeli tak to stawianie strzałek biało czerwonych informujących o zakręcie mija się z celem.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 22:55   

Dj YAsHiN napisał/a:
Ale mam już dość ściągania samochodów z drzew itp. Można coś z tym zrobić?


Ściąć drzewa? ;)

Poza tym obawiam się, że niewiele. Na pewno zgłosić że znak jest uszkodzony.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 23:10   

Bartek T. napisał/a:
Poza tym obawiam się, że niewiele. Na pewno zgłosić że znak jest uszkodzony.


A dlaczego niewiele?
A może by gdzieś to zgłosić, że jest to uciążliwie, że może nawet życiu zagrozić, że zakłóca porządek..cóż jedni mają hałaśliwych sąsiadów inni mają pod posesją ciągłe wypadki itp. itd. tak czy siak mieszkańcy mogą żyć w stresie z tego powodu? Może zatem warto gdzieś to zgłosić ..nawet jeśli nie przyniesie to natychmiastowego skutku, to jak dojdzie tam do jakiejś tragedii, to wtedy wytknie się błąd komuś...bo niestety jak pokazują różne przypadki, dopiero tragedie dają do myślenia!!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 23:20   

Wierz mi (lub nie) - w Brzegu jest dużo więcej miejsc w których należałoby: naprawić nawierzchnię, postawić inne znaki, namalować jakieś znaki, zmniejszyć prędkość, zainstalować progi, zrobić chodnik, zrobić oświetlenie, naprawić oświetlenie, etc. etc. I wierz mi (lub nie) nie jest to ani proste ani szybkie. Poza tym najlepiej: wskazać zagrożenie, udowodnić, wskazać możliwe rozwiązania, udowodnić, które jest najlepsze, napisać, namalować, wytłumaczyć i najlepiej zaznaczyć dokładnie na drodze gdzie to coś ma być. I do tego czekać i się nie denerwować. Tak z grubsza rzecz ujmując działają wszelkiej maści i szczebla komórki odpowiedzialne za jakąś drogę :)

Ale oczywiście powodzenia życzę. A co do tragedii to rzeczywiście jest tak, że po takowej (odpukać) wszystko przybiera niesamowitego tempa.
A napisałem, że niewiele można zrobić bo jak się ktoś komuś już poskarży to padnie pytanie "a co mamy zrobić?". A mnie jakoś nic do głowy nie przychodzi żeby tam skutecznie ograniczyć prędkość.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-30, 23:28   

Bartek T. napisał/a:
Wierz mi (lub nie) - w Brzegu jest dużo więcej miejsc w których należałoby: naprawić


Wierze, bez czytania tego co dalej piszesz...

Bartek T. napisał/a:
I wierz mi (lub nie) nie jest to ani proste ani szybkie.


Wierze, ale czyż nie po to jesteśmy, żeby to ułatwić i przyśpieszyć.. żeby nadać temu większej wagi ?

Ogólnie rzecz biorąc to wierze (lub nie :wink: ) a w zasadzie wiem, że niestety pewne procedury przygaszają nasze dobre chęci.. i każą nam w określonych sytuacjach stawać między młotem i kowadłem ...tak czy siak... choć to sprawa szczebla powiatowego, to chciałoby się zasygnalizować, poprzez głos w tej sprawie, że niezależnie czy jest to miasto Brzeg, czy powiat..to działać trzeba... i cóż tylko tyle na ten temat mogę napisać :(
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kto, quotscialquot, tablice


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu