Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"...jak łzy na deszczu" - Blade Runner - 25 lecie
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-23, 06:38   "...jak łzy na deszczu" - Blade Runner - 25 lecie

25 lecie powstania filmu "Blade Runner" Warner uczcił specjalną edycją DVD - wielki box zawierający bodajże 5 wersji filmu.

Reżyseria - Ridley Scott - to ten pan od Gladiatora - przedtem nakręcł triadę kultowych już filmów S-F i fantasy: Aliena, Legendę i Bladego Runera właśnie.


Jeśli kogoś interesuje, dlaczego Franek jest jaki jest, odpowiedź może znaleźć właśnie po obejrzeniu "Blade Runner".


Legendarna i niepowtarzalna muzyka Vangelisa (mam ORYGINALNE CD !).

Link do pewnej legendarnej sceny:

http://pl.youtube.com/watch?v=ZQcUS4chhc4

Na podstawie powieści Philipa K. Dicka
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-02-23, 07:18, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-07-09, 23:17   

Najlepszy film jaki kiedykolwiek obejrzałem!!!- oczywiście wersja reżyserska. Ale warto obejrzeć wersję reżyserską i telewizyjną, dla porównania, jak można spartolić film w imię zysków.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-09, 23:27   

Właśnie wygrałeś dwa piwa. Tylko proszę opisz, które wersje masz na myśli. Ja tej najnowszej jeszcze nie widziałem, a osobiście jestem jednak przywiązany do wersji z głosem Deckarda z offu.
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-07-12, 00:02   

Wersja reżyserska z 92 roku bodajże była dystrybuowana na kasetach (dostępna w wypożyczalniach), bazdiewie z końcówką rodem z ckliwego melodramatu w którym główni bohaterowie odlatują w dal i żyją ... bla bla bla, z narracją Forda tłumaczącą wszelkie "niejasności" była puszczana kilka razy w telewizji. A najnowszej wersji też nie widziałem.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-12, 06:37   

Tę reżyserską to ściągnąłem do kina Słońce w 1994 roku, aby samemu na dużym ekranie zobaczyć. Krążyła przez jakiś czas jedna kopia po Polsce i udało się. Pechozol sprawił, że na czas projekcji trafiłem do szpitala :/ .

Wersję z głosem z offu po prostu lubię - to chyba sentyment. Pierwszy kontakt miałem w opolu w 1985-1986 na jakiś Dniach Fantastyki, potem w Zielonej Górze.

Wersja z offem była na kasetach video jeszcze w czasach pionierskich - dostępna w pierwszej wypożyczalni w Brzegu. Ta kaseta... heh... spoczywa u mnie w zbiorach, chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawartość jest podmieniona, ale okładka i opakowanie oryginalne. Dystrybutorem była ITI Warner Poland.

Potem reżyserska ukazała się na VHS i DVD, gdy Warner miał kolejne przedstawicielstwo w Polsce. Obie były dostępne w Royal Video Club.

Narracja Forda imho tłumaczyła nie za wiele, ale jednak była potrzebna. To był czas triumfalnego pochodu przez kina Gwiezdnych Wojen i wszelkiego rodzaju popłuczyn po nich. Ridley Scott dokonał rewolucji w odbiorze i myśleniu o s-f w społeczeństwie, zwracając uwagę na ambitne i intelektualnie dojrzałe dokonania w science-fiction.

Cały czas mam smaka na pięciopaka z wydaniem kolekcjonerskim :/ .

Niezależnie od wersji, Rutger Hauer, jako Roy i "łzy w deszczu" - wymiatają. A ludzkość jako zabawki w ręku Stwórcy... No i ta Rachel (spotkałem się już z poglądami, że BR, to film mizoginistyczny - pffff).

Wielki, ponadczasowy film, niezależnie od wersji :) .


Serdecznie pozdrawiam

P.S.
A wiesz, że reżyser i twórcy cytowali w tym filmie wiele innych filmów, w tym samego Scotta?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-12, 06:40, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 25, blade, deszczuquot, jak, lecie, lzy, na, quot, runner


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu