Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpelacja w sprawie radnych "załatwiaczy"
Autor Wiadomość
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-09-02, 15:48   Interpelacja w sprawie radnych "załatwiaczy"

Na jednej z sesji Rady Miejskiej burmistrz W. Huczyński, podczas prezentacji sprawozdania z bieżącej działalności postawił radnym zarzut, że są wśród nas radni, którzy próbowali "załatwić" miejsce w przedszkolu dla dziecka osoby mieszkającej poza Brzegiem. Ze względu na niedostateczną ilość miejsc w brzeskich przedszkolach burmistrz na początku tego roku nakazał w pierwszej kolejności przyjmować dzieci mieszkające w Brzegu. Jak się okazało brzeskie dzieci wyczerpują ilość miejsc w przedszkolach. Toteż nie da się zapisać dziecka spoza miasta do brzeskiego przedszkola postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poprosiłem burmistrza o ujawnienie nazwiska radnych lub radnego, który próbował wymusić na urzędnikach łamanie tych zasad i przepisów. Nie ujawnienie nazwiska stawia bowiem w złym świetle całą radę miejską. Na kolejnej sesji burmistrz stwierdził, że ma nadzieje, iż radny o którym mowa sam przyzna się do stawianych mu zarzutów, niestety tak się nie stało. Z odpowiedzi jaką otrzymałem od burmistrza radnym tym okazał się Jan Pikor, członek Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej, Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Rodziny. Oto dokumenty jakie otrzymałem od burmistrza

Za stroną www.tyczynski.pl
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-02, 21:31   

Ciekawe ilu takich "załatwiaczy" jeszcze się ukrywa w Radzie?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-02, 21:46   

Nie czarujmy się, niech radny który nie załatwił czegoś dla siebie, rodziny bądź znajomych pierwszy rzuci kamieniem ;)
0 UP 0 DOWN
 
Daro_60 


Wiek: 63
Dołączył: 05 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-03, 00:18   

Myślę, że taka teza, że wszyscy radni podczas swojej kadencji "muszą" zawsze sobie coś dla siebie lub swoich znajomych załatwić jest moim zdaniem ryzykowna i może być dla większości radnych bardzo krzywdząca. Trudno mi sobie wyobrazić np. aby u burmistrza Huczyńskiego
( bo tylko On ma wpływ na wydawanie pieniędzy z kasy miejskiej i realną władzę w mieście) jego przeciwnicy "coś" sobie załatwili. Ale również może być przecież i tak, że wielu innych radnych nie zabiega o takie "granty", choćby ze zwykłej uczciwości, o którą w dzisiejszych czasach rzeczywiście coraz trudniej.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:47   

yasiu napisał/a:
Nie czarujmy się, niech radny który nie załatwił czegoś dla siebie, rodziny bądź znajomych pierwszy rzuci kamieniem ;)

Ja nie załatwiłem niczego! Nie dlatego, że nie mogłem lub ktoś mi nie załatwił: burmistrz, starosta, akurat znam ich dość dobrze (może dlatego właśnie, że nic od nich nie potrzebuję i w żadną część ciała im nie włażę). Z tym, że jeśli już o kamieniach mówimy to pierwszy "rzuciłem" w sprawie radnego Podgórskiego, który to sielankowo po decyzji Sądu przez pół roku był sobie radnym kiedy nie miał do tego prawa. Wredny Tyczyński zapytał wówczas Przewodniczącego Rady Miasta co zamierza z tym fantem zrobić i radnego już nie ma. Później drugi "rzuciłem" na sprawę radnego, który podpisał listę obecności na sesji, na której nie był (nieobecność na sesji to potrącenie 25% diety). Co prawda na moje pytanie Przewodniczący sprawę oddał do prokuratury, ale ta nie dopatrzyła się niczego złego. Wg mnie to zwykłe poświadczenie nieprawdy w dokumentach, ale co tam. Z radnym Pikorem - "załatwiaczem" przedszkoli to już trzeci "rzut". Więc yasiu, spóźniłeś się nieco :P
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:53   

Chodzi mi nawet o jakieś pierdoły typu, hmmm czyszczenie studzienki kanalizacyjnej czy coś takiego podobnego ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-04, 00:00   

Ja nie mam studzienki kanalizacyjnej i nie bardzo wiem nawet co miałbym z nią począć więc nie załatwiłem ani nie załatwiałem sobie takowej. Jeśli chodzi Ci o tę na Starobrzeskiej, to okazało się, że w kanale był zator. Tym miejskim kanale, ogólnospławnym, czyli takim co odbiera i ścieki i wodę deszczową. W skrajnym przypadku taki zator może spowodować że fekalia będą płynąć ulicą podczas ulewy, ale może to tym przy innej okazji bo to :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-04, 00:03   

Bartku to było takie stwierdzenie z mojej strony, bo często wydaje się, że jak coś radny zrobi to załatwił to ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-04, 19:35   

Bartek T. napisał/a:
Ja nie załatwiłem niczego!


Fajne podsumowanie 4 letniej kadencji :P . ;)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-05, 08:23   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Fajne podsumowanie 4 letniej kadencji

Jakże typowa dla pewnych kręgów interpretacja :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-05, 13:48   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Ja nie załatwiłem niczego!


Fajne podsumowanie 4 letniej kadencji :P . ;)


Pewne, że fajne. Niczego sobie nie załatwiłem i bardzo dobrze.
0 UP 0 DOWN
 
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2010-09-09, 11:28   dalszy ciąg sprawy

Prezentujemy sprostowanie radnego Pikora i list do redakcji w tej sprawie, a także dokumenty związane z interpelacją panorama.info.pl
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-09, 13:05   

Burmistrz powinien jeszcze raz sprawdzić dokumentację przyjętych do brzeskich przedszkoli dzieci. Ciekawe ile wyszłoby dzieci spoza Brzegu, takich które brzeskie przedszkole mieli po drodze rodzice lub dziadkowie?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu