Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
DOM UZYTECZNOŚCI PUBLICNZEJ - pomysł na samorząd
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 00:26   

Tak też, ale tez przede wszystkim w mysleniu o polityce, słuzbie cywilnej, urzedniczej jako o słuzbie właśnie, o uswiadomienie sobie dogłębne przez urzędnika, radnego, ministra - komu służy. Ano służy wszystkim, nie tylko tym, którzy na niego głosowali.
Mentalnosc urzednicza w Polsce ciagle jest związana zantytransparentnością i nader czesto doruchami władczości. Myslenie w kategoriach władztwa to jest zaraza, której zaedzięczamyt to że wybory zamieniają sie de facto w powszechną wolna elekcje królów, książąt i książątek.

I wszystko jedno jaka partia to zrobi i czy w ogóle będzie to partia jakakolwiek, czy wymusza to obywatele - to sie będzie musiało zmienić.

Na przykład tak, że mieszkaniec miasta bedzie rpzychodził do urzedu jak do siebie a nie w nastroju sam przeciw wszytskim.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 00:47   

No teraz to Pan rozdmuchał temat. O ile (niestety!) to mentalności obywatelskiej jest na mdaleko to do tego aby włodaże "służyli" jest (NIESTETY!) jeszcze dalej.
Altruista z Pana, ale to dobrze, więcej takich.
Żeby jeszcze tak ten kogo wbrali służył wyborcom. Ależ ostatnio nawet ta grupa się zawęziła do "prezesa partii"! A, wystarczy polityki.

Pewnie mi Pan nie uwierzy ale też wyznaję zasadę, że urząd im wyższy powinien ciągnąć za sobą wyższe standarty.

A właśnie, czemu powrzechnym jest twierdznie, że już Ci co ubiegają sięo cokolwiek są z zasady nieszczerzy?
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 09:09   

wracajać do tematu,
ja jestem poza Brzegiem wiekzosc dnia, ale może dałoby sie zidentyfikowac przy pomocy innych forumowiczów takie miejsca użtecznosci publicnzej? Z czasów jak byłem bezrobotny, to pamietam że był sklepik z praca gdzie tylko mogłem sobiepcozytać jakisa oferty ale juz napisac CV nie bardzo, nie mowiąc o jego wydrukowaniu.

Pytanie czy sa takie miejsca które po godiznach pracy urzedników mogłyby łaczyc funkcje?
Słuzyc studentom piszącym prace, uczniom, bezrobotnym?
Czy może Urząd Pracy, moze jakas szkoła dyspunuje taki m wydorebnionym zapleczem?

Wówczas łatwo byłoby upilnować takie zaplecze (wyodrebnione, zatem np. jedna otwarta sala, a reszta urzedu zamknieta.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 13:14   

Radek W. napisał/a:
Wówczas łatwo byłoby upilnować takie zaplecze (wyodrebnione, zatem np. jedna otwarta sala, a reszta urzedu zamknieta.


W Urzędzie Pracy owszem funkcjonuje sala multimedialna, ale czy byłaby możliwość jej wykorzystania to myśle, że już kwestia konkretnego planu działania oraz rozmów z Dyrektorem.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 17:25   

Szczerze gdybym mieszkał w Brzegu lub posiadał tam lokal pomagał bym ludziom z obsługą komputera i dostępem do internetu.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 21:04   

Wracając do tematu to myślę, że faktycznei to dobry pomysł. I przecież nie chodzi tu o jakąś salę multimedialną. Bo jak znam życie to nad takimi salami opekunowie trzęsą się bardziej niż nad swoim gabinetem.
Co do Urzędu Pracy to nie gwarantuję, ale dobrym pomysłem wydaje się stworzyć mozliwości bezrobotnym czy studentom o których wyżej. Nie potrzeba sali, wystarczyło by uruchomić 3~4 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i jedną nawet drukarką.
Uważam pomysł za dobry i godny wcielenia w życie :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dom, na, pomysl, publicnzej, samorzad, uzytecznosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu