Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Antysemityzm: pierwotne źródło
Autor Wiadomość
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-02-22, 18:57   

Myślę poza tym, że trochę dzięki Marcim B. odbiegliśmy od tematu.
Ja nie staram się, wbrew temu co mi się imputuje :) promować tu żadnych oszczerstw religijnych, żadnej spiskowej teorii, oskarżać Żydów o wojny, kradzieże, śnieg i dziurę w bucie ;)

Starałem się pokazać, że Talmud i pewna grupa Rabinów go promujących (czy raczej jego niektóre fragmenty, bo nie można powiedzieć że cały Talmud jest taki - wprost przeciwnie) od zawsze sprawiała, że gdziekolwiek Żydzi się nie osiedlili, skądkolwiek by nie przyszli i cokolwiek by nie robili - byli prześladowani.

W skrócie - w Talmudzie jest wiele nieprzyjaznych gojom wypowiedzi - i to jest fakt, trzeba przyjąć go do wiadomości. Podałem kilka cytatów na poparcie tego.
Rabini są dla swojej gminy wyrocznią w sprawach Tory i Talmudu.
To oni decydują jak Żydzi będą go rozumieć.
Niestety prawda jest taka, że często ich interpretacja, którą przejmowały gminy była "nieprzyjazna" gojom. Żydzi się izolowali, mieli wzgardliwe podejście do swoich nie-żydowskich sąsiadów, otwarcie czasem ich krzywdzili. I to prowadziło do konfliktów, pogromów, których Żydzi jako mniejszość wygrać nie mogli.
Nie wszyscy tacy byli, ale wszyscy "obrywali" za przewinienia tych najgorszych.
Nawet teraz, szczególnie w Izraelu, pojawiają sie co jakiś czas Rabini z podobnymi poglądami - jak przedstawiłem to w kilku wklejonych artykułach.
I znowu to tych kilku, którzy opierają się na tej "mniej przyjaznej" części Talmudu, kreuje wizerunek swoich społeczności, wpływa na umysły młodych.

Talmud jest bronią obosieczną - jego wykorzystywanie przeciw gojom prowadziło w końcu do antysemityzmu i pogromów. Teraz również rośnie niechęć do Izraela, nawet wśród wyznawców judaizmy, co też pokazałem.
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-23, 08:41   

Sądzę, że w tym co piszesz, może być trochę prawdy, ale czy znasz z historii takie przypadki, gdzie to Żydzi tłamsili gojów w jakimkolwiek miejscu? I nie chodzi mi tutaj o jakieś incydentalne przypadki, bo takie trafiają się zawsze i to w każdej społeczności.
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-23, 09:51   

Atylla napisał/a:
Starałem się pokazać, że Talmud i pewna grupa Rabinów go promujących (czy raczej jego niektóre fragmenty, bo nie można powiedzieć że cały Talmud jest taki - wprost przeciwnie)



W każdej wierze, społeczności zawsze znajdą się czarne owce. Atylla pisze o grupie Rabinów, którzy ''odstają od normy''. Natomast mi przychodzi na myśl pewna rzecz, która też ma w pewnym sensie coś wspólnego...
Przed wojną wszyscy byli równi- Polacy i Żydzi. Polskie dzieci i żydowskie przyjaźniły się. Lecz do czasu. Gdy wybuchła wojna niektórzy Polacy wydawali swoich żydowskich przyjaciół, znajomych Niemcom... Więc myślę, że to jest dobry przykład, by pokazać, że wszędzie można dopatrzeć sie czegoś nieetycznego i nienormalnego :(
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-02-23, 12:26   

robin napisał/a:
Sądzę, że w tym co piszesz, może być trochę prawdy, ale czy znasz z historii takie przypadki, gdzie to Żydzi tłamsili gojów w jakimkolwiek miejscu? I nie chodzi mi tutaj o jakieś incydentalne przypadki, bo takie trafiają się zawsze i to w każdej społeczności.


Najświeższym przykładem jest polityka Izraela do podbitej Palestyny.
Najstarszym - podbicie Kanaanu i wyniszczenie miejscowej ludności.

W czasach diaspory z racji małej liczebności nie można było mówi o ucisku militarnym (poza nawróconym na Judaizm Rabiniczny Państwem Chazarów, które niewoliło sąsiadów aż do swojego upadku).

W tych czasach to "tłamszenie" dotyczyło innych kwestii, głównie ekonomicznych, psychologicznych, prawnych. Nie chcę się tu rozpisywać czy powielać zarzuty. Wiemy wszyscy, że upokorzenie psychologiczne boli bardziej niż fizyczne i jest dłużej pamiętane.
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-02-23, 12:36   

honorata8310 napisał/a:
Atylla napisał/a:
Starałem się pokazać, że Talmud i pewna grupa Rabinów go promujących (czy raczej jego niektóre fragmenty, bo nie można powiedzieć że cały Talmud jest taki - wprost przeciwnie)



W każdej wierze, społeczności zawsze znajdą się czarne owce. Atylla pisze o grupie Rabinów, którzy ''odstają od normy''.


Problemem jest to, że te "czarne owce" to klasa rządząca, kreująca myśli i politykę swych gmin. Jeden rabin o "gorszych" poglądach sprawia, że cała gmina której przewodzi idzie jego śladem. I to działo się zawsze i wszędzie gdzie Żydzi się pojawili.

A co do kwestii czarnych owiec wśród Polaków - byli, są i zawsze będą; Robili, robią i będą robić straszne rzeczy - ale to ICH wybór. Nie nakazuje im tego prawo, nie nakazuje im tego religia - robią to bo chcą, bo im się to podoba, bo chcą zarobić, bo lubią itp.
Żydowskim "czarnym owcom" poparcie dawał Talmud. I dlatego tak wielu ich było i jest. I dlatego gminy się im nie przeciwstawiają - nie mogą walczy z religia którą wyznają, ze słowami natchnionymi.
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-14, 13:59   

Dziekuje wszystkim, ktorzy nie wymagaja ode mnie, bym sie tlumaczyla z tych wszystkich glupot jakie wypisuje tu Atylla.

Jestem przekonana, ze gdybym zdecydowala sie opuscic diaspore, ktorej tak zagrazam i poleciec na Marsa, ciagnalby sie za mna ogon wielbicieli pokrzykujacych "Zydzi precz z Marsa",
"Mars dla Marsjan" nie jest latwo byc Zydem, jak widac

Dedykuje ci Atyllo w doskonalym wykonaniu wiersz Tuwima, ktory wg. antysemitow obraza w swoich wierszach gojow

http://www.youtube.com/watch?v=SScOK4I1QFY

wyjasniam "gojow" tylko dlatego, ze tego slowa uzylam; wystepuje w Torze /chrzescijanskim Starym Testamencie/ grubo ponad 500 razy. Ale tak to jest jak sie hebrajski zna tak samo dobrze jak chinski
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-03-17, 22:39   

sigalit napisał/a:
Dziekuje wszystkim, ktorzy nie wymagaja ode mnie, bym sie tlumaczyla z tych wszystkich glupot jakie wypisuje tu Atylla.

Jestem przekonana, ze gdybym zdecydowala sie opuscic diaspore, ktorej tak zagrazam i poleciec na Marsa, ciagnalby sie za mna ogon wielbicieli pokrzykujacych "Zydzi precz z Marsa",
"Mars dla Marsjan" nie jest latwo byc Zydem, jak widac


Jak już pisałem zawsze znajdą się tacy.
Ale nie przesadzajmy, aż tylu wielbicieli chyba nie masz ;)

A tak swoją drogą to mania prześladowcza Narodu Wybranego to podobno jeden ze stereotypów ;p

sigalit napisał/a:

Dedykuje ci Atyllo w doskonalym wykonaniu wiersz Tuwima, ktory wg. antysemitow obraza w swoich wierszach gojow

http://www.youtube.com/watch?v=SScOK4I1QFY


Zadedykuj to proszę ludziom, którzy wierzą w "Protokoły Mędrców Syjonu" ;)


sigalit napisał/a:

wyjasniam "gojow" tylko dlatego, ze tego slowa uzylam; wystepuje w Torze /chrzescijanskim Starym Testamencie/ grubo ponad 500 razy. Ale tak to jest jak sie hebrajski zna tak samo dobrze jak chinski


Ja się zgadzam co do Tory - przez cały czas mówiłem tu o Talmudzie.
Ale tak to jest jak się zna Talmud tak samo dobrze jak Ramajane
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-03-18, 21:30   

sigalit napisał/a:
Dziekuje wszystkim, ktorzy nie wymagaja ode mnie, bym sie tlumaczyla z tych wszystkich glupot jakie wypisuje tu Atylla.


A na zakończenie tematu chciałbym zadedykować Ci sigalit fragment książki "Żydowskie dzieje i religia" (którą Ci polecam) zmarłego niedawno prof. Izraela Szahaka, na co dzień wykładowcy wydziału chemii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, mieszkańca Jerozolimy, obywatela Izraela, 100% Żyda:

"Pod wpływem nacisków z zewnątrz rabini chytrze usunęli lub zmodyfikowali pewne wersety, nie zmieniając jednak ich oryginalnego znaczenia. Jest faktem niezbitym, i o tym muszą pamiętać wszyscy, żydzi i nie-żydzi, że na przestrzeni wielu wieków nasze totalitarne społeczeństwo stworzyło barbarzyński, wręcz nieludzki sposób zatruwania umysłów swoich własnych członków, i pod tym względem nic się do dzisiaj nie zmieniło. (Nie da się tego postępowania wytłumaczyć wyłącznie reakcją na antysemityzm i prześladowania żydów; są to nikomu niepotrzebne akty barbarzyństwa, popełniane przez jednych ludzi wobec innych. Pobożny żyd, który przyjechał po raz pierwszy, powiedzmy, do Australii, przechodząc, dajmy na to, obok cmentarza dla aborygentów musi – gdyż jest to jego obowiązkiem wobec Boga – przekląć matki pochowanych tam ludzi).
Bez uświadomienia sobie tych ważnych faktów społecznych wszyscy stajemy się współwinnymi oszustwa i współsprawcami procesu zatruwania umysłów, tak obecnego, jak i przyszłych pokoleń, biorąc na siebie wszystkie tego konsekwencje."
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: antysemityzm, pierwotne, zrodlo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu