Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Blok(i)ady wyborcze
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 21:19   Blok(i)ady wyborcze

Od niedawna mamy nową ordynację wyborczą. 3 listopada Trybunał Konstytucyjny, niejednogłośnie, ale przyjął ją jako zgodną z Konstytucją.
A do dziś dnia Komitety Wyborcze w Brzegu nie uznały za stosowne poinformować wyborców o tym z kim się poblokowały! A poblokowały się.
O tym czym różni się koalicja od bloków wyborczych tłumaczyłem już na pytanie Pana Orsona. A oto kto w Brzegu zblokował listy kandydató do Rady Miejskiej. Mamy oto 2 bloki:
1. Blok nr 1
Polskie Stronnictwo Ludowe(PSL) + Samorządowe Porozumienie Prawicy (SPP) + towarzystwo rozwoju Ziemi Brzeskiej (TRZB)

blok nr 2
Platforma Obywatelska (PO) + Prawo i Sprawiedliwość (PiS) + Brzeskie Forum Samorządowe (BWS).

Nie wiem, czy to są tajne informacjie? czy niepolpulane? czy olewa się wyborców? Dlaczego nikt dotąd nie zechciał poinformować Brzeżan o tych układach międzykomitetowych? Spotkałem się z jedną zawaluowaną informacją w felietonie napisanym do matreiału wyborczego przez twórcę SPP Pana Ogonka. A poza tym cisza jak makiem zasiał.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-08, 21:43   

Panie Bartku, może zamiast tworzyć kolejny, prawie bliźniaczy temat, lepiej było wypowiedzieć się o tym w już istniejącym: "Koalicje i porozumienia przed wyborami"?
Pozdrawiam serdecznie.
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-11-08, 22:44   

I znów tylko krytyka innych. Panie Bartku czekam !
Tak jak kiedyś czekałem na odpowiedzi od G.S. i niestety się nie doczekałem.
Mam nadzieję, że pan jest inny. :?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 23:21   

Pani Babo Ribo. Otuż właśnie bloki list wyborczych są czym zupełnie innym niż koalicje. To nawet nie są porozumienia przedwyborcze. Porozumienie nawet Komitet Lewicy i Demokratów zawarł z brzeskim PiSem. Dotyczyło ono ucywilizowania kampanii plakatowej. Ale to ma się nijak to potajmenie zawieranych układów bloków wyborczych. uświadamiam więc Pani na komu zostanie policzony Pani głos w wyborach bo ani z kampanii, ani z list wyborczych to wynikać nie będzie. Z Pani wyboru wynikac niestety nie musi.

Pani PoCo. Nie bardzo rozumiem na co Pani czeka? Ja nigdzie się nei wybieram, odpowiem na każde sensowne pytanie, ale musi ono być postawione :)
Oczywiście że odnoszę się do tego krytycznie. Po pierwsze dlatego, że głos oddany przez wyborcę na jedną listę może być z powodzeniem przyznany innej. A po drugie dlatego że nei rozumiem dlaczego jest to tajne! Może się Pani ze mną nie zgadzać. Ale ja mogę mieć swoje zdanie :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-08, 23:31   

Panie Bartku,
bardzo dziękuję za kolejny wykład o tajnikach blokowania.
Tylko, że ja nie kwestionuje pańskich racji w tym względzie.
Powiem więcej. Podobnie jak pan uważam zasadę dopuszczającą blokowanie za nieporozumienie ustawowe, żeby nie powiedzieć więcej. :twisted:
Chodziło mi natomiast o to, że wątków nam się namnożyło już na 3 strony. Tych ze strony drugiej i trzeciej nikt nie ogląda, a szkoda, bo przynajmniej połowa nowopowstających wątków z powodzeniem dałaby się wpisać w zakres tematyczny któregoś z już istniejących. Właśnie dlatego uważam, że treści niniejszego wątku nadają się do tego, by funkcjonowały w obecnym na trzeciej stronie wątku o porozumieniach i blokach wyborczych. Mielibyśmy o jeden baaardzo podobny do istniejacego wątek mniej, a treści tyle samo. I porządku trochę więcej... ;-)

Ale i tak pana lubię... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 17:37   

Problem polega na tym, że ani Pani ani nikt inny nie wie dla kogo zostanie policzony jej głos! Pani zagłosuje (przypuścmy) na PO, a Pani głos z powidzeniem może być uznany jako głos na listę PiSu. Najgorsze jest to że Pani nie ma na to wpływu, a komitety które mają nie informują o tym wyborców!
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:32   

i to kolejny powód dla którego warto isc na wybory i zlozyc wotum braku zaufania wobec tzw, klasy politycznej bo blokowanie to jedna z wiekszych grand jakie w ostatnich czasach sie przytrafiły, mój glos przestaje byc bowiem głosem a staje sie wolnym datkiem, bonem tiowarowym o ktory mają trwać targi niby to tych mądrzejszych. Wiem na kogo głosuję i na nikogo innego nie mam ochoty. A poniewaz nie moge miec tej pewności, że mój glos zostanie usłyszany pójde i pokaze wszystkim apolityczną figę;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:46   

Zgadzam się poza wątkiem z pokazaniem figi.
Spośród 9 komitetów zblokowało się 6 (w dwa bloki po 3 komitety). Zawsze można zagłosować na te niezblokowane :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blokiady, wyborcze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu