Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zwolnij by Przeżyć !
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 20:31   Zwolnij by Przeżyć !

Zwolnij by Przeżyć pod taką nazwą wkrótce rusza akcja forumbrzeg.pl oraz Brzeskiej Policji.

Akcja ma na celu uświadomienie kierowców że warto zwolnić i dojechać do celu. Prezentuję krótki film z wypadkami w naszym powiecie w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że podziała on na wyobraźnię i kierowcy zdejmą nogę z gazu.

O akcji poinformuję na łamach forum wkrótce.



Część druga:


0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2007-09-20, 20:33   gratulacje

gratuluję pomysłu, nareszcie zaczynamy rozmawiać o wypadkach samochodowych w Polsce, jestem całkowicie za
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-20, 20:45   

Również gratuluję pomysłu, szczytna inicjatywa
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-09-20, 20:53   

uczestniczę właśnie w kursie prawa jazdy, dziś na wykładach przedstawiony był film w wypadkach spowodowanych różnymi czynnikami, film był bardziej drastyczny gdyż sceny przedstawione z całej Polski, uważam ze przedstawianie takich filmów jest bardzo słuszne, gratulacje pomysłu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 32
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-09-20, 20:55   

Też się dołączam do pomysłu :)

malutka zmianka ortograficzna
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-09-21, 07:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
radek_chudy 
VW - VeryWell wozik



Wiek: 36
Dołączył: 18 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 20:56   

Bardzo dobry pomysł! Popieram!
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 21:08   

Popieram akcję... : ) Gratuluje Yasiu!
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-09-20, 21:52   

świetny pomysł :)
może przynajmniej wariaci z Naszego miasta się uspokoją trochę i nie będą szaleć :)
popieram w zupełności :)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-09-20, 22:53   

pomysł świetny ale dodam do niego coś jeszcze:

już o tym pisałem gdzieś wcześniej ale tutaj dopiszę jeszcze:

w pobliskim mieście: Oława od ponad roku trwa akja namierzania piratów drogowych i zapraszania ich na komendę w celu uświadamiania, iż nie są sami na drodze, i że Policja doskonale wie o tym, iż do grzecznych na drodze nie należą

co ważne mieszkańcy sami informują Policję o wariatach..... ta zaś zapraszenia wysyła :wink: ; można pomysleć i nad tym w Brzegu.....

poza tym zdobycz techniki XXI wieku jakim jest CB radio nie zawsze ma swoje dobre aspekty.... bo na radiu chłopcy zawsze powiedzą gdzie niebiescy stoją; dlatego ważna jest rotacja patroli drogówki; wiadomo, którędy autka śmigają w Brzegu; wystarczy wieczorem posiedzieć na piwku w Brzeskiej <pamiętny wypadek naprzeciw brzeskiej gdzie zginęła kobieta, ktorą auto dosłownie wyrzuciło w powietrze>

i kolejny pomysł: może warto ułatwić Policji i podać miejsca gdzie mogliby się ustawić, żeby wariatów wyłapać..... bo tak naprawdę Policja bez Nas sobie nie poradzi z tym problemem

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-21, 12:00   

dobry pomysł gratuluje
0 UP 0 DOWN
 
jozefa1234 

Wiek: 67
Dołączyła: 25 Cze 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-25, 17:48   

31.08 w Michałowicach miał miejsce groźny wypadek,nie chodziło może o prędkość ale wymuszenie pierwszeństwa.W :( wypadku ranna została młoda kobieta i jej dziecko.W niedzielę ta młoda pełna życia kobieta zmarła,a co z dzieckiem nie wiemy.Wyrazy współczucia.A co ze sprawcą tego wypadku??????????????
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-25, 22:00   

Jeśli choć jednej osobie to coś uświadomi, to możemy być z siebie dumni :D
Chociaż jak tak czasem patrze na brzeskich kierowców, to na prawdę nie wiem, co za kretyn dał im prawo jazdy :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-09-26, 07:50   

yvvone666 napisał/a:
Chociaż jak tak czasem patrze na brzeskich kierowców, to na prawdę nie wiem, co za kretyn dał im prawo jazdy

Odnosze to samo wrazenie. Relatywnie duzo kierowcow w Brzegu mocno kozaczy swoimi sprowadzanymi z zachodu autami.
Ale piesi tez nie sa bez winy, zwlaszcza ci mlodzi. Ostatnio jechalem autem kolo ex-Plusa kiedy na jezdnie weszly 3 dziewczyny. Oczywiscie nie przechodzily na pasach i szly jakos tak ospale. Kiedy mijalismy sie pokazaly mi palec (wiadomo jaki). Mnie tam to wszystko jedno co pokaza czy palec czy cos innego :wink: i tak ich nie rozjade ale co by zrobil taki kozak z Brzegu w swoim audi z wiejskim tunningiem?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-26, 16:10   

No dokładnie... !! Ja ostatnio jechałam z rodzicami wieczorem moim 36-letnim Mercedesem w okolicach Wyspiańskiego, a tam wiadomo - uliczki wąskie, wszędzie zaparkowane samochody, a za nami jakichś 3 kolesi w samochodzie i jadą jakby nam chcieli w tyłek wjechać... Tato zahamował, a oni jakieś 20 cm za nami i chcą się "próbować" ...
Corvin napisał/a:
Kiedy mijalismy sie pokazaly mi palec (wiadomo jaki). Mnie tam to wszystko jedno co pokaza czy palec czy cos innego :wink: i tak ich nie rozjade ale co by zrobil taki kozak z Brzegu w swoim audi z wiejskim tunningiem?

O palcu to już wspominać nie będę...

Tak samo pod szkołą - wyjeżdżają z piskiem opon, żeby tylko ich ktoś zauważył jakimś starym rumpolem starszym rocznikiem od nich... Mało uczniów nie porozjeżdżają, no ale co tam, liczy sie szpan... Żal po prostu :|
Można podawać tysiące przykładów...
Np. Jak ludzie jeżdżą na rondzie? Zwróćcie kiedyś uwagę, na prawdę się można ubawić... Mnie zaintrygował kiedyś jakiś program, w którym nagrywano jak to genialni kierowcy jeżdżą po rondach... Niby nic trudnego, a jednak !
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2007-09-26, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jozefa1234 

Wiek: 67
Dołączyła: 25 Cze 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-26, 17:50   

Macie rację piesi chodzą jak chcą w poprzek skrzyżowania itd.Jak wychodzą z Westerplatte idą prosto drogą (z dziećmi bo tak je najlepiej uczyć) aby przejść na drugą stronę ulicy stoją .na jezdni utrudniając wyjechanie samochodem,a jednocześnie narażają sami siebie.Najbardziej mnie denerwują młode mamy które chodzą stadami,są tak zajęte rozmową(ważne że mamy,mimo nastu lat)że nie patrz iż chodnik zajmują cały a nie są jedynymi jego użytkownikami.Przy "Parkowej",po remoncie ulicy zlikwidowano przejście dla pieszych a popatrzcie jak idą ludzie z parku,głównie jednak młodzi ze szkoły.Jestem rowerzystką kocham jazdę na rowerze,ale w Brzegu to nie jest proste,tak sobie jeździć.Nie wspominam tu oczywiście o rowerzystach jadących po chodniku.Kiedy jadę z Westerplatte zaraz za mostem jest linia ciągłą,przy chodnikach porobiono na całej Armii krajowej rowki (kanalizacyjne?)a jezdnię rozjechały samochody ciężarowe i porobiły fałdy po których strach jeździć.Natomiast samochody spychają rowerzystów do krawężnika że tam jeszcze nikt sie nie zabił a przynajmniej nie przewrócił to dziwne.No oczywiście jeszcze słowo o naszym kochanym rondzie (cud techniki).Jak jedziecie to niema znaku że rondo,wjazd na trasę rowerową itp.aby na tą trasę wjechać trzeba dobrze sie sprężyć wskoczyć :-P no i co to za trasa wokół tego porośniętego krzakami pagórka?Zresztą w parku centralnym po trasie rowerowej chodzą piesi i nie odsuną sie bo są w parku na spacerze,wspólne trasy okupowane przez pieszych i to najczęściej idących po kilkoro .Wiem że może zanudziłam niektórych ale to nie jest normalne i w życiu codziennym bardzo denerwuje,pozdrawiam basia
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: by, przezyc, zwolnij


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu