Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wigilia
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-25, 00:08   Wigilia

A ja chciałbym usłyszeć (przeczytać) jak forumowicze spędzili wigilie i kolację?

Jeśli o mnie chodzi to kolacja zaczęła się o 18:00. W sumie sześć osób: w tym udział wzięły cztery pokolenia :) (przywiozłem dziadka z daleka). Potraw nie było 12 ale i tak nikt nie zjadłby wszystkiego. Ja z moją ciocią napchaliśmy się (jak co roku) pierogami z grzybami. Czekam na nie caaały długi rok, a później nie jem nic innego :D
Po kolacji masa prezentów - tak z 30 sztuk. I kupa zabawy przy rozpakowywaniu. W ogóle moje wieczerze wigilijne przebiegają pod znakiem dobrego samopoczucia (żeby nie rzec humoru). Dziadek, który był na wigilii pierwszy raz stwierdził, że Św. Mikołaj musiał zgubić jeden worek na balkonie - stąd tyle prezentów. A później dyskusje o wszystkim o czym się da: z dziadkiem o historii bo on przeżył II wojnę światową i jest skarbnicą wiedzy. Część poszła na pasterkę. Na tą o 24 bo podobno o 22 o nie ma wolnych miejsc siedzących :)

A jak było u Was?? ;)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-12-25, 05:13   

u mnie podobnie w sumie 7 osób 4 pokolenia. Potraw więcej niż 12. Najpierw kutia (nawet nie wiem jak się to pisze) ale ją uwielbiam a potem to jem wszystko najwięcej ryb które również uwielbiam. Kolacja zaczęła sie szybko gdyż siostra z mężem i córką jechała do teściów jeszcze więc ok 17 się zaczęła tradycyjnymi życzeniami i opłatkiem. No po kolacji prezenty które roznosiła najmłodsza w domu. Później jeszcze chwilkę posiedzieliśmy słuchając i śpiewając kolęd. potem pasterka....
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-25, 11:45   

Ja osobiście miałam 2 Wigilie - pierwsza troszkę wcześniej w domu z bratem i rodzicami, podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy barszczyk i pojechaliśmy do babci gdzie było coś koło 20 osób - kuzyni, kuzynki, ciotki, wujkowie, dziadkowie... :D
Oczywiście w tak dużym gronie nie dało się uniknąć corocznych sprzeczek ciotek, ale to już standard, nikogo chyba nie dziwi :)
Miło tak co roku spotkać się całą rodziną, złożyć sobie zyczenia wszystkiego najlepszego, siąść przy wspólnym stole...
No ale szczerze, jeśli miałabym mieć częściej takie okazje to chyba bym podziękowała, ten dzień jest piękny ale tylko raz w roku :-P
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-25, 11:53   

MIinela bardzo spojkojnie w 8 osób zasiedliśmy do stolu no w w sumie 7 najmlodszy członek rodziny jeszcze nie może jesc takich przysmaków. Najpierw wspólna modlitwa i dzielenie sie oplatkiem a pozniej kolacja po kolacji czas na prezenty.
Ogolnie bylo bardzo miło i przyjemnie :)
A wieczorem na pasterke :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-25, 12:29   

U mnie wigilia też zaczęła się dosyć wcześnie, bo już przed 17, ze względu na najmłodszego członka rodziny, który i tak dłuższą część kolacji przespał na kanapie :)
Do stołu zasiedliśmy w 8 osób, tradycyjnie wieczerza rozpoczęła się od czytania Pisma Świętego, modlitwy i składania sobie życzeń, łamiąc się opłatkiem. Później już kolacja i wigilijne przysmaki, na stole było 10 potraw świątecznych, wprawdzie nie spróbowałam wszystkich, ale wierzę, że były pyszne :)
Ok godziny 19 opuścił nas mały śpiący królewicz z rodzicami, dołączyło kolejnych 5 osób z rodzinki i zaczęło się kolędowanie i takie tam różne :) Ogólnie panowała miła i rodzinna atmosfera. A prezenty w tym roku wyjątkowo były przed wigilią a nie tak jak zawsze pod choinką :-P
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-27, 23:36   

A u mnie tez bylo milo i ciekawie.W Niemczech to jest troche inaczej jak w Polsce.O godz. ok 16tej zebralismy sie wszyscy a bylo nas 7miu przy stole przy kawie i ciescie i pogaduchy.Zaraz po tym ze wzgledu na najmlodszego czlonka rodzinki, wujek Stepchan przebral sie za mikolaja ,rozdajac prezenty mielismy swietny ubaw:) Zaraz po tym zamieszanie w kuchni, krecenie sie tu i tam.Najmlodszy czlonek rodziny dostal cala orkiestre denta i nawet bylo dosc glosno :twisted: :wink: O godz. ok 20tej zasiedlismy do wigilijnego stolu zajadajac uwaga..........fondu...tak moi kochani(mieso nabijane na widelczyk, wkladane do rondelka z olejem po kilku min. wyciagasz upieczone)....to tak jak by ktos nie wiedzial :wink: i cala wigilie o niczym innym nie myslalam jak o pierogach,barszczyku itp :cry: Nie bylo zadnego dzielenia sie oplatkiem , zadnej pasterki.Siedzelismy sobie tak przy tym stole,pijac winko lub szampana jak kto woli,sluchajac kolend itp.Jest calkiem inaczej,ale rownie milo i przyjemnie....poza tesknota za pierogami :cry:
Ostatnio zmieniony przez Moni 2007-12-27, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-28, 01:17   

Moni napisał/a:
a bylo nas 7miu


ale co sami Polacy ? ;> czy Niemcy w tym też byli?

Bo jak Polacy to czemu nie spróbowaliście sobie zrobić pierożków :) ;> ??
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-28, 01:20   

Tylko Niemcy ,oprocz mnie........
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-28, 01:25   

Moni napisał/a:
Tylko Niemcy ,oprocz mnie........


aj to przykro mi... nie chcialbym mieć takich świąt :( :(
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-28, 13:02   

nie bylo az tak zle :D tylko te pierogi no................ale se oodbije jak do polski przyjade :D
Zapomialam jeszcze dodac ze na drugi dzien jedlismy pieczona kaczke....byla pyszna :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Budynioz@ur 
(Budyniosaurus Rex)


Wiek: 31
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-28, 13:53   

U mnie zaczęło się tak ok. 18:00, nic specjalnego, jak co roku... Od św. Mikołaja jak zwykle dostałem szalik :D Na pasterkę poszedłem sam...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: wigilia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu