Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Żwirownia... Kantorowice/Ptakowice
Autor Wiadomość
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-07, 20:06   Żwirownia... Kantorowice/Ptakowice

Witam:) Dziś chwilowo byłem na w/w łowisku i mam pytanie do Was (wędkarzy) czy warto wybrać się tam na małe wędkowanie bo zaciekawiło mnie to miejsce? Pytam ogólnie czy w ogóle warto bo jak wiemy rybki mało jest gdzie by się nie pojechało...Z góry dziekuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2012-07-08, 07:16   

Częściej jestem na Kantorowicach. Fajne miejsce zawsze coś się złapie chociaż jeśli chodzi o coś większego to problem. Są leszcze, płotki karpie szczupaki sandacze okonie i wszędobylskie sumiki karłowate. Inne ryby też są ale mało ich.
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-07-08, 16:41   

Zwirownia Ptakowice często tam jestem. Jeżeli chodzi o zabawę to nie ma z tym problemu raczej, wystarczy sypka zanęta, białe robaki i leszczyki za moment się zjawią, rzadziej płotki chcąc je łowic nie używam sypkiej zanęty, podsypuję samą pszenicą ;)
0 UP 0 DOWN
 
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-08, 19:09   

To powiedzcie mi jak określić dane łowiska bo są 2 i jak je zaliczać ? Przed Kantorowicami odbijam w prawo na ostrym łuku i po lewej stronie znajdują się te 2 akweny... Chyba tak jak pisał Barton Fink są to Ptakowice to będąc dziś brały praktycznie same leszcze (choć troche małe) no i standardowo byczki :)
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-07-09, 04:42   

wojtu88 napisał/a:
Przed Kantorowicami odbijam w prawo na ostrym łuku i po lewej stronie znajdują się te 2 akweny...
Po odbiciu w prawo, tak jak piszesz, pierwsza żwirownia to żwirownia kantarowicka nazywana przez wędkarzy "Nową", następna to ptakowicka nazywana "Starą" :) Duże leszcze były tam kiedyś (na starej żwirowni) zniknęły niestety chyba po powodzi i już od lat nie złowiłem tam "normalnego" leszcza. Te co są chyba skarłowaciały osiągają przeważnie rozmiar 25 cm, może ciut więcej. Byczki to inna bajka, uwielbiają kukurydzę, czasem ciężko sie od nich opedzic :)
0 UP 0 DOWN
 
Shaezaar 



Wiek: 35
Dołączył: 28 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-01-13, 13:00   

Na Kantorowicach miałem zaciętego szczupaka życia (1 metr miał spokojnie) jednak przy brzegu wywalczył wolność :P Od tamtej pory jestem tam co roku. Jedno z lepszych łowisk w okolicy.

Co do nazwy to zawsze myślałem, że wszystkie 3 akweny koło Kantorowic i Ptakowic to "stara" a ten z plażą i zasadą NO KILL koło Lewina to "nowa" żwirownia.

Jeśli idzie o leszcza to musze potwierdzić, że na starej był ale już go nie ma. Za to na nowej ponoć jest ich wiele od kiedy Nysa wylała i dają dużo frajdy bo są silniejsze niż te stawowe.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2013-01-13, 13:21   

Shaezaar napisał/a:
Jeśli idzie o leszcza to musze potwierdzić, że na starej był ale już go nie ma. Za to na nowej ponoć jest ich wiele od kiedy Nysa wylała i dają dużo frajdy bo są silniejsze niż te stawowe.


to teraz trzeba poczekać aż się trochę ociepli i spróbować tam swoich sił :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu